Előszó

Két nagyon hasonló ASUS TuF Gaming sorozatú noteszgépet teszteltünk, amelyek elsősorban az alkalmi játékosokat veszik célba, így mindketten GeForce GTX 1050-es videokártyát kaptak, igaz, memória-kiépítés terén már vannak közöttük különbségek, ahogy az később ki fog derülni. Az Intel és az AMD alapú modell nagyjából hasonló felszereltséggel rendelkezik, hasonló árszinten mozog, hasonló méretben érkezik, és még tömeg terén is nagyon hasonlóak, így remek alapnak ígérkeznek ahhoz, hogy egy összehasonlító tesztet végezzünk. Az FX504GD változat egy Core i5-8300H típusú Coffee Lake processzort tartalmaz, amely 2018 második negyedévében jelent meg, ezzel szemben az FX505DD már egy frissebb, RYZEN 3000-es sorozatú, ZEN processzormaggal és VEGA iGPU-val szerelt RYZEN 5 3550H processzort kapott – mindketten 35 W-os TDP kerettel rendelkeznek. Az új noteszgépek 1 TB-os merevlemezzel és 8 GB-nyi DDR4-es fedélzeti memóriával kerülnek a boltok polcaira, vagyis ezen a téren egyforma esélyekkel indulnak – legalábbis első ránézésre.

Természetesen a hasonlóságok mellett különbségek is megbújnak, amelyek esetenként nem is kicsik, azaz simán eldönthetik a csatát egyik vagy másik fél javára. Hogy melyik modell lesz jobb? Cikkünk végére egészen biztosan kiderül.

A külső

Az Intel alapú FX504GD tetszetős fekete műanyagházzal rendelkezik, amelyre néhány piros csík is került annak érdekében, hogy a megjelenés még figyelemfelkeltőbb, még vagányabb lehessen. A 15,6 hüvelykes kijelző körül meglehetősen vastag kávát alakítottak ki, amelynek felső részén egy HD webkamera ül. A billentyűzet szintén követi a piros dizájnt, ugyanis piros LED alapú háttérvilágítás kapott helyet alatta, amelynek fényerőssége természetesen állítható. Némi piros dizájnt még az érintőpad is kapott, valamint a billentyűk széleit sem hagyta érintetlenül a gamereknek szánt dizánj.

Galéria megnyitása

Galéria megnyitása

A noteszgép alján nagyméretű szellőzőt alakítottak ki, a kijelző alatt pedig a meleg levegő távozhat. A csatlakozók kivétel nélkül a bal oldalon sorakoznak: itt két USB 3.0 Type-A, egy USB 2.0 Type-A, egy RJ-45-ös, egy HDMI 1.4-es videó kimenet, valamint egy TRRS rendszerű 3,5 milliméteres Jack Audió port található. A notebook gumilábakon áll, amelyek nem csak a csúszásmentes elhelyezésről, de a megfelelő szellőzésről is gondoskodnak, hiszen elemelik a ház alját az alatta található felület síkjától, hogy beáramolhasson némi friss levegő. Említést érdemel még, hogy a kijelző alján kialakítottak egy kivágást, így a felső szélen elhelyezett visszajelző LED-ek lehajtott fedlap esetén is láthatóak.

Az FX505DD, vagyis az AMD processzorral szerelt modell már egy picivel nagyobb és vastagabb is, mint Intel alapú társa: szélességben 24 milliméter, vastagságban pedig 1,8 milliméter a különbség – és ez a példány 100 grammal nehezebb is. A 15,6 hüvelykes képátlójú kijelző körül itt már vékonyabb káva látható felül és az oldalakon, alul azonban sokkal szélesebb a borítás, mint az Intel alapú noteszgépnél, de a felső részről továbbra sem hiányzik a HD Webkamera. A dizájn itt szintén fekete műanyagház köré épül, ám a fedlapon fémhatású szürke borítást alakítottak ki, ami jót tesz az összképnek. A visszajelző LED-ek esetében itt is hasonló megoldást alkalmazott a gyártó, azaz lehajtott fedlapnál is láthatjuk őket.

Galéria megnyitása

Galéria megnyitása

A billentyűzet ennél a modellnél már egyszerűbb dizájnnal érkezik, cserébe viszont RGB LED alapú világítás dolgozik mögötte. Az érintőpad is puritánabb, valamint a fedlapot kivéve az egész házról hiányoznak a figyelemfelkeltő dizájnelemek, ami persze nem baj, hiszen sokan szeretik az egyszerűbb, letisztultabb, kevésbé hivalkodó kialakítást. Csatlakozók terén gyakorlatilag ugyanazt kapjuk, mint az inteles változatnál: két USB 3.0 Type-A, egy USB 2.0 Type-A, egy RJ-45-ös, egy HDMI 1.4-es videó kimenet, valamint egy TRRS rendszerű 3,5 milliméteres Jack Audió portot. A gumilábakon álló ház alján itt is nagyméretű szellőzőt alakítottak ki, a meleg levegő pedig a ház hátulján, a kijelző alatt távozik.

A belső

A TUF Gaming sorozat tagjai első ránézésre nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek, ám ha egy kicsit megkapargatjuk a felszínt, igen sok különbséget találhatunk, amelyek között ráadásul olyan is lapul, ami az egyik rendszert alaposan hátrányba hozza. Ilyen hátrány, hogy az AMD alapú rendszer egyetlen 8 GB-os So-DIMM memóriamodult kapott, azaz egycsatornás módban működik, míg az Intel alapú megoldásnál két darab 4 GB-os memóriamodul áll rendelkezésre. Cserébe az AMD esetében jobbak a memóriamodul időzítései, de ez nem sokat tud ledolgozni a mérföldes hátrányból.

Galéria megnyitása

Az Intel alapú rendszernél előny lehet az SSHD alkalmazása, ami 8 GB-nyi NAND Flash tárhellyel gyorsítja az adatátvitelt, ám az, hogy ezzel az előnnyel tud-e élni a termék, majd később derül ki. Panel terén szintén van különbség, hiszen az AMD alapú FX505DD egy 120 Hz-es kijelzőt kapott, míg az Intel alapú FX504GD esetében 60 Hz-es panelt rejt a káva. Az utolsó nagyobb különbség a videokártyában keresendő: az AMD alapú rendszer 3 GB-os, az Intel alapú azonban csak 2 GB-os GeForce GTX 1050-es videokártyát kapott.

Kijelző

A két noteszgép között van némi különbség kijelző terén – ahogy azt fentebb már említettük– noha az alapok azonosak: mindketten IPS-szintű panelt kaptak – ahogy a gyártó fogalmaz –, amelynek képátlója 15,6 hüvelyk, natív felbontása pedig 1920 x 1080 pixel. Fontos különbség viszont, hogy míg az FX504 esetében egy 60 Hz-es, addig az FX505 esetében már egy 120 Hz-es panelt rejt a ház – utóbbi az eSport szerelmeseinek, illetve a magasabb képfrissítési rátához szokott játékosoknak jó hír lehet.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A két panel alapvetően nagyon hasonlóan teljesített a színhűség teszten, ahogy az a fenti ábrán is látszik, viszont a háttérvilágítás homogenitása, illetve a 48 színből álló palettával zajló színhűség-teszt terén már vannak különbségek. A panelek összességében nem vizsgáztak rosszul, de fotószerkesztésre és videóvágásra nem érdemes használni őket, ugyanis színhűségük bőven az elvárások alatt marad – még az sRGB színteret is csak 66-67%-ban tudják lefedni. Ez persze játékok és irodai felhasználás alkalmával nem egy nagy tragédia, de színhűséget igénylő feladatvégzésre abszolút alkalmatlan mindkét termék. 

A könnyebb összehasonlíthatóság érdekében a két kijelző eredményeit egymás mellé helyeztük és feliratoztuk is.

Tesztek

Az új noteszgépeket teljesítmény terén is megvizsgáltuk, első körben a processzorteljesítmény került fókuszba. Itt nem szabad elfelejteni, hogy az AMD alapú rendszer egycsatornás módban működött, hiszen egyetlen 8 GB-os DDR4-2400 MHz-es memóriamodullal látták el, míg az Intel alapú notebookban két darab DDR4-2667 MHz-es memóriamodul teljesített szolgálatot, 2 x 4 GB-os kiépítésben. A tesztek maximális teljesítményre hangolt energiagazdálkodás mellett születtek.

Galéria megnyitása

A memória-alrendszerek közötti különbségek nagyon szépen látszanak az egyes tesztek alapján: tényleg szép nagy hátrányból indul az AMD alapú notebook, ám összességében mégis remekül helytáll Intel alapú társával szemben. Processzorteljesítmény terén az Intel a jobb, ha egy szálon zajlik a feladat, a többszálú terhelés viszont már az AMD elsőségét hozza. Nagyon beszédes még a Sisoft Sandra magok közötti kommunikációt vizsgáló tesztje, amelynél jól látszik, hogy az AMD processzor esetében jelentősen alacsonyabb a sávszélesség, késleltetés alapján azonban jobban teljesít, mint az Intel.

A CPU alapú tesztek mellett természetesen néhány GPU alapú mérést is lefuttattunk, ahogy az a lenti táblázatból is kiderül. Általánosságban az AMD alapú noteszgép a gyorsabb – egy-két kivételtől eltekintve – viszont, ahogy a Rise of the Tomb Raider teszt is rámutat, azért minimális FPS terén az Intel a jobb. Mégis az Intel alapú rendszernél látni több mikro-akadozást, amennyiben ténylegesen játékra kerül a sor. Videónkban további teszteredmények is feltűnnek.

Galéria megnyitása

HDD teszt

Egy rövid mérés erejéig megvizsgáltuk a versenyzők adattároló részlegét is, ami az AMD-nél egy 1 TB-os Toshiba HDD, az Intelnél pedig egy 1 TB-os Seagate FireCuda SSHD. Utóbbi 8 GB-os NAND Flash gyorsítótárral segít a sebesség növelésében, ám ahogy a lenti ábrán is látszik, a teszt alkalmával nem igazán teljesített jól, hiszen a normál HDD könnyedén maga mögé utasította.

Galéria megnyitása

Érdekesség viszont, hogy az Intel alapú rendszer ennek ellenére is jobban teljesített alkalmazás-betöltés kapcsán: picivel gyorsabbnak bizonyult, mint AMD-s társa, amihez köze lehet az SSHD típusú adattárolónak. Csodát persze egyik merevlemez alapú megoldástól sem várhatunk, így lehetőség szerint érdemes inkább SSD-ben gondolkodni, hiszen sokkal reszponzívabb lesz tőle a rendszer – és manapság padlón vannak az árak, így nem nehéz olcsón jó meghajtót szerezni, de lehet, hogy ez a kedvező helyzet már nem tart sokáig.

Akkumulátoros tapasztalatok

Természetesen mindkét modellnél lemértünk pár alapvető dolgot, hogy még részletesebb képet adhassunk. Akkumulátortöltés terén nagyon hasonló a két modell, hiszen az Intel alapú rendszer háromcellás, 48 wattórás energiaforrását 89 perc alatt sikerült teljesen feltölteni, míg az AMD alapú konfigurációnál, ami négycellás, 48 wattórás akkumulátort használ, 95 percet mértünk a feladatra.

Ezek után kipróbáltuk, hogy 1080p-s videó lejátszásakor milyen üzemidőre számíthattunk. A versenyzők MPC Home Cinema segítségével játszották le a 10-bites 1080p-s tartalmat, a háttérben pedig két megnyitott iPon.hu weboldalt kellett kétpercenként frissíteniük. Ebben a megmérettetésben egyértelmű AMD fölény mutatkozott a 3 óra 26 perces üzemidővel, míg az Intel esetében 2 óra 21 percet bírt az aksi.

Galéria megnyitása

Hogy azt is kipróbáljuk, mi a helyzet játékok alatt, segítségül hívtuk a Final Fantasy XV benchmarkot, amelynél 1080p-s felbontást és Lite részletességet állítottunk be annak érdekében, hogy mindkét rendszeren folyékonyan fusson a játék – és a Loop mód áldásos hatását is élveztük. A fényerősséget maximumra állítottuk, energiagazdálkodás terén pedig mindkét noteszgépnél maximális teljesítmény volt érvényben. A teszt során meglehetősen fura élményben volt részünk: az AMD alapú rendszernél hibátlanul futott a játék, míg az Intel alapú konfiguráció, ami vezetékes üzemmódban hibátlanul megbirkózott a feladattal, nagyon érdekes dolgokat produkált: a CPU órajel 1 GHz környékére állt be, a GPU órajel pedig rendkívüli módon ingadozott (300-1457 MHz), így a végeredmény szinte diavetítés lett. Pedig az energiagazdálkodás maximális teljesítmény beállítással dolgozott, ahogy az AMD-s notebooknál is. A jelek szerint ezzel a modellel nem lehet játékban gondolkodni akkumulátoros üzemmód alkalmával, mindenképpen igényli a tápegységét. A fiaskónak köszönhetően az Intel és az AMD alapú rendszer üzemideje egyébként nagyon hasonló lett, csak az AMD alapú noteszgépnél ezzel egy időben élvezhető is volt a tartalom...

Zajszint, melegedés

Zajszint terén az Intel alapú notebook volt a hangosabb, ugyanis a hűtés szélzajához némi motorzaj is társult, ami főleg akkor volt zavaró, amikor a ventilátor éppen leállni készült. Az AMD-s rendszer ezzel szemben inkább szélzajával okozhat kellemetlenségeket, amennyiben maximálisan leterheljük, de ez igazából notebook fronton nem túl meglepő a formátum fizikai korlátai miatt.

Melegedés terén kétféle módszer szerint vizsgáltuk a noteszgépeket. Első körben a belső hőfokokat mértük le, amelyekből kiderül, mennyire teljesít jól az adott modell hűtése. CPU terhelés esetén Intel fronton csak 67 Celsius fokos, AMD fronton azonban 83 Celsius fokos hőmérsékletet mértünk, de ha a GPU is belendül, akkor ezek az értékek sorrendben 88 és 92 Celsius fokra emelkednek. A GPU egyébként az AMD-s rendszernél volt hűvösebb, hiszen teljes terhelésnél is csak 76 Celsius fokon dolgozott, míg az Intel alapú megoldásnál 79 Celsius fokos hőmérsékletet mértünk. A HDD az Intel alapú rendszernél volt melegebb, alighanem a szűkebb és vékonyabb ház miatt. Érdekesség, hogy az AMD alapú rendszernél teljes terhelés alkalmával a HDD hőmérséklete visszaállt az üresjárati hőfokra, minden bizonnyal azért, mert a magas fordulatszámon pörgő ventilátorok által keltett huzat javította a szellőzést körülötte – a HDD-t egyik mérés során sem terheltük szénné.

Galéria megnyitása

A belső hőfokok mellett a külső hőfokokat is megmértük, vagyis azt, hogy a billentyűzet felőli részen mennyire melegszenek a különböző régiók terhelés alkalmával, azaz mennyire kellemetlen használni.a csúcsra járatott notebookot. A lenti galéria minden szükséges információt tartalmaz, összességében azonban elmondható, hogy az Intel alapú rendszer volt melegebb, ami ugyancsak a kisebb és vékonyabb háznak köszönhető. Az érintőpad környékén minden esetben 30 Celsius fok körüli hőmérsékletet mértünk, ami kényelmes használatot eredményez, ám a billentyűzet bizonyos részein már az 50 Celsius fokot is elérte a hőmérséklet, ami gépelés szempontjából nem túl ideális – persze csúcsra járatott rendszeren amúgy sem nagyon szokás gépelni, klasszikus irodai munka alkalmával pedig aligha forrósodnak fel ennyire a noteszgépek.

Galéria megnyitása

Billentyűzet, érintőpad, audió rendszer, WiFi

A háttérvilágítástól és a dizájntól eltekintve mindkét noteszgép billentyűzete hasonló gépelési érzetet nyújtott, összességében nem volt problémánk velük. Egy asztali billentyűzethez képest mindenképpen kényelmetlen noteszgépen gépelni a formátumbeli különbségek, valamint a billentyűk alakja és a rövid nyomáspont miatt, ám ha ezt megszokjuk, nagyon jól használható ezen a téren mindkét rendszer.

Az érintőpad már nem volt teljesen egyforma, ugyanis míg az Intel alapú rendszernél feszes, masszív és strapabíró konstrukció benyomását keltette az eszköz, addig az AMD alapú konfigurációnál már mozgott, rezgett és összességében elég bénának hatott az érintőpad. Ettől persze lehet használni, pontosan működik, de egy idő után bosszantó. Hogy ez csak az általunk tesztelt modellnél volt-e így? Meglehet – az FX505DD tulajdonosok remélhetőleg majd megerősítik vagy éppen cáfolják a tapasztalatainkat.

Az audió rendszer mindkét modellnél 2 W-os sztereó hangszórókra támaszkodik, amelyek a klasszikus noteszgépes hangzást adják vissza: mélyhangok nincsenek, a közép és a magas hangok azonban erőteljesen jelennek meg a színpadképben, így maximális hangerőn már zavaró lehet az efféle koncert. A ház egyébként egyik modellnél sem rezonált be magasabb hangerőn, ám zenehallgatásra így sem jók ezek a hangkeltők, de szükségmegoldásként azért helytállnak. Fejhallgatóval szerencsére jelentősen javítható a helyzet – a környezet nagy-nagy örömére –, és ebben az esetben a DTS Headphone:X támogatás is jól jöhet.

A vezeték nélküli kapcsolat használatakor viszont már elég siralmas eredményt kaptunk mindkét eszköznél, ugyanis 10 MB/s körüli maximális másolási tempót sikerült elérni egy 802.11ac szabványú D-Link router mellett, ami egyébként 1200 Mbps-os összteljesítmény elérésére képes. A Realtek alapú WiFi vezérlőt egy TP Link Archer D7 routerrel is kipróbáltuk, a helyzet azonban nem javult – mindkét noteszgépnél hasonlót tapasztaltunk.

Verdikt

A hasonló felszereltséggel rendelkező noteszgépek között bőven van különbség, ahogy az a fenti tesztekből is kiderült. Az AMD alapú rendszer meglepően jól teljesített, pedig egycsatornás memóriakezelés miatt lábon lőtt állapotban kellett helytállnia. Hogy mi értelme van ilyen kiszerelésben kiadni egy notebookot? Talán a költséghatékonyságot jelölhetnénk meg lehetséges válaszként, ám a gyakorlat ésszerűnek semmiképpen sem nevezhető. Szerencsére 2 So-DIMM slot foglal helyet az alaplapon, így a 8 GB-os modul értékesítésével és 2 darab 4 GB-os modul beszerelésével javíthatunk a helyzeten, de két egyforma 8 GB-os modult is használhatunk. Az AMD alapú rendszer üzemidő, teljesítmény, illetve használhatóság terén is jobbnak bizonyult – csak az a fránya érintőpad lenne jobb minőségű.... Az FX505DD mellett szólhat a 120 Hz-es kijelző is, amit az alkalmi játékosok is értékelnek, valamint a több GPU VRAM is pozitívum lehet.

Az Intel alapú rendszernél az előnyök közé sorolható a magasabb DRAM-órajel, a magasabb egyszálas teljesítmény és a kétcsatornás memória-üzemmód, ám a teljesítmény többnyire így is az AMD-s rendszer szintje alatt marad, játékokban pedig a kevesebb VRAM-mal rendelkező GeForce GTX 1050-es videokártya is a hátrányok közé sorolható. Az akkumulátoros üzemmód alkalmával szerzett tapasztalatok sem éppen pozitívak, főleg, ami a játéktesztnél várt ránk. Az érintőpad ennél a rendszernél jobb, feszesebb és minőségibb, mint AMD alapú társánál, az összes többi azonban lefelé húzza a mérleg nyelvét.

A nálunk járt két noteszgép közül egyértelműen az AMD-s a jobb, ha az összképet nézzük, így mi is azt ajánljuk mindenkinek, aki e két modell között próbál dönteni.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

104 hozzászólás

A komment írásához előbb jelentkezz be!
cheatergs
cheatergs
2019. júl. 9. 6:22
#14

Hatalmas! 59 kommentet ír, amiből 5 létezik is.=D

Itt most v fűnyírózni kellett, v a fórummotor nyírta ki saját magát.

Dragon3k
Dragon3k
2019. júl. 9. 14:12

@malvoisen

Cikk alatt nézem és nekem mobil Chrome-mal hiba nélkül megy. A safari miatt gondolom iPhone-od van, így nem tudom, hogy a Chrome ott butitva van-e a konkurencia miatt vagy sem, nekem androidos a telefonom.

pdx006
pdx006
2019. júl. 9. 1:24
#13

El kell ismerni hogy az AMD ismét hozza a régi jó megszorongató formáját, nem kellenek itt a hátulról jövő szövegek. Egyébként a gyengébb időszakokban sem maradtak le az AMD tulajok semmi nélkülözhetetlenről, mert szoftver szinten nincs már akkora fejlődés mint az ezredfordulón hogy félévente új windóz, meg új gép máskülönben nem futnak az új programok.

punchman
punchman
2019. júl. 8. 20:53
#12

" Az AMD alapú rendszer üzemidő, teljesítmény, illetve használhatóság terén is jobbnak bizonyult "

Szinte hihetetlen. A fene sem gondolta volna hogy üzemidőben az AMD nyer. És a Zen2-es APU RDNA GPU-val januárra már várható. Ha az Ice Lake jövőre is limitált lesz, akkor a laptoppiacra is ledobják az atomot (nem azt). A Navi sem csúszott őszre, szóval bármi lehet.

s_otto
s_otto
2019. júl. 15. 10:34

@punchman

Még egy, kicsit jobban ráértem nézelődni:

Acer's Predator Helios 500 - a gyártótól van amd+amd és intel+nv laptop is.

Intel: Core i9-8950HK  + gtx 1070 8Gb  + 16Gb ddr4 ram + 512Gb ssd + 2Tb hdd   2060 dollár (amazon)

Amd: Ryzen 7 2700 + vega 56 8gb + 16gb ddr4 ram + 256Gb ssd  1955 dollár (amazon)

https://www.amazon.com/s?k=PH517-51-98Y7&ref=nb_sb_noss_2

 

Ha végig nézed a teszteket, az esetek 90%-ban erősebb az intel + nv páros.

https://www.pcworld.com/article/3317518/amd-vs-intel-and-amd-vs-nvidia-in-acer-predator-helios-500.html

A második oldalon látod, mennyivel többet eszik az amd. 

"The Ryzen 7 2700 in the Acer mostly tops out at 3.5GHz, with only occasional and very, very short bumps to 3.7GHz. The Core i9, even stock, was always well north of 4GHz."

[font]"[/font]We do highly recommend the Ryzen 7 2700, but only if you are doing tasks (read: multithreaded) where you know it will offer the dividends. In reality, the Core i9 is going to give more people a lot more bang a lot more of the time."

"If you’re mostly a gamer, the Core i9 / GeForce is the better choice for most titles, thanks to its higher clock speed."

Namost ezt igazi gamer laptopnak szánják.. Akkor melyik a jó választás?

Látod, ezért épül kevés amd laptop. Ezt végig lehet követni az egész vonalon.

j.panzer
j.panzer
2019. júl. 8. 20:20
#11

Na ez sokkal jobb volt, mint a benézős baromkodás. Nem (csak) azért, mert végre két helyes lány volt benne, hanem mert erőltetett és szánalmas ponkodás helyett nagyjából csak a tények hangoztak el.

Amúgy nem hittem volna, hogy eljön az idő, amikor az AMD megveri notiban az Intelt. Pedig 2004 óta utazom a noti vonaton. Szépet fordult a világ.

Dragon3k
Dragon3k
2019. júl. 9. 9:31

@j.panzer

Ez szerintem felhasználás függő is, eddig is volt olyan, akinek jobb volt egy amd, másnak az Intel. Ha nekem kellene laptop, akkor a legfontosabb az üzemidő, a hűtés és a súly lenne, az, hogy intel vagy amd már nem érdekelne.

manbali82
manbali82
2019. júl. 8. 19:38
#10

én részemről nagyon jól elvagyok a 8700k procimmal, és nem használok semmiféle lassítást hozzá...

símán kibirom vele amíg az Intel előáll az alázó cuccával, addig meg vegyen az AMD féle bóvlit 10%-al olcsóbban,

akinek két anyja van, vagy szereti a hazárdjátékokat. pl. most is arra fogják hogy nem annyira jó a cucc mint igérték, mert

hogy a BIOS nem jó még... hát nem is lesz, ismerjük már az AMDt, az ilyen majd jön a csoda szoftver aztán jujj lesz! :)

proci terén mindig is az Intel a jobb, ez biztos nehezen emészthető, főleg azoknak akik nem hajlandók áldozni a minőségre

s_otto
s_otto
2019. júl. 12. 12:51

@Timer

Szaladj vissza a ph-ra mit kell mondani erre a kérdésre, mert ezt biztos nem tanították: És hol van hátrányban a pasztázott intel?  Olyan allcore 5.2Ghz után, extrem overclock esetén?

Törölt felhasználó
Törölt felhasználó
2019. júl. 8. 18:26
#9

Pont ebben az idoszakban erdemes lenne "apples to apples" modon csinalni a tesztet. A CPU-n (+ chipset) kivul "csak" a RAM, HDD, VGA es a kijelzo mas. Az meg, hogy az inteles gep nem megy  rendesen akkurol, akkora red flag mint a haz. Barmelyik termek is jobb valojaban, EZ NEM osszehasonlito teszt...

 

Szerk: a chipset reszt arrebb raktam

Törölt felhasználó
Törölt felhasználó
2019. júl. 9. 10:36

@wintercounter A cikk alatt levo termekeket felesleges idekeverni, mert a webshopban 7k-val dragabb inteles gepben van egy 240-es SSD is. Meg a belyegkepen is latni.

Törölt felhasználó
Törölt felhasználó
2019. júl. 8. 17:56
#8

AMD-s 1db memóriamodil 64bit Single mód

Intel-s 2x 4GB memóriamodul 128bit Dual Channel

Vagy így már nahyon is jobban mutatott volba AMD gép !?   ;-) 

AMD alázná , ha abba is 2x4GB ment volna  , persze hogy gyorsabbak a műveletek . Így nem van rendben ... így nagyon is intel fwlé kedveztek ezzel . Azért 2x4G Rammal már Olvasás/Írás/másolás duplázódna , mindjárt máskéoo festene .

Dragon3k
Dragon3k
2019. júl. 8. 19:17

@I.Jozsef83

Azt nem értem, hogy ott volt a két gép, miért nem rakták át az Intelből a ramokat és futatták úgy is a teszteket, legalább látnánk, hogy mennyit profitál belőle.

s_otto
s_otto
2019. júl. 8. 17:53
#7

Ennek az amd-s laptopnak a párja az intel 9. genes laptopok lennének, azzal is érdemes lenne össze hasonlítani, nemcsak egy tavalyi procival az ideit, szerintem

punchman
punchman
2019. júl. 14. 16:04

@thestock Ez egy kettős fegyver, mert az Inteles gépnek így nem túl jó reklám. Egyáltalán mit nyernek egy összehasonlító teszttel? Ha bemutatnak egy új laptopcsaládot, vagy egereket, akkor az reklámértékű, de ha egyik termék jobb, a többi rosszabb, az nem túl jó reklám.

sutyko_hopkins
sutyko_hopkins
2019. júl. 8. 17:13
#6

Az intelt vinnem. De nem vagyok akkora okor , hogy egy beleposzintu 160 ezres aszali gepet vennek, laposban 250-ert.....

AaReE
AaReE
2019. júl. 8. 14:13
#5

AMD!

axe
axe
2019. júl. 8. 13:02
#4

egyértelműen az amd-t venném

thestock
thestock
2019. júl. 8. 12:21
#3

Köszi a tesztet! 

Utólag pótolható, de elég cikinek tartom hogy egy ilyen gépet alapból nem SSD-vel adnak.

csabi02
csabi02
2019. júl. 9. 18:25

@Dragon3k Itt jön képbe a használt piac,garanciával 3éves Alienware,Asus Rog,MSI Dominator stb... 800€-ért,SSD-vel + 1-2TB HDD,i7 6820HQ+GTX980m, garantáltan jobbak játékra a mai napig,mint vmi i5 8300h + 2GB-os GTX1050.

prohlep
prohlep
2019. júl. 8. 11:50
#2

AMD 1 csatornán 8GB modult kapunk és így azonnal 16-ra bővíthetünk memória eldobás nélkül, míg az INTEL változat 2 csatornán 4GB modulok, melyek ma már raktár ürítésnek számítanak, és a kívánatos 16GB-hez még anyagi veszteségként el is kell dobni.

Memória-érzékeny sebesség teszteknél irdatlan előny hogy az INTEL kétcsatornásan szerepel az egy csatornásan árusított AMD-hez képest, tehát végülis az AMD-ben így nagyobb a potenciál, többet tud mint amit a memóriára is érzékeny teszt fajták sugallnak, és veszteség nélkül fel is bővíthetjük ezen többlet tudású 2x8GB-re.

Ezzel együtt nyilván van amiben az egyik, van amiben a másik jobb.  Én az amúgyis bővítendő esetekre az egycsatornásan belakottat tudnám ajánlani, ha a memóriától nem függő teszteknél nem zavarja a vásárlót az hogy itt-ott az Intel jobb.

Dragon3k
Dragon3k
2019. júl. 8. 17:27

@prohlep Ahogy írod single channel volt az amd-nél, azért megnéztem volna, mit tud dualban, ki lehetett volna próbálni, hogy az inteles gépből átrakni a ramokat és úgy mit produkál.

jaszy.peti
jaszy.peti
2019. júl. 8. 10:42
#1

AMD!

Köszönöm a figyelmet, csak kommenteket olvasni jöttem. :D

Dragon3k
Dragon3k
2019. júl. 9. 19:14

@csabi02 Ezt ártem, de akkor is fölösleges volt, ha CSAK játékra vette valaki. Mert lap+ram+cpu min 450e volt, akkoriban, sandy cpu+lap+ram megvolt bőven 150ből, most egy 6 magos intel+lap+ram megvan 150-200-ból, ez így még mindig csak max 350, ami már sokkal erősebb és mindenre van garancia újra na meg maradt a zsebben 100e, amit bármire el lehetett közben költeni.

Vissza az oldal tetejére