Shop menü

GEFORCE GTX 780 TI A GK110-ES GPU MINDEN KÉPESSÉGÉVEL

A GeForce GTX 780 Ti az átlagfelhasználóknak szánt videokártyák közül elsőként alkalmaz teljes értékű GK110-es GPU-t, aminek minden erőforrása maximálisan kihasználható.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
GeForce GTX 780 Ti a GK110-es GPU minden képességével

Az Nvidia háza táján történt egy s más az elmúlt időszakban. A vállalat első körben olcsóbb videokártyáinak árait csökkentette, majd később az erősebb videokártyák is átestek egy árkorrekción. Az árak megváltoztatására a rivális AMD videokártyái miatt volt szükség, amelyek agresszív árazásukkal sok borsot törtek az Nvidia orra alá.

Jen-Hsun Huang, az Nvidia elnök-vezérigazgatója, kezében a GeForce GTX 780 Ti-vel

Most újabb fejezethez érkeztünk a csatában, amelynek legfrissebb szereplője a GeForce GTX 780 Ti. Az új videokártyával kapcsolatban az elmúlt hetek folyamán számos, helyenként igencsak hajmeresztő állításokat tartalmazó pletyka jelent meg, ám most végre eljött az igazság pillanata, így az alábbiakban kiderül, milyen tulajdonságokkal büszkélkedhet a GeForce GTX 780 Ti.

Galéria megnyitása

Az Nvidia legújabb csodafegyvere GK110-es grafikus processzorra alapoz, ami természetesen ezúttal is 28 nm-es csíkszélességgel készül. Komoly változás, hogy a GeForce GTX Titan GPU-jához képest a GeForce GTX 780 Ti esetében már nem 2688, hanem 2880 CUDA mag áll rendelkezésre, azaz a GK110 összes erőforrása kihasználható. Teljes értékű GK110-es GPU-val ellátott termékeket a professzionális felhasználóknak szánt piacon már láthattunk, ám az "átlagfelhasználókat" megcélzó videokártyák között a GeForce GTX 780 Ti az első ilyen megoldás.

Galéria megnyitása

A GeForce GTX 780 teljes értékű GK110-es GPU-ja 876 MHz-es alap órajelen ketyeg, amit a GPU Boost 2.0-s támogatás jóvoltából - a hőmérséklet és a terhelés függvényében - egészen 928 MHz-ig emelhet a rendszer. A GPU 384-bites adatsínen keresztül kapcsolódik a 3 GB-nyi GDDR5-ös fedélzeti memóriához, ami 7 GHz-es effektív órajelen ketyeg, így a memória-sávszélesség értéke nem kevesebb, mint 336 GB/s. Ez az érték magasabb a GeForce GTX Titan 288,4 GB/s-os, illetve az AMD Radeon R9 290(X) 320 GB/s-os memória-sávszélességénél.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Ha már a memóriánál tartunk, fontos megjegyezni, hogy a GeForce GTX 780 Ti csak 3 GB-nyi GDDR5-ös fedélzeti memóriával lesz elérhető, a GeForce GTX Titan pedig a korábbi hírekkel ellentétben mégis forgalomban marad, így akinek 6 GB-nyi VRAM-ra van szüksége, továbbra is választhatja a Titánt.

A GeForce GTX 780 Ti a már jól ismert nVidia referencia hűtőt kapta meg, az első egyedi hűtéssel ellátott példányokra decemberig kell várni (a referenciákra pedig jövő hétig itthon). Az újdonság egyébként 250 wattos TDP-vel érkezik, a működéséhez szükséges áramot pedig - a PCI Express x16-os slot mellett - egy hattűs és egy nyolctűs PCI Express tápkábelen keresztül szerzi be. A videó kimenetek között két dual-link DVI, egy HDMI 1.4a és egy 1.2-es DisplayPort csatlakozó található.

Galéria megnyitása

A friss videokártya természetesen támogatja az Nvidia ShadowPlay és GameStream szolgáltatásait, amelyekről korábban már beszámoltunk. Dióhéjban: a ShadowPlay NVENC motorra támaszkodva, hardveres H.264-es kódolás mellett rögzíti az adott játékmenetet, mint egy hardveres GameCapture kártya vagy egy szoftver, a GameStream pedig lehetővé teszi, hogy az adott PC-ről az Nvidia kézi játékkonzoljára, a Shieldre továbbítsunk különböző játékokat. Ezeken felül a korábban már említett G-Sync szolgáltatás támogatása is jelen van a repertoárban.

A GeForce GTX 780 Ti 199 000 forintos áron kerül forgalomba. Hogy az impozáns tulajdonságokkal rendelkező újdonság mire megy a rivális videokártyákkal, illetve elődeivel szemben? Ez a friss, ropogós tesztünkből kiderül. Erre tessék.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére