Shop menü

CSERÉLHETŐ AKKUS OKOSGYŰRŰ JÖHET AZ OURÁTÓL

Az okosgyűrűknél nincs nagy mozgástér a fejlődésre, de ettől függetlenül érdekes technológiai megoldások jöhetnek a jövőben.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Cserélhető akkus okosgyűrű jöhet az Ourától

Sokan úgy vélik, hogy az okosgyűrűk a jövőben dollármilliárdos piacot fognak képezni, de addig még sok változáson mehetnek keresztül. Meg kell oldani például az akkumulátorral kapcsolatos aggályokat, amire az Oura nevéhez köthetően a napokban egy érdekes szabadalom jelent meg. 

Az okosgyűrűk esetén a kezdetek óta komoly gondot jelent, hogy az eszközökbe épített telep gyorsan le tud merülni, ezen felül pedig a kis akku élettartama sem túl jó. A sűrű töltés és a szerény kapacitás miatt akár egy éven belül tönkremehet egy ilyen viselhető kiegészítő, a telep pedig nem cserélhető. Ráadásul az akkuk “elhalálozása” is kellemetlen problémákat tud okozni a felhasználók számára.

Ezért dolgozik az Oura azon, hogy megoldást találjon az okosgyűrűk erőforrásának cserélhetőségére. 

Egy szabadalom alapján az Oura mágneses rögzítési rendszert dolgozna ki speciálisan arra, hogy az okosgyűrűben lehessen cserélni a telepet. Ezáltal megszűnhetne a felhasználók rövid élettartamtól való félelme, és akár folyamatosan viselhetővé válhatna a termék, ha a felhasználó beszerez egy pótakkut. Hiszen innentől elég lenne pillanatok alatt kicserélni az erőforrást, és üzemelne tovább a termék. 

Galéria megnyitása

A szabadalmi leírás szerint a telep úgy lenne a gyűrűben, hogy a cseréhez le se kelljen venni az ember ujjáról. A kiegészítő egyik fele az akkumulátornak adna otthont, a másik részében pedig az elektronika többi eleme lapulna. Az Oura által készített ábrák kellően részletesek, így egyértelműen kiderül ezekből, hogy hol lenne az elektronika csatlakozója, és azt is bemutatja a cég, hogy a csatlakozó pineket már eleve mágnesbe foglalná, így a telep rögtön a helyére ugrana, pontosan, jól illeszkedve.

Galéria megnyitása

Az Oura szabadalma arra is megoldást nyújtana, hogy ne tudjon a felpúposodó telep miatt az emberek ujjára szorulni az okosgyűrű. 

Miután a telep nem belülről, hanem kívülről illeszkedne a gyűrűhöz, így a felfújódó cella következtében legfeljebb lelökné magát a helyéről. Ez pedig adott esetben akár meg is mentheti a felhasználót egy csúnya sérüléstől, ha neadjisten még ki is gyullad a telep a váratlan belső kémiai folyamatok következtében. 

Galéria megnyitása

Az okosgyűrűknél az is fontos lenne, hogy biztonságosan eltávolíthatók legyenek a felhasználók ujjáról egy baleset bekövetkezését követően. Az Ultrahuman legújabb terméke már úgy jelent meg, hogy azon a mérnökök kialakítottak egy pontot, ahol a terméket probléma nélkül fel lehet vágni. 

Arról sajnos nincs információnk, hogy az Oura mikor vezetheti be a cserélhető akkumulátort. Sőt mi több, a szabadalmak esetén általában az az első kérdés, hogy egyáltalán megvalósul-e az elképzelés, vagy csak arra szolgál a szellemi tulajdon, hogy a versenytársakat gátolják egy hasonló megoldás kidolgozásában. Ebben az esetben bízunk abban, hogy az Ourának valóban célja ezt létrehozni, de vélhetően a következő generációs termék még nem így fog megszületni.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére