Shop menü

A LIAN LI EDGE PLATINUM V2 TÁPEGYSÉGEI ELFORGATOTT TÁPALJZATOKKAL ÉRKEZNEK, ÉS JELZIK, HA IDEJE TISZTÍTANI A PORSZŰRŐT

Az új tápegységek mágnesesen rögzülő hubot is kaptak, ami hat darab ventilátor-tápcsatlakozót és négy darab USB 2.0-s tüskesort kínál.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
A Lian Li Edge Platinum V2 tápegységei elforgatott tápaljzatokkal érkeznek, és jelzik, ha ideje tisztítani a porszűrőt

A tápegységek szegmensébe hamarosan új modellek érkeznek, amelyek ráadásul tartogatnak néhány érdekes újítást, hála a Lian Li fejlesztőcsapatának. A vállalat illetékesei a Computex 2026 alkalmával mutatták meg, milyen újdonságokkal készülnek az elkövetkező hónapokra, ezek között egyebek mellett az Edge Platinum V2 sorozatú tápegységek is jelen voltak. A szóban forgó termékek várhatóan idén szeptemberben kerülhetnek az üzletek polcaira, méghozzá 1000 W-os, 1200 W-os, illetve 1350 W-os kivitelben, azaz akár csúcskategóriás hardverrel szerelt gamer buildek fedélzetén is helyet kaphatnak.

Az újdonságok nem alkalmaznak GaN technológiát, hogy kisebbek legyenek, de így is próbálnak vonzóak lenni, egyebek mellett azzal, hogy a tápkábeleket fogadó hátlapi aljzatokat nem a szokásos kiszerelésben kínálják, hanem 90 fokkal elforgatva, ami a Lian Li csapata szerint segít a kábeldzsungel kialakulásának elkerülésében és összességében könnyebb szerelhetőséget eredményez. Ennek némileg ellentmond az a döntés, hogy a tápegység hátuljára mágnesesen rögzíthető hubot készítettek, ami összesen hat darab négytűs ventilátor-tápcsatlakozót, valamint négy darab USB 2.0-s tüskesort is kínál.

A kiegészítőt a helyére rakva pont a tápkábelek erdőjében foglal helyet és pont ott vezeti el a ventilátorok tápkábeleit és az USB 2.0-s kábeleket is, valamint azt az USB 3.0-s kábelt, amelyen keresztül az alaplaphoz kapcsolódhat. Utóbbi egyébként Pass-Through funkcióval érkezik, vagyis a 20-tűs USB 3.0-s aljzatot nem foglalja el kizárólagosan a tápegység USB hubja, ami jó hír lehet, ha az adott alaplap csak egyetlen ilyen tüskesort kapott. A mágneses hub előnye, hogy a különböző kábeleket kényelmesen, a hub kézben tartása mellett csatlakoztathatjuk, majd az egész kábelspagettit beilleszthetjük a tápegység hátuljára, ahol normál esetben a tápaljzatok lennének.

Az Edge Platinum V2 sorozat tagjainak repertoárjában van még egy érdekes trükk, ami a mágnesesen rögzülő porszűrőhöz kapcsolódik. Ehhez a Lian Li mérnökei kifejlesztettek egy hasznos kis szolgáltatást, ami egy zöld és egy piros LED formájában érkezik: ha zöld a fény, a szűrő tiszta; de ha pirosra vált, akkor ideje sort keríteni a rendszer portalanítására, beleértve a tápegység szűrőjét is.

A Lian Li csapata árakról még nem számolt be, csak annyi biztos, hogy az 1000 W-os, 1200 W-os, illetve 1350 W-os teljesítményű tápegységek szeptember folyamán rajtolnak el.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére