GEFORCE GTX1060 – KÖZÉPCSATÁR?

Papíron igen, bár az ára, akárcsak az RX480 esetében, egy kicsit mást mutat. Lássuk mire képes az nVidia újdonsága az AMD reménysége ellen!
Svindler ^2
Svindler ^2
2016. júl. 19. 15:30
GeForce GTX1060 – Középcsatár?

GTX1060

Eredetileg az nVidiás pletykák (amik meglepően pontosak mostanában) arról szóltak, hogy a GP106-os GPU köré épülő újdonságok csak valamikor ősszel rajtolhatnak el, az nVidia egyelőre beéri a csúcskategória meghódításával. Valószínűleg sosem fogjuk megtudni, hogy tényleg ez volt-e az eredeti terv, vagy csak várták az AMD lépését, hogy ahhoz igazíthassák az órajeleket, de jó eséllyel az RX480 megjelenése indította be a kerekeket, és az nVidia oly régóta először lépéskényszerbe került. Gyorsan be is jelentették az új GTX1060-asokat, amik árazásban nagyon közel lesznek a konkurenciához, de máig várni kellett arra, hogy ténylegesen kaphatóvá is váljanak a kártyák. Az előrehozott bemutató inkább csak a kivárásra játszóknak szólt.

Technológiailag semmi újdonság nincs, a GP106 ugyanúgy a Pascal architektúrára épít, mint nagyobb testvérei. Akit érdekel ez mit jelent, itt el tudja olvasni. Ami igazából a lényeg, hogy kaptunk egy kisebb, olcsóbb chipet, 1280 shaderrel és 192 bites memória sínnel. Bár utóbbi elsőre sokaknak kevésnek tűnhet, valójában nagyon jól passzol a GTX1060-hoz, elég neki, amit nyújtani képes, legalábbis sebesség terén. A mennyiség már más kérdés, mert elvileg kétféle kiszerelésben lesz hosszútávon kapható a GTX1060: 3 és 6GB-os verziók felbukkanására számíthatunk. Az utóbbi ehhez a teljesítményszinthez bőven elég, az előbbi viszont 2016-ban már kicsit szűkös lehet. Hogy mennyire, azt majd később kiderítjük, mert most természetesen mi is egy 6GB-os példányra tudtuk rátenni a kezünket (információink szerint egy ideig nem is nagyon lesz más).

ASUS GTX1060 STRIX OC 6GB

Az ASUS három féle GTX1060-assal készült a rajtra, mi a kicsit feleslegesnek tűnő királykategóriát kaptuk ezek közül. A STRIX sorozatú kártya olyan hűtéssel rendelkezik, amit egy 2-3x ekkora fogyasztású kártya is megirigyelhetne, alig bírtuk bepasszírozni a gépházba. A három ventilátor és a nagy bordázat erős túlzás egy 120 wattos kártyára, de az tény, hogy cserébe nem is pörögnek fel nagyon a ventilátorok még komoly terhelés hatására sem, a GP106-os még a legnagyobb nyári melegben is dideregni fog.

Galéria megnyitása

Extra, hogy a ledek viselkedése szabályozható az ASUS szoftverével, így adhatunk egy kicsit a látszatra is. A kimenetek között az új nVidiás sztenderdnek megfelelően egy DVI-D, három DisplayPort 1.4 és egy HDMI 2.0b található. Szabad az út tehát akár egy G-Synces surround rendszer építéséhez is. Érdekes módon a gyári tuning a brutális hűtés ellenére sem óriási, nem éri el a 10%-ot sem, de igazából ez annyira nem meglepő. Mindjárt meg is beszéljük, hogy miért, de előbb vessünk egy pillantást a specifikációs táblázatra, ami erre a tesztre a 17 kártya miatt már olyan óriási lett, hogy sajnos mindenképpen nagyítani kell rajta (katt rá).

Mint az látható, az nVidia semmit sem bízott a véletlenre, és elég magas órajelekkel küldte harcba a GTX1060-ast. Bár az alap órajele a 1070-esével egyezik meg, a Boost órajele már félúton van a GTX1080 felé, a nagyobb lépésköz miatt pedig valójában ez 1800MHz feletti végső tartományt jelenthet. A STRIX gyári beállításokon 1900 és 2000MHz között kóricált a játékok alatt (inkább 2000-hez közel).

Tesztgép, fogyasztás, 3DMark

Tesztkonfiguráció

Alaplap: Gigabyte GA-Z77X-UD3H

Processzor: Intel Core i5-3570k@4.4GHz

Memória: 2x4GB Corsair Vengeance DDR3-1866

Grafikus kártyák: Gigabyte Windforce 3-as GTX770 4GB, nVidia GeForce GTX780 3GB, nVidia GeForce GTX780 Ti 3GB, ASUS GeForce GTX960 Turbo 4GB, Gainward Bliss GeForce GTX970 4GB, nVidia GeForce GTX980 4GB, MSI GeForce GTX980 Ti 6GB, nVidia GeForce TITAN X 12GB, ASUS GTX1060 STRIX 6GB, nVidia GeForce GTX1070 8GB Founder’s Edition, nVidia GeForce GTX1080 8GB Founder’s Edition, ASUS R9 380 4GB, Gigabyte R9 390 Gaming 8GB, MSI R9 390X Gaming 8GB, ASUS STRIX R9 Fury 4GB, Gigabyte R9 Fury X 4GB, AMD RX480 8GB

Tápegység: Cooler Master M2 Silent Pro 1000W

Operációs rendszer: Windows 10 64bit minden frissítéssel

Driverek: GeForce 365.19, GeForce 368.25 (GTX1080), GeForce 368.81 (ezzel újrateszteltünk minden frissebb játékot, amit szükségesnek véltünk), Radeon Software 16.5.2 és 16.7.2 (amelyik játéknál érdemes volt, újramértünk mindent a frissebb driverrel)

Megjegyzés: A gyárilag tuningolt kártyákat természetesen mind visszaállítottuk referencia órajelekre, kettő kivételével. Az egyik a GTX960-as volt, ami akkora gyári tuningot kapott, hogy nem lehetett eléggé lecsökkenteni az órajelét, így szituációtól függően 0-4%-kal gyorsabb lehet egy referencia példánynál (amit mondjuk nem nagyon lehet egyébként kapni, szinte minden gyári tuningos). A másik a mai teszt főszereplője, a GTX1060-as, aminél csak megtippelni tudtuk az eddigi tapasztalataink alapján, hogy mi lehet a gyári órajel. Úgy állítottuk be a kártyát, hogy játéktól függően 1820-1840MHz-en ketyegjen. Ezzel reményeink szerint hibahatáron belül vagyunk a referenciához képest, amiről egyelőre nem tudni hány MHz-ig megy el maximálisan.

Galéria megnyitása

A fogyasztást górcső alá véve azt láthatjuk, hogy a GTX1060 bizony a mai mezőny alján van, ami szép eredmény. Bár elvileg a GTX960-as is 120 wattos kártya, azért annál egy kicsivel többet fogyaszt, viszont nem szabad elfeledni, hogy ezen egy három ventilátoros monstrum volt, pár wattot az is számít a fogyasztásban. Az RX480 mindenesetre még így is érezhetően többet kér enni (bár ezt az utóbbi időben szerintünk egy kicsit túlmisztifikálták már, mi komolyabb problémának éreztük, hogy egyetlen általunk birtokolt Z77-es alaplap elsődleges slotjában sem volt hajlandó elindulni).

Galéria megnyitása

Az üresjárati fogyasztása nagyon szép volt az ASUS kártyájának, de igazából a GeForce mezőny eléggé egyben van.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A régi Fire Strike tesztek alatt volt, hogy közel 10%-os előnye volt az RX480-hoz képest az újdonságnak, a GTX970-est pedig mind a ketten legyőzték. Az új DirectX12-es Time Spy alatt nagyon közel van egymáshoz a két megoldás, marginális az eltérés.

Tesztek 1/3

Fontos megjegyzés: Néhány tesztnél hiányzik pár kártya a teljes, 17 fős mezőnyből. Ezeknél a címeknél már úgy voltunk kénytelenek új méréseket csinálni, hogy már nem volt nálunk minden VGA, vagy például a Total War esetében nem támogatottak a GTX700-as megoldások DirectX12 alatt, így ki kellett hagyjuk őket.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az első néhány tesztben elég vegyes a kép, de érdekes módon hiába a magas órajelek, van, hogy az RX480 a GTX1060 fölé tud kerekedni. Óriási különbségek nincsenek a két rivális között.

Tesztek 2/3

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Ezen az oldalon folytatódik a meccs, a GTX a legtöbbször vezet, de a DirectX12-es Hitman alatt azért ki tud kapni. A Tomb Raider az új patch ellenére sem tökéletes DX12-es példának, de a Radeonok egy része gyorsult alatta.

Tesztek 3/3

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Folytatódik az RX480 jó DX12-es szereplése (Total War), és igazából a frissebb játékokban (Division, Witcher) sem kell szégyenkeznie az AMD kártyának. Ettől függetlenül még mindig azt látjuk, hogy átlagban valamivel gyorsabbnak tűnik a GTX1060. Mindjárt kiderítjük mennyivel.

Tuning és verdikt

Tuning

Ezúttal nincs külön táblázatunk, mert nem láttuk értelmét. Az ASUS túlhajtott STRIX kártyája gyári beállításokon maximálisan 1984MHz-en ketyegett, ami 7-8%-os tuningot jelenthet, de érdekes módon még ennyit sem gyorsult a kártya a tesztek alatt, ha visszaengedtük gyári órajelekre, inkább 4% körül volt a valós gyorsulás. Természetesen azért nekiestünk, hogy megnézzük, mi a maximum ami kipréselhető belőle. FurMark alatt el is jutottunk 2100MHz-ig, ami úgy látszik alapfeszen a Pascal korlátja, eddig minden új GTX-nek e körül volt a vége. Azonban a GTX1060-unk borzasztóan instabillá vált játékok alatt ilyen tuning mellett. Valószínűleg csak nem volt szerencsénk, és lesz, ami vinni fogja ezt az órajelet, de ha betonstabil kártyát akarunk, akkor csak marginális előrelépést tudtunk elérni, 2-3%-ért pedig kár szenvedni, a gyári beállítások már így is közel a maximumot hozzák ki a GPU-ból. Az RX480-ban valamivel több tartalék volt, így nem lennénk meglepve, ha a gyárilag tuningolt GTX1060-asok teljesítménye közel azonos szinten lenne a gyárilag tuningolt RX480-asokéval.

Verdikt

Jöjjön akkor a nagy összesítés! 17 tesztprogramban (némi kivétellel, de) 17 kártya mérettette meg magát. Az eredményeket úgy összesítettük, hogy 1080p-s felbontáson a csúcskártya esetében amelyik játéknál CPU limitet tapasztaltunk, azt nem vettük figyelembe (ez főleg a GTX1080-ast érinti), hogy ne érje negatívum ez miatt a csúcskártyákat.

Galéria megnyitása

Galéria megnyitása

A GTX1060 szinte hajszálpontosan a GTX980 teljesítményét hozza, ami nem rossz eredmény. A legnagyobb konkurense persze most az RX480, amit ha nem is sokkal, de sikerül maga alá gyűrnie. Átlagosan 6,1%-os különbséget mértünk, az általunk beállított órajeleken, ami valószínűleg nagyon közel van a valós referenciához. Papíron a GTX1060 alap változatai mindössze 10 dollárral drágábbak, mint az RX480. Ezért cserébe egy kicsivel nagyobb átlagteljesítményt nyújtanak, 1-2GB-tal kevesebb memória társaságában. Utóbbi viszont nem gondoljuk, hogy problémát jelentene a 6GB-os változatoknál, de ha kijönnek az olcsóbb, 3GB-os példányok, akkor már a memória mennyisége is döntő lehet. 3GB-ból ugyanis már 1920*1080-as felbontáson is könnyű kifutni sok modern játékban, úgyhogy a jövőben ez limitáló tényező lehet. Csak hogy egy példát mondjak, GTA V alatt 90 fps-t futott ezen a felbontáson Very High beállítások mellett a GTX1060, de ha bekapcsoljuk az élsimítást is, amihez bőven megvan az ereje, akkor elfogy a memóriából és be-beakadgat. Úgyhogy ha egyszer végre megérkeznek hazánkba a 4GB-os RX480-asok és a 3GB-os GTX1060-asok, akkor érdemes lehet előbbi felé húzni, már csak a memória mennyisége miatt is (bár finoman megjegyeznénk, hogy akkora csend van az nVidia részéről a 3GB-os példányról, hogy lehet végül nem is lesz).

A 6GB-os példány esetében viszont már nem ilyen egyszerű a helyzet. A memória elég, azzal nincs gond, és a sebesség is igazolja valamelyest a minimális árkülönbözetet, a fogyasztás pompás, de a frissebb címekben eléggé marginálisak a különbségek, DX12 alatt pedig jól érzi magát a Radeon. A lényeg, hogy igazából nincs rossz választás, az aktuális ár dönt el mindent. Az első GTX1060-as szállítmányok 100 és 120 ezer forint közötti árakat kapnak majd, a felső régióba tartozik majd például a ma tesztelt STRIX is, amit ezért csak hűtő fétisisztáknak ajánlanánk, mert különben egyértelműen nem éri meg a nagy felárat egy 120 wattos kártyán ez a hűtés, és a kis tuning (de brutálisan néz ki az tény). A túlhajtás mondjuk nem az ASUS hibája, alapvetően nem hagyott túl nagy mozgásteret a gyártóknak a magas referencia órajelek miatt az nVidia. Információink szerint azonban korlátozott mennyiségben lesznek olyan ASUS kártyák is itthon, amik „fapadosak” (Turbo széria), de cserébe bekúszhat az áruk 90 ezer forint alá. És bizony 6GB-os példányokról beszélünk! Úgyhogy érdemes lesz nézegetni a kínálatot, mert ennyiért viszont már egyértelműen a GTX1060 lesz a jobb vétel az aktuális RX480 árak mellett, mert a Radeonokból még mindig nincs komoly kínálat.

A tesztben szereplő ASUS GTX1060 STRIX 6GB-ot az ASUS magyarországi képviseletétől kaptuk kölcsön, ezúton is köszönet érte!

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

117 hozzászólás

A komment írásához előbb jelentkezz be!
AlmostFriday
AlmostFriday
2016. aug. 4. 11:50
#28

Én csak azt nem értem, hogy átlag ember pénztárcájához hol vannak a kártyák? Emlékszem anno a Geforce 7300GT max 20.000 Ft-omba került és 2 évig vígan elbohóckodtam vele low-medium grafon mindennel.

Ehhez képest manapság 60.000 Ft alatt nincs semmi és az a teljesítmény is max medium beállításra elég, pedig akkoriban ennyiért már erős közép vagy "akciós" felső kategóriát lehetett kapni.

Kérdem én mi történt?

BReal
BReal
2016. aug. 5. 11:11

Ez történt:

https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n970g1_gaming_4gd_gtx970_4gb_gddr5_ocpcie____/788592

https://ipon.hu/webshop/product/msi_gtx_970_gaming_4g_gtx970_4gb_gddr5_pcie/800873

Nézd meg a 2014. október közepi áremelkedéseket. Akkor volt az a szép USD-Ft árfolyam emelkedés.

Én az ASUS 270x-et a 270x megjelenése után 3 hónappal vettem 58000-ért. Értelemszerűen akkor sem a legolcsóbb márkák közé tartozott, hiszen volt Sapphire vagy XFX változat 5000-rel olcsóbban. A 270x MSRP-je 200 dollár volt. A 470 4 GB MSRP-je 180 dollár. Egy másik oldalon a legolcsóbb (!!!) változata 81000 Ft. Érzed ugye? 58000 (3 hónappal megjelenés után, de nem emlékszem, hogy lett volna árcsökkentés akkor a 270x-en) vs. 81000 úgy, hogy az USA árban 20 dollárral a 270x volt drágább... :D

RAYEN
RAYEN
2016. aug. 4. 10:16
#27

most a nyáron durván magasak a gtx 1060, 1070, 1080 és rx480-as árak. Középkategórai 60000 körül van és nem 100000!!!!

GTX 1070-nek is 110-120k körül kellett volna inditani.

gtx 970-es karim van és nem is fogom leváltani ilyen ocsmány magas árak mellett!

ChoSimba
ChoSimba
2016. aug. 4. 10:49

Jogos a facepalm, kérd a pénztárnál.

1000x le lett írva, hogy a középkategória 200-250 dodó. Régen is annyi volt, most is annyi.

Whysper
Whysper
2016. júl. 28. 11:51
#26

[off]Én csak azt nem tudom felfogni ,hogy NEM refferencia sapphire 480 -as 242.95 Font és a 229.99 Zotac 1060 -- akkor 380 árfolyamon 8000 Ft kerekítve. az az asus 1060 amit lehet most kapni itt Iponon az kint 326 font.

Az az 130 ezer Ft --- Szóval Ipono olcsóbb mint kint. Viszont a RX 480-ak meg drágábbak mint kint 80 helyett 110 körül mennek. Én ezt az árazást tényleg nem értem már ami megy.[/off]

Törölt felhasználó
Törölt felhasználó
2016. júl. 24. 17:28
#25

Mi fog ezen a kártyán ennyibe kerülni? Nincs ennyire mélyen a Forint és több adó se került rájuk mostanában. 30K-val drágábban nyit, mint a GTX960 vagy épp a GTX760.

BReal
BReal
2016. júl. 27. 12:44

A durva, hogy még szállítási díjjal is ugyanannyi, mint a legutolsó magyarországi ára a 4 GB-os referencia 480-nak (82000 Ft)...

Coyote987
Coyote987
2016. júl. 22. 15:54
#24

Amint a GTX960-osak eltűnnek ami szerintem itthon még egy jó fél év, karácsonya talán 40-45 lemegy a 3gb-osok ára és 60-70 körül lesz a 6gb-osok ára legalább is a mostani 960-ok árazását nézve. Ha meg valaki Ultrán és 4k-t vesz célba valószínű lesz is pénze kifizetni egy GTX 970-et vagy 1070-est. Ezek a kártyák pár hónap múlva best buy-ok lesznek.

(AMD-t ki fogják nyírni lassan ezen a fronton is, mint proci fronton az Intel tette. Nekem is volt AMD kártya szép is jó is, de csak fűt és BGA hiba meg hasonlók, aztán sok sok szerviz idő :D Ezért cseréltem le.De csak örüljünk hogy előre fejlődünk és nem hátra kinek mi én a zöld sárkányra szavazok a kék Istennel együtt. De ez már nem ez a topic xD)

ChoSimba
ChoSimba
2016. júl. 22. 21:22

Annál előbb nyertek a lottón :)

draks
draks
2016. júl. 22. 15:36
#23

Problémám után olvasgatva azt mondták a win-ben nincs meg a legújabb frissítés ezért nem tudom fel rakni a régebbi drivert .Le frissíttetem a win 7-et

ugyan ugy nem lehet felrakni a régebbi drivert .De viszont most már játszható SWB ultrán 70-100fps multiplayer ,bf4 multi 70- 110fps (itt szerintem a proci miatt ennyi mert le vettem high-ra és akkor is annyi volt mint ultrán)Overwatch 100 fps alá nem nagyon megy.Need for speed ultrán 80 fps,plants vs zombies gw2 fullon 70-100fps (a hd 7970-em csak mediumon birta meg az overwatch-ot is is)Witcher 3 kis kompromisszummal hair works off viz,fü emberek high többi über és igy 50-90 fps ezek mind full hd.ban i5 3470 8giga ram. szóval full hd re tökéletes kártya ,csak én is az elsö napi vétellel drágán vettem,de most már látok msi-t más oldalakon 96k-ért.Szerintem megy ez majd lejjebb is csak várni kell 1 kicsit (én nem tudtam várni mert 3 hete be volt kakantva a 7970 és az rx 480 nem jött customban és meg vettem de nem bántam meg csak drága volt )

draks
draks
2016. júl. 22. 3:16
#22

Meg vettem ezt a karit hozza is a papir formát( i5 3470+8giga ram).a proci kihajtja a kártyát 100%ban ,de ahol kell a proci is ott érződik hogy már kevés.Star wars battlefront-ot probáltam és 1 vicc játszhatatlan a legújabb driver-el .probáltam régebbi drivert felrakni vagy 10-et és azt irja grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert.Driver leszedve teljesen. Probáltam az új driverre telepiteni és semmi.Nem tudok fel tenni régi drivert a kártyához? 4évig 7970-em volt és a SWB nem adta fel neki ultrán a 60 fps .Köszi a válaszokat

Fzoltan
Fzoltan
2016. júl. 21. 7:35
#21

Na, a sok okostojás nvidiának van day0 karija, meg stb. elmélet ott borul, hogy sehol sem lehet kapni se az 1060-at, se a 480-at. Itt a 120e-s árat nem mondanám kapható kategóriának.

Az, hogy 1 oldalon volt 88e-ért kártya kb. 5 percig (amit vagy megkapott a megrendelő, vagy nem), az semmi.

axundax
axundax
2016. júl. 20. 14:46
#20

Mondja már el valaki, miért kell a különböző felbontásokon mért eredményeket összegyúrni?

(techpowerup-ot másoljátok inkább, ne a prohardvert)

Mi értelme játék közben a fogyasztást mérni, ami mellesleg tuti ingadozik? Vagy PH-hoz hasonlóan a legtöbbet látott érték mit mutat meg, mihez nyújt az támpontot, mert pl. tápválasztáshoz egyáltalán nem.

Miért nem lehet egy tesztprogram alatt 100%-ra terhelni a VGA-t és ahhoz megadni a fogyasztást? - Ez már egy értékes adat lenne, az üresjárati érték mellett.

Minek a gyári tuningos verziót visszavenni vagy ha mégis, a tuninggal mért érték is érdekes lenne.

Akár a DX12 és DX11 játékokról is lehetne egy összesítés, persze felbontásonként.

kalmargabor
kalmargabor
2016. júl. 22. 8:47

Én is támogatnék olyan teszteket, ahol nem a tuningos procik kapnak lehetőséget bizonyítani, ráadásul függetlenül attól, hogy alsó, közép vagy feslőkategóriás VGA-król beszélgetünk. Természetesen ezek is mérvadóak és jó is látni őket, azonban valóban jó lenne látni az új kártyáknál 1-1 alap I3 (pl. 6100) vagy I5 (pl. 6500) tesztet is, mert véleményem szerint ezek azok a CPU-k, amik egy átlag alap játékosnak egyrészt felkeltik az érdeklődését, másrészt meg is tudja fizetni.

bszoke88
bszoke88
2016. júl. 20. 11:00
#19

"A tesztben szereplő ASUS GTX1060 STRIX 6GB-ot az ASUS magyarországi képviseletétől kaptuk kölcsön, ezúton is köszönhet érte!"

köszönhet is, ha már reklámozzátok. :P

rini
rini
2016. júl. 20. 9:26
#18

Nos, az én véleményem kevésbé számít de azért néhány gondolat. Igazából, hogy melyik éri meg jobban? 480 vagy 1060. Szerintem kicsi köztük a különbség. A régi címekben (dx11) szerintem jól teljesít az 1060, míg az újabb dx12-es játékokban kicsit jobb vagy éppen egál a két versenyző. Hozzáteszem, hogy én jelenleg a dx11-et fontosabbnak tartom mivel a dx12-es API még csak szárnypróbálgatás. Úgy 2-3 év múlva azt mondanám, hogy egyértelműen a 480 jobb dx12-re. A gondom az, hogy ezek a kártyák már addigra szinte sehol nem lesznek. A fogyasztás és zaj szintén az 1060-at támogatja. Mondjuk a zajon lehet segíteni custom hűtésekkel de ez azt is felveti, hogy kicsit nő a fogyasztás, valamint a meleg a gépházban marad. Felbontások. Szerintem mindkét kártya az 1080p felbontáshoz ajánlott. Persze, megbirkóznak nagyobbal is de ott azért már kompromisszumos megoldásokat kell kötni. 1080p-ben viszont várhatóan ilyen probléma nemigen fog jelentkezni. Memória. 6 vagy 8. Szerintem ezen a szinten nincs igazán probléma egyik mérettel sem. Igaz, a több az általában mindig jobb de igazából a tesztekben nem láttunk semmi olyat amely szükségessé tenné a 6-nál többet. Szóval szerintem mindkettő elég. Persze lehet hivatkozni a jövő játékaira de az a jövő. Ami legnagyobb hibát én látok az NV kártyánál. A tesztben azt írták, hogy elég a sávszélesség. Szerintem pedig nem. Ugyan az a jelenség jellemzi ezt a kártyát is mint anno a 960-at. Szerintem ezek a jelek egyértelműen sávszélesség problémára utalnak. Igaz, 1080p-ben ez kevésbé látható. Következzenek az árak. Az árral kapcsolatban azt lehet mondani, hogy meg kell várni mire a piac kiigazítja ezeket. Én úgy gondolom, hogy jelenleg egálban vannak a piaci árak mindkét kártyánál. (Az már az én gondom, hogy drágállom).

ChoSimba
ChoSimba
2016. júl. 20. 19:08

Nem, nincs igazad, nem ugyanannyival! W3 alatt 0.6-tal lassabb, a Div alatt meg 0.8-cal gyorsabb a 480 :)

Písz :)

Meteoreso
Meteoreso
2016. júl. 19. 22:27
#17

Úgy emlékszem hogy volt egy egy ventillátoros 960 és 970 és azok jóval olcsóbbak voltak az akcióban.

Meteoreso
Meteoreso
2016. júl. 19. 22:18
#16

:) Igen csak a 960 at megvetted 55 ezerből és még Ipon dobott utánad egy Witchert is, ebből meg az 1060 oc 119 ezer.

A névvégződésen kívül nem sok dolog van a kettőben közös.

A mindent visz amit kell meg olyan hogy van már ami 2 Gigás 960al el sem indul. Lásd Vulcan de sebaj.

BReal
BReal
2016. júl. 19. 22:25

Amikor Witcher 3-at adtak hozzá, szerintem inkább volt még 70000 körül. :) A 2 gigás.

Lazahunter
Lazahunter
2016. júl. 19. 22:07
#15

Ha jól szűröm le a verdiktet, a 960 és 1060 között majd 50% a különbség, azaz a 960-nál majd 100%-al jobb a kártya ... nem semmi, már a 960 is egy nagyon jó cucc, a mai napig visz mindent ahogy kell.

ChoSimba
ChoSimba
2016. júl. 19. 20:46
#14

Egy biztos, a fórumok izzanak a fanboyoktól, végre van valami verseny.

Most már leginkább csak azon múlik, hogy kinek melyik szín tetszik jobban :)

MotoFoto
MotoFoto
2016. júl. 19. 20:29
#13

Nem baj, 2 hónap és olcsóbb lesz, pls. De vegyétek a 480-at nyugodtan kettesével. Aztán mellé 15-20-ért a Denuvos játékokat. Mekéri, hittyétek lel!!!

Na mentem kaszálni.

hunspirit
hunspirit
2016. júl. 19. 20:26
#12

Nah nézzük csak:

  • jobb a fogyasztása

  • nagyobb a tuningolhatósága

  • nagyobb a teljesítménye

  • van dvi portja

  • jobbak a driverei

  • nem csak ref model van belőle

  • nem égeti le az alaplapot ...

... és mindezért csak minimálisan drágább mint az RX480. Hát az amd ismét felsült.

gery84
gery84
2016. júl. 19. 21:49

[off]Csak az AMD 480-as tuningolod lehet hogy +40Mhz-el akkorát lép előre mint az nvidia 1060-as +100Mhz-el. Ha érted mire gondolok.

De lassan jönnek a komolyabb nyákos AMD 480 kártyák aminek magasabb lesz a TDP értéke.

Ritkán látom Svindler ennyire aktívan a fórumon! De gratuláció neki a tesztért! :D[/off]

Meteoreso
Meteoreso
2016. júl. 19. 19:37
#11

Komolyan egy Custom 1060 at teszteltetek le egy ref 480 ellen ??? :)

Ennek ellenére nyert ezekben AOS,Batman, Hitman, Witcher az fej fej

Division ,Total war Warhammer.

Ebből látszik hogy az NV kártyák DX12 teljesítménye még mindig nem éri el azt amit kellene.

2 Gigával kevesebbel és drágábban jönnek ki a 1060asak.

EZT nem kellett volna hozzáadni ?

Megyeric
Megyeric
2016. júl. 19. 18:46
#10

Az R9-390-hez képest az összes felbontáson az átlagteljesítmény csak egy picivel jobb. A fogyasztás igazából nem mérvadó számomra.

Valahogy jobbnak tűnik az 1060 de azért nem mindent elsöprő fölénnyel. 760-at fejlesztenék azaz mindkét kártya jelentős lépés lenne. Nem igazán tudom az AMD-ben rejlő Dx12 benefitre mennyire lehet alapozni. Úgy gondolom 8gb ram 1080p-n nem kell, talán elég a 6gb-is.

Most árban 10-15eft eltérés fel-le sem egy perdöntő, ha már kiadok 100eft-ot. Várható itt hogy esetleg csökken az R9-390 ára szerintetek az 1060 megjelenésével? Vagy felesleges várni annyival nem érné meg jobban ha mondjuk 90 alá csúszna?

BReal
BReal
2016. júl. 19. 18:59

Küldtem privátot.

Phantomstranger: Én a 480 megjelenésének hírénél és a tesztnél nem így láttam: pár elmés ember a használt 970-eseket propagálta.

+Doom Vulkan teszt is van a 1060-nal

ThePoweR
ThePoweR
2016. júl. 19. 18:24
#9

Amennyivel gyorsabb annyival drágább az RX480 8GB-hoz képest, de kevesebbet fogyaszt és elég jól tuningolható.

R.Soma
R.Soma
2016. júl. 19. 18:41

Csúnya egy világ ez.

BReal
BReal
2016. júl. 19. 17:48
#8

Átolvasva a cikket nem tűnt fel, de fontos kiemelni, hogy ha valaki a 970-hez hasonló költséghatékony SLI rendszer kiépítésében gondolkodik, az felejtse el ezt a kártyát, mivel nem lehet 2 1060-ast összekötni.

Lala333
Lala333
2016. júl. 19. 17:03
#7

~10%-al gyorsabb a Custom 1060 mint a REF 480. A Custom 480-ak azért ezt behozzák, a DX12/Vulkan előny meg csak nőni fog.

Nem rossz kártya ez azért...

BReal
BReal
2016. júl. 19. 20:17

Így van, semmi olyat nem tudok felmutatni, ami miatt megérné jelenleg a 480 a 1060-nal szemben, csupán azt, hogy 98000-ért lehet 480-ast venni, és 109000-ért 1060-ast. Tudod, amikor megjelent a 480, akkor ott volt az az 1-2 barátod, és a 970 itthoni árával jöttek. Na, akkor most én is ezt teszem.

Meg tudod, ne felejtsd el, a 480-ból van 4 GB-os verzió. De az meg gondolom szerinted nem létezik, vagy ha létezik, akkor az egy fos. :D

De akkor te vegyél 2 db 1060-at, és kösd SLI-be.

AgeOfVampires
AgeOfVampires
2016. júl. 19. 16:48
#6

szomorú, hogy ennek a kisebb változatáról sincs semmi hír még :/ 4 gigás rx480 is csak városi legenda, pedig ezek lesznek szerintem a best buy kártyák

Shovalije
Shovalije
2016. júl. 19. 17:36

Látom, nem csak én unom a fejét :D AMD komolyan pénzelheti, hogy mindenhol ennyire védi.

Tommmysun
Tommmysun
2016. júl. 19. 16:28
#5

Már csak azt nem tudom, hogy jött ki a cikkben említett 10 dolláros (azaz, kevesebb mint 3000 forintos) árkülönbség. Csak mert szerintem mindenhogy több!

Terror: Mondjuk ez a szénkazán duma már elég kopottas ;)

ChoSimba: Nyitó ár, mint ahogy az RX 480-asé is (hiszen hiába jelent meg korábban, még kb semmit nem változott az ára)

[italic]

Szerk.: Na idő közben már más oldalról is megjött a hasonló válasz :D[/italic]

kraxor
kraxor
2016. júl. 24. 11:45

Aki halk es/vagy mini pc-t akar epiteni, annak 5-10 fok nagyon sokat szamit.

tibaimp
tibaimp
2016. júl. 19. 16:25
#4

Nem lett rossz vga, de a 3GB-s verziónak valóban nem látom értelmét. Haveromnak 780-as van 3GB-vel és bizony kezd kevés lenni még fullhd-n is. Gondolkodik is a cserén.

/ 2
Vissza az oldal tetejére