A Google idén meglehetősen problémásan indította el a Pixel 2 és Pixel 2 XL okostelefonokat, lassan azt kell gondolnunk, hogy tényleg minimális minőségi ellenőrzés mellett kerültek gyártásba. Egész egyszerűen olyan problémák kerültek mostanra felszínre főleg a Pixel 2 XL esetében, amik egyszerre megdöbbentően tragikusak és igazán komikusak.
Néhány napja arról már beszámoltunk, hogy elég gyorsan be tud égni a Pixel 2 XL előlapját kitöltő OLED kijelző, de ez olyan dolog, ami a legtöbb OLED kijelzős készüléknél elő tud fordulni kisebb-nagyobb mértékben. Együtt lehet vele élni, ráadásul nem is maradandó a hiba, csak nehezen elnézhető egy méregdrága csúcsmodellnél. Az OLED kijelzőkbe vetett bizalom jelképeként a Google kiterjesztette az új Pixelekre vállalt garanciát két évre. De vannak itt már újabb felmerülő gondok is, amiknek egy részét szoftveresen igyekszik megoldani a vállalat, és van olyan dolog is, amivel bizony elkerülhetetlen lesz a szervizbe látogatni.
Sokan arra panaszkodtak, hogy nagyon fakó a Pixel 2 XL színvilága. Erre már úton van a javítás, ami sokkal szaturáltabbá teszi a színeket. Ebben az esetben a Google elmondta, hogy szándékosan döntöttek úgy, hogy visszafogják az élénkséget, de mivel látják a felhasználói visszajelzéseket, változtatnak ezen. Egyesek azt is kifogásolták, hogy a színhőmérséklet nagyon hűvös, ami egyébként szintén OLED jellegzetességnek tekinthető, de szoftveresen valószínűleg ezt is próbálja majd korrigálni a Google. A beégésen is megkísérel enyhíteni a vállalat, az Android 8.1-től kezdve elhalványodik majd a navigációs sáv, ha a felhasználó hosszú ideig nem érinti meg – szóval nincs rá szükség –, így a képpontok tudnak regenerálódni.
A hanggal szinte annyi ponton van probléma, amennyin csak lehet, és itt mindkét Pixel érintett. Zenelejátszáskor a Pixel 2 és Pixel 2 XL tulajdonosok egyaránt észleltek olyan problémát, hogy pattogott, furcsán recsegett a hangkeltő. Az is kiderült, hogy bár sztereo hangról beszélhetünk, valójában az előlapon található két hangszóró teljesen eltérő dizájn, és a rendszer szoftveresen próbálja elérni még a megfelelő sztereo érzést is, nem csak a térhangzást. A videózáskor pedig a hangrögzítésnél fordul elő az, hogy a hangminőség időnként borzalmasan leromlik, miközben máskor teljesen jó. Az Android Auto véletlenszerűen képes összeomlani a Pixel 2 és a Pixel 2 XL használata közben, ha fut a Google Térkép vagy a Play Zene szolgáltatás valamelyike. A kameránál pedig a portrémód az, ami szoftveres javításra szorul, mert nem működik megfelelően a sorozatképek készítésével együtt.
Érdekes kérdéseket vet fel Lucas Everett Twitteren közzétett bejegyzése is. Ez arról tanúskodik, hogy bár a készülék dobozában ott van a helye a fülhallgatónak, tartozék nélkül kapta meg az okostelefont. Mind a kettő újdonság fülhallgató-mentes csomagban érkezik, csak egy 3,5 milliméteres aljzatot C-típusú USB-re átalakító eszköz van mellettük, de Everett képe alapján nem kizárt, hogy eredetileg fülhallgatóval kerültek volna boltokba a mobilok, csak a Google úgy döntött, hogy inkább megspórolja ennek az árát. Szintén a kicsomagoláskor lepődött meg az a felhasználó, aki kozmetikai hibákkal tarkított csúcsmodellt kapott.
A fentieknél még sokkal durvább meglepetésben is részesülhettek néhányan a kibontást követően: nem volt operációs rendszer a mobilon. Az Android esetében mindig rettegnek attól a vásárlók, hogy rengeteg haszontalan szoftver várja majd őket az új készülékükön. A Pixel mobiloknál nagy pozitívum, hogy csak a Google termékei vannak előre telepítve, illetve azoknak is csak egy része. Sőt mi több, egy meglehetősen csúfos hibának köszönhetően akadnak olyan Pixel 2 XL modellek, amin még a Google „bloatware-jei” sem zavarják a vizet, ugyanis kompletten lemaradt róluk az operációs rendszer. Egy felhasználói visszajelzés szerint a gyártó egyáltalán nem telepített Androidot néhány eszközre. A Google hamar kommentálta ezt a hibát: tud a keresőóriás a dologról, és mindenkit igyekszik megnyugtatni, hogy ez már nem fordulhat elő, ugyanis csak néhány korai eszköznél maradt le az operációs rendszer.
Ráadásul már az is kiderült, hogy még a töltéssel sincs minden rendben. A Pixel 2 XL kapott Quick Charge 3.0 gyorstöltést támogatást, és a dobozában egy 9 voltos és 2 amperes, vagyis 18 wattos teljesítményű adapter található, de valójában ezt egyáltalán nem használja ki. Egy friss mérés szerint az okostelefon 1-2 perc után mindössze 10,5 wattal töltődik, és arányaiban még ezt sem tartja annyi ideig, mint a rivális, felsőkategóriás okostelefonok, 50 perc után drasztikusan lassítani kezd. Ennek köszönhetően a lemerült gép 30 perc töltéssel csak 35%-os akkuszintet tud elérni a megszokott 45-50 helyett, és a teljes feltöltés kb. 2,5 órát vesz igénybe. Öröm az ürömben, hogy így aztán tényleg meg van kímélve az okostelefon akkumulátora, hiszen a megjelent mérés szerint maximum 5-6 fokot melegszik a töltés során a telep, és ez is csak az első 50 percben jellemző, innentől a töltési teljesítmény fokozatos csökkenésével a mobil is visszahűl szinte a töltés előtti hőfokra.
A sok panasz bizony rányomhatja az értékesítésekre a bélyegét. Bár a Google egyelőre azt állítja, hogy kétszer jobban fogynak az új generációs Pixelek, mint a tavalyi modellek. Némi rosszmájúsággal, de indokoltan itt megjegyezzük, hogy kíváncsiak lennénk a garanciális hibával vagy minőségi kifogással visszaküldött eszközök statisztikájára is.