Az Nvidia bemutatta következő generációs GeForce RTX sorozatú videokártyáit, amelyek immár az Ampere architektúra köré épülnek. Az újdonságokkal kapcsolatos legfontosabb információkat korábbi hírünkben már összegeztük, most azonban egy másik újításról érkezett bővebb tájékoztatás, ami nem más, mint az Nvidia Reflex.
Ez a technológia szoftver szintjén segít a támogatott e-Sport játékok bemeneti késleltetésének csökkentésében, ehhez pedig semmilyen speciális hardverre nincs szüksége: csak egy GeForce GTX 900-as sorozatú, vagy ennél újabb videokártyára, illetve a GeForce driver legújabb kiadására van szükség a kiszemelt játékon kívül.
Az Nvidia Reflex a 3D renderelés folyamatába szól bele egy picit, méghozzá úgy, hogy optimalizálja a renderelő futószalagot, annak érdekében, hogy a GPU és a CPU szinkronban lehessen (1:1), valamint a renderelő futószalag feladatlistáját is dinamikusan csökkenteni tudja, így a játék motorja az adott képkocka rendereléshez legközelebbi, a lehető legutolsó pillanatban kaphatja meg az egérmozgással és gomblenyomással kapcsolatos információkat.
A törekvések hatására végső soron csökkenhet a bemeneti késleltetés, ahogy az a fenti ábrán is látszik. Ezt a funkciót egyébként patch formájában több játék is megkaphatja még ebben a hónapban, mint például a Fortnite, az Apex Legends és a Valorant.
A szolgáltatás természetesen szabadon ki- és bekapcsolható lesz, valamint a bemeneti késleltetéssel kapcsolatos adatokat is meg tudja mutatni játékon belül. A játékfejlesztők számára természetesen már elérhető az implementálást segítő Reflex SDK is.
Ehhez a szoftveres újításhoz tartozik egy hardveres újítás is, ami a 360 Hz-es G-Sync monitorokkal debütál. Az Nvidia Reflex Latency Analyzer, ami az MSI új monitoránál már az alapfelszereltség része, lényegébe arra jó, hogy lemérje, pontosan mekkora a végponttól végpontig terjedő bemeneti késleltetés, azaz mennyi idő telik el a gomb megnyomása és a játék reakciója között – a mért érték alapján például kiderül az, hány ezredmásodperc telik el az egérgomb lenyomása és a játékbeli lövés között.
Ehhez a speciális monitor mellett egyéb kiegészítőkre is szükség van ahhoz, hogy a mérés működjön. Az adott rendszernek a 360 Hz-es G-Sync monitor kétportos USB hubjához kell csatlakoznia, míg egy speciális, Nvidia által hitelesített gamer egérnek a két USB port közül az egyikre kell kapcsolódnia. Ilyen hitelesített egereket egyébként több gyártó is kínál majd, beleértve az Asus-t, a Razer-t és a Logitech-et is.
Amennyiben a hardver összeállt, azaz minden oda csatlakozik, ahova kell, a monitor OSD menüjén belül elérhetjük a Reflex Latency Analyzer funkciót, ami precízen megmutatja a bemeneti késleltetést. Gyakorlatilag minden egyes egérkattintás alkalmával leméri a rendszer, mennyi idő telik el a gombnyomás és a játékon belüli tényleges történés között. A statisztika megjelenítését a GeForce Experience Performance Metrics szolgáltatása végzi, ha a rendszert egy kompatibilis játék alatt próbáljuk használni.