Shop menü

CSOKORBA SZEDTÜK A Z370-ES ALAPLAP-KÍNÁLATOT

Mivel a Coffee Lake processzorok már kezdenek egyre inkább elérhetővé válni, így elérkezettnek láttuk az időt az alaplap-kínálat összefoglalásának.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Csokorba szedtük a Z370-es alaplap-kínálatot

Bevezető

Az Intel hivatalosan október ötödikén indította hódító útjukra az asztali Coffee Lake sorozat első képviselőit, amelyekhez új lapkakészletek is járnak, de a processzorok legfontosabb tulajdonságairól már szeptember 25-én lehullott a lepel, kényszerből. Alaplapok frontján egyelőre csak felsőkategóriás Z370-es chippel szerelt példányok közül lehet válogatni, az olcsóbb megoldások majd csak valamikor jövőre futhatnak be.

A rajt eléggé érdekesre sikeredett, ugyanis míg az alaplapok rendben elérhetővé váltak, addig a processzorokból globális hiány alakult ki: hozzánk az első példányok csak picivel több, mint két hete érkeztek meg, és máshol sem volt sokkal jobb a helyzet. Az Intel éppen ezért nemrégiben új összeszerelő-üzemet állított csatasorba Kínában, ami hamarosan javítani fog az asztali Coffee Lake processzorok elérhetőségén.

Galéria megnyitása

Mivel most már van rá esély, hogy szélesebb körben is elérhetővé válnak az új központi egységek, és nem csak egy-egy darab bukkan fel belőlük hébe-hóba, így úgy döntöttünk, érdemes összegezni, milyen Z370 Express lapkakészlettel szerelt alaplapokkal készültek a gyártópartnerek. A választék elég gazdag, így mindenki találhat magának megfelelő felszereltséggel rendelkező alaplapot, de aki kifejezetten költséghatékony rendszert szeretne építeni, annak várnia kell az olcsóbb lapkakészletek rajtjáig.

Mielőtt szokásunkhoz híven elkezdenénk gyártókra bontva csokorba szedni az új alaplapokat, feltétlenül érdemes néhány szót ejtenünk a Z370 Express lapkakészletről, ami szinte csak egy átnevezett Z270 Express. Ebből már sejthető, mennyi újításra számíthatunk. Az alapvető tulajdonságokat azonban így is érdemes tisztázni, hiszen az „új” lapkakészlettel szerelt alaplapokon már az LGA-1151-es CPU foglalat legfrissebb revíziója, az LGA-1151v2 dolgozik, ami tartogat egy-két meglepetést.

Intel Z370 Express – "Új" lapkakészlet költséghatékonyan

Az Intel Z370 Express lapkakészletével kapcsolatban a megjelenés előtt rengeteg érdekes pletykát olvashattunk, amelyek több PCI Express sávról, beépített WiFi vezérlőről, valamint beépített USB 3.1-es vezérlőről szóltak. Ezekből sajnos semmi sem vált valóra – majd talán a jövőre érkező Z390 Express lapkakészlettel elérhetővé válhatnak mindezek. A Z370 Express tulajdonképpen a Z270 Express hardverét használja, az átnevezésre pedig pusztán csak azért volt szükség, hogy a Coffee Lake támogatással rendelkező alaplapokat könnyebb legyen megkülönböztetni régebbi társaiktól. Ugyanis a Z370-es alaplapok csak és kizárólag a nyolcadik generációs asztali Intel Core processzorokat támogatják, a Kaby Lake és a Skylake modelleket nem (elvileg ezért). Gyakorlatilag pedig arról is szó van, hogy a gyártók nem akarták felaprózni erőforrásaikat, így a régi alaplapok és processzorok támogatása helyett csak az új processzorok és az új alaplapok támogatására koncentráltak, ugyanis a Z370-es alaplapok megjelenése előtt több új termékcsalád is bemutatkozott Intel, illetve AMD fronton, ami óriási terhet helyezett a fejlesztőcsapatok vállára. Éppen ezért a Coffee Lake processzorok nem használhatóak a Z170-es és Z270-es alaplapokban, a Skylake és Kaby Lake modellek pedig nem használhatóak a Z370-es alaplapokban – legalábbis hivatalosan.

Galéria megnyitása

A Z370 Express PCH 24 darab PCIe 3.0-s sávval rendelkezik, amelyek közül négy a CPU és a PCH közötti kommunikációt segíti – ez a DMI 3.0-s link. A maradék 20 sávot a partnerek saját belátásuk szerint használhatják fel különböző vezérlők csatlakoztatására, amelyek között GbE adapter, WiFi adapter, extra SATA vezérlő, USB 3.1-es vezérlő és M.2-es slotok egyaránt helyet kaphatnak. Utóbbiakból maximum hármat kezelhet a lapkakészlet, plusz az Intel Optane támogatást is tovább viszi a Z370 Express.

A beépített vezérlők jóvoltából hat darab SATA 6 Gbps-os portot kezelhet a rendszer, természetesen RAID 0/1/5/10 támogatással, USB portból pedig maximum 14 állhat rendelkezésre, ezek közül azonban csak 10 lehet USB 3.0-s sebességű. Természetesen a PCIe alapú adattárolóknál is van RAID támogatás, ám itt már csak RAID 0/1/5 szintek közül lehet választani. A fedélzeten van még egy Intel gyártmányú GbE vezérlő is. A lapkakészlet továbbra is 22 nm-es csíkszélességgel készül és 23 x 24 milliméteres mérettel bír, TDP terén pedig a Z270 Expressre vonatkozó 6 watt maradt érvényben. Az „új” lapkakészlettel rendelkező alaplapok továbbra is maximum 3 kijelző egyidejű használatát teszik lehetővé, amennyiben az adott Coffee Lake processzor iGPU-jára támaszkodik a rendszer.

ASRock

ASRock

A csúcs

Az ASRock kínálatában összesen tízféle Z370-es alaplap jelent meg, amelyek közül a Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7 képviseli az abszolút csúcsot. Ezen az alaplapon 12 fázisú tápellátás teljesít szolgálatot, ami önmagában még nem lenne különleges, hisz ez a kínálat másik két tagjára is igaz, de felszereltség terén van egy igazi különlegessége.

Galéria megnyitása

Noha a termék nagyon hasonlít a Z370 Taichi-re, hiszen rengeteg közös tulajdonság van bennük, extraként egy Aquantia gyártmányú 10 GbE vezérlőt is rejt, amely mellé két darab Intel GbE port is jár. Ezen felül a 802.11ac és a Bluetooth támogatás sem hiányzik a fedélzetről, valamint a három darab M.2-es slot, a minőségi audió vezérlő és a 8 darab SATA 6 Gbps-os port is jár.

A kínálat összesítve

Az ASRock Z370-es lapkakészlettel szerelt alaplapjainak legfontosabb tulajdonságait az alábbi táblázat tartalmazza. Az alaplapok többségét a lejjebb található galériában lehet megcsodálni. Aki több képre is kíváncsi, bátran keresse fel a gyártó weboldalát!

A táblázat nagyítható![/

Vannak Mini-ITX alaplapok a kínálatban?

Örök kérdés, hogy van-e Mini-ITX formátumú alaplap az újdonságok között, amire most azt a választ adhatjuk: van, méghozzá kettő is! Az egyik a Z370M-ITX/AC, ami WiFi és Bluetooth támogatással, két darab GbE porttal, valamint egy M.2-es slottal érkezik.

A másik a felszereltebb Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/AC, ami ugyan csak egy GbE portot kapott, de WiFI és Bluetooth vezérlő, valamint M.2-es slot van rajta, sőt, audió vezérlő terén jobb minőséget nyújt, mint hagyományos társa – és még Thunderbolt 3-as port is van rajta, ami igazi kuriózum.

Hasznos hivatkozások:

•Z370 Taichi: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 Extreme4: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 Pro4: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370M Pro4: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370M-ITX/ac: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 Killer SLI: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 Killer SLI/ac: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Fatal1ty Z370 Gaming K6: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7: Gyártói weboldal | iPon Webshop

ASUS

ASUS

Az ASUS alaplapjai négy családra bonthatóak. Vannak a tuningra is kiválóan alkalmas RoG Maximus sorozatú deszkák, amelyek az abszolút csúcsot képviselik, fedélzetükön számos érdekes extrával, aztán őket követik a RoG Strix alaplapok, amelyek szintén jól felszerelve, de már megfizethetőbb kivitelben érkeznek. A költséghatékony játékos-alaplapok piacát a TuF sorozat tagjai veszik célba – itt a korábbiakhoz képest némi újrapozicionálás történt, hiszen eddig a TUF sorozat tagjai is a felsőkategóriát jelentették.

A csúcs

A kínálat ékköve a RoG Maximus X Apex, ami egy hamisítatlan tuningos alaplap. Noha csak két darab DDR4-es memóriafoglalattal érkezik, ezekben a ma kapható leggyorsabb memóriamodulok is könnyedén munkára foghatóak és akár még tuningolhatóak is. A DDR4-es slotok mellé egy harmadik DDR4-es slot is került, amiben speciális kiegészítő lapka kaphat helyet, rajta két darab M.2-22110-es bővítőhellyel, amelyek közül az egyik csak a PCIe, a másik a PCIe és a SATA alapú SSD kártyákat is fogadja. A slot fölé illeszthető egy tartókeret, amire ventilátort szerelve kellő mennyiségű friss levegőt biztosíthatunk a nagyteljesítményű M.2-es SSD-k számára, így elkerülhető a teljesítménycsökkenést okozó throttling.

A bővítőkártyákat erősített PCI Express 3.0 x16-os slotok várják, a kiváló hangzásért pedig egy SupremeFX audió rendszer felel, ami a Realtek S1220A vezérlőjére támaszkodik. LAN terén érdemes kiemelni az Aquantia AQC108-as vezérlő jelenlétét, ami 5 Gbps-os Ethernet kapcsolatot nyújt, de rajta kívül a szokásos Intel I219V GbE vezérlő is rendelkezésre áll.

A tuningos funkciók között minden megtalálható, amire csak szükség lehet – mérőpontok, PCIe kapcsolók, Slow Mode kapcsoló, QLED kijelző, LN2 támogatás, BIOS kapcsoló és Retry gomb –, extraként pedig arra is figyelmeztet egy LED, ha a CPU foglalat körül párásodást érzékel a rendszer, így sok kellemetlenség elkerülhető. A dedikált alapórajel-generátor jóvoltából akár 584 MHz-ig is el lehet jutni BCLK terén.

A kínálat

Az alábbi táblázatban szerepel az ASUS teljes Z370-es alaplap kínálata, a kicsit lejjebb látható galéria pedig tartalmazza az alaplapok fotóit is. Sajnos nem minden alaplaphoz készült olyan kép, amin a doboz is látható, így ezeknél jelenleg az alaplapra gravírozott típusjelzés alapján ismerhető fel az adott modell.

A táblázat nagyítható![/

Van Mini-ITX alaplap is?

Van bizony, de csak egy, a RoG Strix Z370-I Gaming, ami kiváló felszereltséggel érkezik. M.2-es slotból rögtön kettő is van rajta: az egyik az alaplap elején, hűtőbordával ellátva foglal helyet, míg a másik, ami csak PCIe alapú SSD kártyákat kezel, az alaplap hátulján található. Utóbbinál érdemes szem előtt tartani, hogy a számítógépház alaplaptálcája és az alaplap között csak minimális hely áll rendelkezésre, és itt ráadásul kellő mennyiségű légáramlás sem hűti az SSD-t, így a túlmelegedés és az ebből fakadó kellemetlenségek nagyon hamar jelentkezhetnek akár már egy középkategóriás SSD használatakor is.

Az apróság ettől eltekintve kiváló felszereltséggel bír, aminek része a 802.11ac WiFi és a Bluetooth támogatás is. A fedélzetről a SupremeFX audió rendszer és az RGB LED alapú díszvilágítás sem hiányzik, LAN portból azonban csak egy egyszerű, Intel I219V típusú megoldást kapunk, ami Gigabites sávszélességet nyújt.

Annak ellenére, hogy kompakt alaplapról van szó, dedikált BCLK generátor itt is rendelkezésre áll, valamint a tuningot segítő szolgáltatások is jelen vannak, így nem csak kompakt asztali gamer konfiguráció építésére, hanem akár komolyabb tuningra is bevethető a pici deszka. BCLK terén akár 432 MHz-ig is el lehet merészkedni, ami igazán figyelemreméltó dolog.

Hasznos hivatkozások:

•PRIME Z370-A: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•PRIME Z370-P: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG MAXIMUS X APEX: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG MAXIMUS X CODE: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG MAXIMUS X FORMULA: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG MAXIMUS X HERO: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG MAXIMUS X HERO (WI-FI AC): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG STRIX Z370-E GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG STRIX Z370-F GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG STRIX Z370-G GAMING: Gyártói weboldal | [link href="https://ipon.hu/webshop/product/asus_rog_strix_z370_g_gaming/1611786" target="_blank"]iPon Webshop

[/link]•ROG STRIX Z370-G GAMING (WI-FI AC): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•ROG STRIX Z370-H GAMING: Gyártói weboldal| iPon Webshop

•ROG STRIX Z370-I GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•TUF Z370-PLUS GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•TUF Z370-PRO GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

BIOStar

BIOStar

Balra a GT6, jobbra a GT7 látható

A BIOStarral kapcsolatban nemrégiben még arról szóltak a hírek, hogy a vállalat hamarosan kilép az alaplapok piacáról, helyette pedig jövedelmezőbb, vonzóbb szegmensek felé kacsintgat majd. Erre még nem került sor, sőt, inkább újabb alaplapokat dobott piacra a cég – semmi jele a kilépés szándékának.

Galéria megnyitása

A Z370-es BIOStar alaplapok között csak kétféle modellt találunk, amelyek alapvető felszereltség terén egyformák, mint két tojás, de ha fotóikat is szemügyre vesszük, sok-sok apró különbségre bukkanunk. Alapvetően mindketten három darab PCI Express 3.0 x16-os slotot kaptak, de csak a GT7-es modellnél jár mindegyik slothoz merevítés, a GT6 esetében csak a felső kettőt erősítették meg. WiFi és Bluetooth támogatás egyik alaplaphoz sem jár, csak úgy, ahogy egzotikus GbE vezérlő sem – csak egy Intel I219V vezérlőt kapunk.

Balra a GT6, jobbra a GT7 látható

Balra a GT6, jobbra a GT7 látható

M.2-es slotokból kettő van, de csak a GT7-es modellnél kapunk mindkettőhöz hűtést, a GT6 esetében csak az alsót látták el hűtőbordával. Mindkét alaplapra Realtek ALC S1220-as audió vezérlőt szereltek, de ehhez csak a GT7-es modellnél jár borítás, a GT6 esetében nem. További különbség, hogy a portokat fedő takarólap csak a GT7-nél kapott RGB LED alapú világítást, ami a VIVID LED DJ szoftveren keresztül vezérelhető, csak úgy, ahogy a két RGB LED portra kapcsolódó LED szalagok is. Mindkét alaplap kapott USB 3.1 Gen2 portokat is.

A fenti két alaplapon kívül egyelőre egyéb Z370 alapú termékeket nem jelentett be a gyártó.

Hasznos hivatkozások

•BIOStar Z370 GT7: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•BIOStar Z370 GT6: Gyártói weboldal | iPon Webshop

Gigabyte

Gigabyte

A Gigabyte kínálata alapjában véve két részre osztható: az Aorus sorozatú alaplapok a gamereket és a tuningosokat veszik célba, míg a többi deszka a költséghatékony gamer PC-t építő felhasználókat szolgálja ki.

A csúcs

Az abszolút legjobban felszerelt Gigabyte alaplap a Z370 Aorus Gaming 7-es modell, amely összesen három darab erősített PCI Express 3.0-s slottal várja a bővítőkártyákat, valamint M.2-es slotból is hármat kínál – az egyikre hűtőbordát is ad a gyártó. Az RGB LED alapú világítással rendelkező, több RGB LED csatlakozót is tartalmazó alaplapról nem hiányoznak az extrém tuningosokat célzó funkciók sem. Ilyen a Turbo B-Clock, egy dedikált órajel-generátor, amivel akár 500 MHz-ig növelhető a BCLK értéke.

A Realtek ALC1220-as audió vezérlő mellé egy ESS Sabre 9018Q2C DAC jár, a stabil és tiszta analóg tápellátást pedig egy LME49720-as egység végzi, de a minőségi audió kondenzátorok sem hiányoznak a kínálatból. A vezetékes hálózati kommunikációt egy Killer E2500-as és egy Intel I219V típusú GbE vezérlő segíti WiFi és Bluetooth támogatást azonban sajnos nem kapunk. Ha erre is szükségünk van, a Z370 Aorus Gaming 5 alaplap megadja, cserébe viszont kevesebb USB 3.1 Gen2-es porttal kell beérnünk és az említett DAC-ról, valamint a Killer E2500-as GbE vezérlőről is le kell mondanunk.

A kínálat

Az alábbi táblázat a Gigabyte Z370-es lapkakészlettel szerelt alaplapjait tartalmazza, alatta pedig az alaplapok fotói láthatóak, galéria formájában tálalva. További fotók és információk a gyártó hivatalos weboldalán találhatóak!

A táblázat nagyítható!

Van Mini-ITX formátumú alaplap is?

A válasz szerencsére ezúttal is igen, igaz, egyelőre csak egyetlen ilyen modellről számolhatunk be, ez pedig nem más, mint a Z370N-WiFi. Az apróság a PCI Express 3.0 x16-os slot felett egy M.2-es bővítőhelyet is tartalmaz, amire masszív hűtőborda nehezedik, így a nagyteljesítményű M.2-es SSD-k is hűvösen tarthatóak. A második M.2-es slot már az alaplap hátulján lapul, nincs extra hűtése, nem éri megfelelő mennyiségű friss levegő, így nagyteljesítményű M.2-es SSD-hez nem a legjobb választás a túlmelegedés fokozott veszélye miatt.

A pici alaplapra került még 802.11ac WiFi és Bluetooth vezérlő, valamint két darab Intel I219V GbE vezérlő is, az audió vezérlő szerepét pedig egy fejhallgató előerősítővel ellátott Realtek ALC 1220S modell tölti be.

Hasznos hivatkozások

•Z370 AORUS Gaming 7 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 AORUS Gaming 5 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 AORUS Gaming 3 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 AORUS Gaming K3 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 AORUS GAMING WIFI (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 AORUS Ultra Gaming (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370XP SLI (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370N WIFI (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 HD3P (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 HD3 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370M D3H (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370P D3 (rev.1.0): Gyártói weboldal | iPon Webshop

MSI

MSI

A csúcs

Az MSI kínálatának csúcsát a Z370 Godlike Gaming képviseli, ami egy igazi bestia. Az új alaplapra rengeteg extrát pakoltak, aminek az az ára, hogy ATX helyett E-ATX formátumú nyomtatott áramköri lapot kellett használni, hogy minden szükséges komponens elférjen – a számítógépház kiválasztásánál ezt szem előtt kell tartani. Az új alaplap akár négyutas Multi-GPU rendszer építésére is bevethető, de PCI Express 3.0 x16-os slotjai ilyenkor nem teljes, hanem csak x8/x4/x4/x4-es sávszélességgel dolgoznak. Kétutas Multi-GPU rendszer építésekor x8/x8 sávszélességgel gazdálkodhatunk. Mivel abszolút felsőkategóriás alaplapról van szó, az iGPU-t jó eséllyel úgysem használná senki, ezért az MSI tervezői úgy döntöttek, egyetlen videó kimenetet sem helyeznek el a hátlapon. Meglepő, ugyanakkor logikus is a döntés.

Az extrém tuningra tervezett alaplap 18 tápfázissal érkezik, a tápellátás és a jelátvitel vezetői pedig külön PCB rétegeket kaptak, így magasabb órajel érhető el és a működés is stabilabb. A különböző feszültségértékeket dedikált kivezetéseken keresztül lehet valós időben mérni, de OC Genie2 funkció, processzort és memóriát sem igénylő BIOS Flashback+ szolgáltatás, valamint Slow Mode támogatás is rendelkezésre áll. Az esetleges hibák okait kétszer hétszegmenses Debug LED kijelzőn keresztül közli a rendszer. Az M.2-es SSD kártyákhoz hűtőlapokat is kínál az MSI – mind a három slothoz! –, így a nagyteljesítményű SSD-k stabilabban, nagyobb teljesítmény mellett dolgozhatnak. Extraként egy U.2-es NVMe port is szerepel a kínálatban, ami a következő generációs adattárolókat szolgálja ki.

Gigabites Ethernet portból rögtön hármat is kapunk, méghozzá Killer E2500 alapúak, amelyekhez egy 802.11ac Wifi és Bluetooth vezérlővel egyaránt felszerelt Killer E1535-ös bővítőkártya is jár. Ezeket összevonva 3867 Mbps-os hasznos adatátviteli sávszélességhez juthatunk. Audió vezérlő terén szintén nem kispályás az újdonság, hiszen a Realtek ALC1220-as vezérlőhöz egy ESS9108-as fejhallgató előerősítő, Nahimic2+ audió technológia és egy 6,3 milliméteres aranyozott Jack Audio port is társul.

Az új alaplap összesen 8 rendszerhűtő csatlakozót, egy CPU hűtő csatlakozót és egy vízpumpa csatlakozót kapott, valamint van rajta három hőérzékelő csatlakozó is, hogy a ház különböző részein uralkodó hőmérsékleteket pontosan lehessen követni. Magán az alaplapon összesen hét hőérzékelő kapott helyet. A rendszerhűtés működése a mellékelt szoftverrel természetesen valós időben monitorozható és vezérelhető. Az új alaplaphoz a mellékelt terveknek köszönhetően különböző kiegészítők is készíthetőek, ha hozzáférünk 3D nyomtatóhoz.

A kínálat

Az MSI Z370-es lapkakészlettel szerelt alaplapjainak kínálatát az alábbi táblázat összesíti. A termékekről lejjebb néhány fotó is található. Aki további információkra és fotókra is kíváncsi, bátran keresse fel a gyártó hivatalos weboldalát!

A táblázat nagyítható!

Van Mini-ITX formátumú alaplap is?

Van, de az MSI is csak egyetlen Mini-ITX formátumú alaplapot készített, ami a PCI Express 3.0 x16-os sloton kívül csak egy M.2-es bővítőhelyet kínál, az is az alaplap hátulján foglal helyet, ahol alig van szellőzés. Az RGB LED világítással rendelkező alaplapon akár DDR4-4500 MHz-es memóriamodulok is helyet kaphatnak, plusz tuning esetén sem mond csütörtököt az újdonság.

GbE vezérlőből egy Intel I219V típusú jár, de a fedélzetről a 802.11ac WiFi és a Bluetooth vezérlő sem hiányzik. Az audió vezérlő szerepét a már jól ismert Realtek ALC1220-as vezérlő tölti be, amihez természetesen fejhallgató-előerősítő is csatlakozik.

Hasznos hivatkozások:

•Z370 GODLIKE GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 GAMING M5: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 GAMING PRO CARBON: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 GAMING PRO CARBON AC: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 KRAIT GAMING: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 GAMING PLUS: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 TOMAHAWK: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 SLI PLUS: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370 PC PRO: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370-A PRO: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370M GAMING PRO AC: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370M MORTAR: Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Z370I GAMING PRO CARBON AC: Gyártói weboldal | iPon Webshop

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére