Az AMD az elmúlt napok folyamán rengeteg újdonságról rántotta le a leplet. Elrajtoltak a Radeon R9 270-es videokártyák - amelyeket csokorba is szedtünk -, majd a Kaveri APU-val kapcsolatban, illetve a Kabini és Temash APU egységeket váltó újdonságokkal kapcsolatban is érkezett némi információmorzsa. Most az asztali processzorokat tömörítő útiterv is napvilágot látott, igaz, nem fest valami rózsás képet az elkövetkező évről, legalábbis ami az FX processzorcsaládot illeti.
A Piledriver alapú FX processzorok, amelyek Socket AM3+-os processzorfoglalatba illeszkednek, az útiterv alapján forgalomban maradnak a következő év folyamán is, utódok érkezésére pedig nem számíthatunk. Az persze nem tisztázott, hogy a Piledriver alapú újdonságok közé érkeznek-e új modellek, de a kínálatot, illetve a lehetőségeket elnézve komoly tűzijátékra jövőre sem lehet majd számítani. A legfrissebb FX sorozatú processzorok közül a leggyorsabb modell 5 GHz-es Turbo Boost órajelet alkalmaz, ám ehhez már 220 wattos TDP társul, ami arra enged következtetni, hogy a 32 nm-es csíkszélességgel készülő lapka esetében már elérte a gyártó az órajel-plafont, így jelentősen magasabb órajelen ketyegő termékek aligha érkezhetnek.
FX fronton tehát nem lesz változás, azaz nem számíthatunk Steamroller alapú FX processzorok megjelenésére, ami egyébként elég különös, azt gondoltuk az AMD minél hamarabb váltani akar. Egy szinttel lejjebb, a kereskedelem fő áramába szánt megoldások között a Kaveri APU egységek kapnak helyet, amelyek maximum 4 darab Steamroller alapú processzormaggal, illetve egy GCN alapú integrált videó vezérlővel gazdálkodhatnak. A Socket FM2+-os újdonságokhoz új alaplap alkalmazására lesz szükség, viszont a Socket FM2+-os alaplapokban a Trinity és Richland APU-k is használhatóak maradnak.
A kompakt konfigurációk piacán a Kabini helyét jövőre átveszi a Beema APU, amely továbbra is kettő vagy négy processzormaggal rendelkezik, csak úgy, mint elődje, ám ezek a processzormagok Jaguar helyett Puma architektúrára támaszkodnak. A videó vezérlő szerepét továbbra is GCN alapú megoldás tölti majd be, plusz bejön a képbe az AMD Security Processor, amely a korábbinál magasabb szintű biztonságot kínál a rendszer számára.