Az AMD Strix Halo sorozatát várhatóan egy frissített modellcsalád váltja majd, az igazán nagy előrelépést csak a 2027 vagy 2028 folyamán megjelenő Medusa Halo széria tagjai hozhatják el, amelyek már ZEN 6 alapú processzormagokkal és RDNA5/UDNA alapú iGPU-val rendelkezhetnek. A Medusa Halo családot már nagyon várja a piac és maguk a felhasználók is, közben pedig javában zajlik a munka az AMD háza táján annak érdekében, hogy a friss mobil APU egységek ne okozzanak csalódást. A termékek várható paramétereivel kapcsolatban egyre több és több információ lát napvilágot, amelyek ugyan még pletykaszintűek, de azért már kezdenek kirajzolni egy egészen pozitívnak tűnő képet azzal kapcsolatban, nagyjából mire számíthatunk Medusa Halo fronton.
A legfrissebb információmorzsa az egyik hardverdetektívtől származik, aki arról számolt be, a Medusa Halo sorozat tagjai már nem LPDDR5X szabványú rendszermemóriát használnak, mint a Strix Halo vagy a Strix Halo Refresh (Gorgon Halo) modellek, hanem egy teljesen új memóriaszabványra, az LPDDR6-ra váltanak. Ennél a szabványnál a memória-adatsín szélesedik, ennek köszönhetően egy memóriacsatornán keresztül már nem 16-bites, hanem 24-bites lesz, azaz két darab 12-bites alcsatornából áll, nem pedig két darab 8-bitesből, mint a jelenlegi szabványnál.
Az LPDDR6-os memóriachipek tesztelése már javában zajlik, a Samsung első chipjei 10,7 Gbps-os tempóra képesek, míg az Innosilicon megoldásai már 14,4 Gbps-os tempót diktálnak. Utóbbiak másfélszeres I/O sebességgel dolgozhatnak, mint a jelenlegi 9,6 Gbps-os LPDDR5X memóriachipek, ezzel együtt pedig még energiahatékonyság terén is előrelépést kínálnak. Az Innosilicon új memóriachipjei várhatóan a TSMC és a Samsung műhelyében készülhetnek majd, míg a Samsung természetesen saját gyáraiban készíti saját memóriachipjeit.
Az új memóriaszabvány jóvoltából nagyobb memória-sávszélességgel gazdálkodhatnak majd a Medusa Halo APU egységek, amiből az iGPU mellett az NPU és a processzormagok is profitálhatnak. A Medusa Halo az eddigi információk szerint maximum 24 darab ZEN 6-os processzormaggal, valamint maximum 48 darab aktív RDNA5/UDNA alapú CU tömbbel gazdálkodhat, vagyis jelentős előrelépést hozhat a Strix Halo szériához képest.
Az új mobil APU egységek érkezéséig a Strix Halo és a Strix Halo Refresh (Gorgon Halo) tartja majd a frontot, az RDNA5/UDNA alapú iGPU-k pedig csak a prémiumkategóriában kaphatnak helyet a későbbiekben, így az alsóbb kategóriák képviselőinek az RDNA 3.5-ös architektúra képességeivel kell beérniük, ami még jó ideig fontos szerepet tölthet be az AMD kínálatán belül.