Shop menü

120 HZ-ES OLED PANEL, 108 MPIXELES KAMERA AZ ALSÓ-KÖZÉPKATEGÓRIÁBAN – ÉPÜL A SPARK 30 SZÉRIA

A Tecno Spark termékcsalád új generációja két taggal is bővült, és ezek már itthon is megvásárolhatók lesznek.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
120 Hz-es OLED panel, 108 MPixeles kamera az alsó-középkategóriában – Épül a Spark 30 széria

Az idei évtől kezdődően a Tecno okostelefonok hivatalosan megjelentek Magyarországon, ezek az eszközök a kínálatunkban is elérhetők, és kiviteltől függően egészen jó ár-érték arányt képviselnek. Itthon egyebek mellett a Spark 20 szériával debütált a márka, és már elkezdte építeni a Spark következő generációját a főbb piacain. A belépő Spark 30C már elkészült, most pedig a Spark 30 és a 30 Pro modellek léptek színre.

A Spark 20 és 20 Pro pároshoz képest az új Spark 30 és 30 Pro modellek jobb kijelzőket és kamerákat nyújtanak, a vízállóság terén is fejlődést mutatnak, és újabb rendszerchipeket használnak.

A mobiltelefonok 6,78 colos paneleket vonultatnak fel, már mind a kettő eszköz Full HD felbontást nyújt. Ezen túlmenően viszont már különböző megoldásokról van szó, hiszen a Spark 30 IPS technológiát használ 90 Hz támogatással, a Spark 30 Pro azonban már 10 bites, AMOLED-es alapokra épít és akár 120 Hz-es megjelenítésre is képes.

Az eszközök az Android 14 operációs rendszerrel érkeznek, és a HiOS 14 grafikus felhasználói felületet alkalmazzák. Ebben az esetben is lehet már MI funkciókat találni, például támogatott a fejlett retusálási lehetőség, de ez mostanra lassan mindenhova eljut a Google révén, van képgenerátor is a Geminire támaszkodva, lehet egyedi háttereket létrehozni. A Tecno frissítésekről nem beszél, azonban egy érdekes ígéretet belengetett a termékeknél: 5 évig gördülékeny élményt fognak nyújtani.

Galéria megnyitása

13 megapixeles önarcképek készítésére alkalmasak a Spark 30 és 30 Pro modellek. Amennyiben videózásra kerül a sor, 1080p minőséget és 30 FPS-t tudnak biztosítani, magasabb minőségi opció ezen a ponton nincs.

Az eszközök hátán két kamera van, de a második mindkét esetben csak egy mélységérzékelő, melynek képességeit a cég nem is részletezi, ez csak a portrémódban segíti a képalkotást. A főkamera a Spark 30 esetén 64 megapixeles és 1/1,73 colos szenzort használ, a Spark 30 Pro pedig már egy 108 MPixeles kamerát vonultat fel 1/1,52 hüvelykes érzékelővel. Ezek egyaránt támogatják a PDAF eljárás alkalmazását, valamint a pixelek összevonását az érzékenység növelése érdekében. Videózni 1440p-ban tudnak 30 FPS-sel, a 4K sajnos még nem opció.

A Tecno a Spark modellekben általában MediaTek rendszerchipet használ, most sincs ez másként. A Spark 30 a Helio G91 rendszerchipet kapta meg, a Spark 30 Pro pedig már a Helio G100 lapkával lett felvértezve. Normál napi használatban korrekt teljesítményre lehet számítani, de azért ezek nem arra valók, hogy a legújabb játékokat csúcsgrafikával mozgassák. A fejlesztők az olcsóbb modell 4 és 6 GB rendszermemóriával kínálják majd, a Pro jelzővel illetett készülékbe pedig 8 GB RAM került. A tárhely mindkét modellnél 128 vagy 256 GB lehet, és a bővíthetőség is biztosított.

Ezen a szinten 5G még nincs, a két Spark 30 variáns 4G LTE mobil hálózati modemet használ 802.11 b/g/n/ac szabványoknak megfelelő Wi-Fi-vel, Bluetooth 5.3 modullal, A-GPS vevővel. Jó hír, hogy az NFC chipet egyikből sem hagyták ki, és még infrával is szolgálnak extraként. Dual-SIM-esek is a masinák, DSDS módban tudják a rájuk bízott hálózati kártyákat kezelni.

Rendelkeznek a készülékek ujjlenyomat-olvasóval, a Spark 30 Prónál ezt a szenzort már egyenesen a képernyő mögé pakolták be. Van sztereó hangszórójuk, állítólag kifejezetten nagy hangerőre képesek, és még a 3,5 mm-es Jack aljzatról sem kell lemondani, az USB-C-n felül ez is biztosított. Az okostelefonok egyaránt IP64 tanúsítványt szereztek, szóval jó hír, hogy bírják majd azt, ha esőben használják őket, a por pedig egyáltalán nem tud bejutni a házukba.

Galéria megnyitása

A Spark 30 és 30 Pro között vannak hasonlóságok, amik mutatják, hogy egy termékcsaládról van szó, de nem egyforma a megjelenésük, a drágább készülék pedig még Transformers különkiadásban is elérhető lesz néhány piacon. Érdekesség, hogy a Spark 30 Pro már igazán vékony testet öltött, mindössze 7,4 milliméter, míg a társa 7,7 milliméterre emelkedik ki a síkból. Ennek ellenére mind a kettő 5000 milliamperórás akkumulátort kapott, így az üzemidejük is jól alakulhat. A Spark 30 még csak 18 wattal tölthető, a Spark 30 Pro viszont már 33 wattos teljesítményt támogat.

Galéria megnyitása

A Tecno az újdonságok árazásáról a bejelentésben nem beszélt, és az sem ismert, hogy pontosan mikor fognak a boltokba kerülni. Miután a márka már felénk is nyit, és a Spark szériát elsőként hozták el Magyarországra, így borítékolható, hogy idővel hazánkban is megvásárolhatók lesznek az újdonságok.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére