Shop menü

3DMARK ADATBÁZISBAN BUKKANT FEL A RYZEN 7 2700X

Az új processzorok első hulláma áprilisban érkezhet, így a következő hetekben egyre több adat szivároghat ki velük kapcsolatban.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
3DMark adatbázisban bukkant fel a RYZEN 7 2700X

Az AMD a RYZEN 1000-es sorozatú processzorok piacra dobásával hosszú évek után ismét versenyképes alternatívát kínálhatott az Intel termékeivel szemben, ami mindenképpen jó hír. Az új processzorok első hulláma pont egy éve debütált, ám akkoriban még elég sok szoftveres probléma nehezítette a használatukat, amelyek többségét azóta kinőtte a platform. A RYZEN 1000-es modellek kezdeti ragyogó fénye mára már egy picit megkopott, hiszen azóta az Intel is bemutatta legújabb processzorait, ám az AMD sem tétlenkedik: jövő hónapban csatába küldi új harcosait, a RYZEN 2000-es sorozat tagjait.

Galéria megnyitása

A RYZEN 2000-es sorozat tagjai igazából semmi komoly változást nem hoznak architektúra frontján, de az XFR és a Precision Boost technológiák fejlődni fognak, így a működés hatékonyabb lesz, ami a teljesítményre is pozitívan hat majd. A Precision Boost 2.0 egyébként a nemrég általunk is tesztelt Raven Ridge APU egységek részét képezi, az XFR 2.0 azonban majd csak az asztali processzoroknál kerül bevetésre. Az új központi egységek 14 nm-es helyett már 12 nm-es csíkszélességgel készülnek, a váltásból fakadó előnyöket pedig órajel-emelésre „költi” az AMD.

A rajt közeledtét kiválóan szemlélteti az a tény, hogy nemrégiben felbukkant egy RYZEN 7 2700X típusjelzésű processzor a 3DMark adatbázisában vagyis a termékeket már javában tesztelik. A szóban forgó lapka egy Socket AM4-es csúcsalaplapban, az ASRock X370 Tiachi modellben kapott helyet. A RYZEN 7 1700X utódjául szánt processzor szintén 8 maggal és 16 szállal rendelkezik, ám órajelek terén már 300 MHz-es előnyben van – ez nem csak az alap-, de a boost órajelre is érvényes. Az újdonság 3,7 GHz-es alap- és 4,1 GHz-es maximális boost órajelet használhat, de ott van még az XFR 2.0-s támogatás is, ami optimális körülmények esetén maximum 100 MHz-et ad a maximális boost órajelhez – így ez 4,2 GHz lesz. Ami komoly előrelépés, hiszen jelenleg mind a RYZEN processzoroknál, mind pedig a RYZEN APU egységeknél 4 GHz körül helyezkedik el az az órajel-fal, amit klasszikus léghűtéssel nem igazán lehet áttörni. Ez most remélhetőleg 3-400 MHz-cel kitolódik majd – ahogy lehetőségünk lesz rá, kiderítjük, így van-e.

A TDP keret marad 95 watt, ahogy azt már megszokhattuk, valamint az eddig forgalomban lévő Socket AM4-es alaplapokkal is kompatibilis lesz az új processzorcsalád, csak arra kell odafigyelni, hogy a CPU vagy az APU cseréje előtt le kell tölteni a legfrissebb UEFI Firmware-t, hogy a rendszer el tudjon indulni az új processzorral.

A RYZEN 2000-es sorozatú asztali processzorok heteken belül, április folyamán rajtolnak el. Nincs kizárva, hogy a tavalyi forgatókönyvhöz hasonlóan eleinte csak a felsőkategóriás modellek jelennek meg, azaz lépcsőfokonként, hónapok alatt válik teljessé a kínálat.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére