GP107

Menetrendszerűen befutott az Nvidiától a negyedik otthoni felhasználásra szánt Pascal variáns, amivel végre teljessé válik a cég kínálata, a belépőszinttől a csúcskategóriáig mindenre van egy terméke. A GP107-es GPU a GTX1050-es kártyacsaládon mutatkozott be, és akik figyeltek a bejelentésekor, egyből kiszúrhattak egy érdekességet vele kapcsolatban: 14 nanométeres FinFET gyártástechnológiával készül, pont mint az RX-es Radeonok. A váltás hátterében több ok is állhat, a legvalószínűbb az, hogy a legkisebb chipet a lehető legolcsóbban akarta gyártani az Nvidia, de az is előfordulhat, hogy a TSMC gyártósorai már így is tele vannak az erősebb megoldásokkal, és nehéz lett volna helyet szorítani az újdonságnak. Az, hogy ugyanazzal az architektúrával két féle gyártástechnológiát is használ a cég egy nagyon ritka dolog, ami lehetőséget ad nekünk arra, hogy ne csak a rivális architektúrákat hasonlítgassuk, hanem a gyártási folyamat előnyeit-hátrányait is. Papíron persze a 14nm-nek kéne jobbnak lennie: kisebb chip, alacsonyabb fogyasztás, szép órajelek, mennybemenetel. A valóság azonban nem ennyire egyszerű, a nanométerek nem árulnak el egymagukban mindent.

Mielőtt azonban továbbhaladnánk ezen a vonalon, foglalkozzunk egy kicsit magával a GPU-val. A fenti diagram ennyi Pascalos kártya után túl sok izgalmat valószínűleg nem okoz az olvasóinknak, tulajdonképpen ugyanazt látjuk, mint eddig, csak jóval kevesebb feldolgozóval. A GP107-esben két GPC-be rendezve található 6 shader tömb, amik fejenként 128 CUDA magot tartalmaznak, tehát összesen 768-cal számolhatunk. Ez pont annyi, mint ahány aktív egység a GTX950-esekben volt, és kevesebb, mint amennyit az ár szerinti előd GTX960-as fel tud mutatni. Persze ugyanezt láthattuk a GTX1060-asok esetében is, és nem volt belőle probléma, az architekturális újítások és a brutális órajel növekedés mindig helyrerántja az új kártyákat.

A memória vezérlő maradt 128 bites, ebben sincs semmi meglepetés, és ez alá remélhetőleg nem is mennek többé a mérnökök asztali gépekbe szánt kártyáknál, színtömörítés ide vagy oda. Az apró chip fogyasztása papíron képes 75W alatt maradni, ami azt jelenti, hogy akár búcsút is mondhatnánk a tápcsatlakozónak, mégis azt látjuk, hogy a partnerek egy része a tuningpotenciál kiaknázása végett inkább biztosra ment, és rakott egyet a gyárilag túlhajtott kártyáira. Így tett az MSI is, amikor megtervezte a mai nap főszereplőjét.

MSI GTX1050 Ti Gaming X 4GB

A Gaming X változat jelenleg a kínálat csúcsát jelenti az MSI-nél, ez az egyik legdrágább GTX1050 Ti variáns, de legalább érződik is rajta, hová megy az ember pénze. A csomagolás a szokásos erős karton, jól néz ki, de extrákat a kártyán felül hiába keresünk benne. Azon viszont az aktuális Twin Frozr kicsinyített változata várja, hogy felpöröghessenek a ventilátorai, úgyhogy borítékolható volt, hogy nem lesz gond a hangerővel, és szerencsére így is volt. Silent beállítás mellett még agyontuningolva sem érte el a fordulatszám az 1000 rpm-et, és a GPU közben hűvös maradt. Oké, ekkora hőtermelést nem nagy ördöngösség hűteni, de sajnos sokszor láttuk, hogy ebben a kategóriában a gyártók megelégszenek egy minimálbordával és egy apró ventilátorral, ami pár hónapon belül már visítani fog.

Galéria megnyitása

Az MSI nem gondolta túl a kimenetek választékát, mindenből van egy: DVI, HDMI, DisplayPort. Ez a felhasználók nagy részének valószínűleg pont elég is, ez nem az a kategória, amire az ember a monitoron kívül VR headsetet is dug, a TV-nek meg ott a csatlakozó. A Gaming X modell egy hattűs PCI-E tápcsatlakozót kapott a NYÁK-ja sarkába és gyárilag úgy közel 10%-nyi tuningot. Nézzük meg gyorsan, hogy kik ellen kell meccselnie, és jöhetnek is a tesztek.

A mezőny, tesztgép, fogyasztás

A GTX1050 Ti-k ára 50 és 60 ezer forint között mozog majd a következő hetekben, úgyhogy a konkurenciát tekintve beékelődnek az RX40 és RX470 közé, házon belül pedig az egykor slágertermék GTX960-ast váltják valamivel a 3 gigás GTX1060-as alatt. Sajnos a sima, „Ti” jelölés nélküli változatokra még várni kell 1-2 hetet, így azokat nem tudtuk szerepeltetni a mostani tesztben, de ahogy lehetőségünk nyílik rá, lerántjuk azoknak a képességeiről is a leplet, és bővítjük a mezőnyt a GTX950-essel is, amit leváltani jöttek.

És itt most kanyarodjunk egy kicsit vissza a gyártástechnológia váltáshoz. Jól látható, hogy a GTX1050-esek órajelei a közelében sincsenek az eddig megszokottaknak, úgyhogy a kártya kézbevétele előtt az volt az első gondolatunk, hogy a 14nm-es FinFET mellett lehet nem olyan fürgék a Pascalok. Aztán láttuk, hogy a terhelés alatt az MSI kártyája simán 1800 MHz környékére repült és egy kicsit megnyugodtunk, majd a tuning alatt kiderül mire képesek az újdonságok. Eddig az volt a jellemző a Pascalos GPU-kra, hogy 2050-2100 MHz-ig lehetett húzni őket, szinte minden gond nélkül (ez a valós boost órajel, nem összekeverendő az alap, vagy a specifikációkban megadott boost órajellel, mert azokhoz képest tudjuk, hogy nagyon impozánsnak hat).

Tesztkonfiguráció

Alaplap: Gigabyte GA-Z77X-UD3H

Processzor: Intel Core i5-3570k

Memória: 2x4GB Corsair Vengeance DDR3-1866

Grafikus kártyák: nVidia GTX750 Ti 2GB, MSI GTX1050 Ti Gaming X 4GB, ASUS STRIX GTX960 4GB, eVGA GTX1060 3GB, MSI R7 370 Gaming 4GB, ASUS STRIX R9 380 4GB DC2OC, ASUS STRIX RX460 4GB, MSI RX470 Gaming X 4GB

Tápegység: Cooler Master M2 Silent Pro 1000W

Operációs rendszer: Windows 10 64bit minden frissítéssel

Driverek: GeForce 375.57, Radeon Software 16.10.2

Megjegyzés: Az összes gyárilag tuningolt kártyát visszaállítottuk referencia órajelekre, már amennyire ez manapság lehetséges (a BIOS TDP kerete is beleszól a boost órajelek alakulásába). A GTX1050 Ti esetében egyelőre tippelnünk kellett az eddigi tapasztalataink alapján, hogy ez mit jelent, így lehet, hogy egy kicsit alul- vagy felülteljesít, de valószínűleg hibahatáron belül voltunk.

Galéria megnyitása

Mint az látható, egy combosabb GTX1050 Ti még referencia órajelek használata mellett is neccesen fér be a 75 wattos keretbe, nem véletlen a plusz tápcsatlakozó, e nélkül valószínűleg a tuningpotenciál is csökken. Ezt leszámítva azonban nem lehet okunk panaszra, ha hozza azt a teljesítményt a kártya, amit az Nvidia elvár tőle, akkor ez tökéletes így.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A legnépszerűbb szintetikus tesztprogramban lazán hozza a GTX1050 Ti a GTX960 teljesítményét, sőt, még túl is teljesít rajta. Fire Strike alatt gyári tuninggal az R9 380 szintjén van, ami nem egy rossz kiindulási alap. Az viszont már itt látszik, hogy a legnagyobb veszélyt nem a múlt jelenti a kártya számára, hanem a jelen. Az RX470-GTX1060 3GB duó elég erősen a fejére nőhet.

Játéktesztek 1/2

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A tesztek első feléből az látszik, hogy nagyságrendileg a GTX960 szintjén van az újdonság, ami árban rendben van, de azért egy kicsit többre számítottunk.

Játéktesztek 2/2

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Ez a hat játék se hozott változást, maradtunk körülbelül a GTX960-as szintjén. A GTX750 Ti a Warhammer alatt DX11 módban futott.

Tuning és verdikt

Tuning

Most pedig következzen egy kis túlhajtás, mert mi nagyon kíváncsiak voltunk, mire képes a Pascal 14nm-en. A következő eredmények születtek:

Galéria megnyitása

Silent mode-ban túlhajtva a kártyát beállt fix 1848MHz-re a Boost órajele. Ez volt az az órajel, amit még betonstabilan bírt, miközben hűvös maradt a GPU és a ventilátorok is 1000 rpm alatt maradtak. OC módban sem jutottunk sokkal tovább (bő 1900MHz megvolt), de azt használva a ventik feljebb tekertek, teljesen feleslegesen, külön kellett szabályozni őket, ezért a minimál többletért nem biztos, hogy megéri a dolog. A GTX1060-as eléggé befoghatatlannak tűnik, de tekintve, hogy az mennyivel több shaderrel rendelkezik, és simán hozza ezeket ez órajeleket (sőt), ez talán annyira nem meglepő. Az viszont igen, hogy ha nem is sokkal, de az újdonság le van maradva az átlag Pascaloktól, esélytelen volt 2GHz fölé húzni. Úgy látszik, ha minimálisan is, de a Samsung 14nm-es FinFET gyártástechnológiája alulteljesít órajel fronton.

A memória tuningja érdekesen működött, ugyanis a 8100MHz-et csont nélkül vitte, de e fölé nem volt hajlandó menni, a kártya BIOS-a mindegy mit állítottunk be, visszarántotta 8100MHz-re a RAM-ot.

Verdikt

Galéria megnyitása

A tesztek után valószínűleg senkit sem lep meg, hogy egy referencia órajeleken ketyegő GTX1050 Ti körülbelül a GTX960-as szintjét hozza, legalábbis ezen játékok alatt. Fontos megyjegyezni azonban, hogy a GTX960-asból is 4 gigás példányt használtunk, mert a beállításaink túlságosan lehúzták volna egy 2 gigás teljesítményét. Egyedül a GTX750 Ti volt így 2 gigás a mezőnyben, és Batmanben így is csökkentenünk kellett a textúraminőséget egy fokkal neki, hogy ne legyen képregény (a nagyobb kártyákon kitesztelve ez egyébként kicsit szól csak bele az fps számba, inkább a memória mennyisége limitáló csak).

Mondjuk a GTX1060 3GB miatt már alapból visszafogtuk egy kicsit az újabb játékok textúrabeállításait, mert például a Deus Ex és a Rise of the Tomb Raider borzasztóan eszik a memóriát, ha a legjobb textúrákra vágyunk. Szerencsére ezek általában 1080p feletti felbontások esetén nyernek igazán értelmet, így a legtöbb esetben nem jelent problémát a csökkentés most, de ettől még tartjuk, hogy egy ilyen erős kártyára nem szerencsés 3GB memóriát pakolni. Vicces, hogy most ugyanaz a helyzet állt elő, amit az AMD már prezentált az előző generációban: hogy a gyengébb kártyán több memória van (Fury sorozat 4 gigával, R9 390-esek 8-cal).

Visszatérve a GTX1050 Ti-re, nem túl egyszerű a helyzete, mert árban a GTX1060 és az RX470 legolcsóbb példányai már bementek 70 ezer forint alá, tehát úgy átlagosan csak 30%-kal drágábbak az újdonságnál. Ha a 1050-eshez még hozzávesszük a gyári tuningot, akkor is csak jó indulattal nézve van árban, de aki teheti, annak megéri kifizetni a többletet a két erősebb kártyára, amik nagyon hasonló sebességszintet képviselnek. Sok apróság alapján lehet dönteni ott, a Radeon például több memóriából gazdálkodik (ami azért nem rossz előny), a GeForce meg kevesebbet fogyaszt, szóval egyéni preferencia kinek mi a fontosabb.

Saját árszintjén viszont egyelőre a GTX1050 Ti az úr, ez nem kérdés, az AMD-nek nincs rá normális alternatívája, és a GTX960-hoz képest megvan az az előnye, hogy alapból 4GB-os, jobban tuningolható és hát a Pascal minden előnyével érkezik (alacsony fogyasztás, nagyon jó multimédiás képességek, stb.). A sima GTX1050-es még egy kicsit megkavarhatja a dolgokat, mert ha csak a specifikációjából matekozunk, simán le kell nyomja az RX460-ast, aminek valószínűleg nem véletlenül csökkentette az AMD az árát, de biztosat csak az első kártyák befutása tudunk mondani. Amint a kezünkbe kaptunk egy 1050-est, megmutatjuk mire képes.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

57 hozzászólás

A komment írásához előbb jelentkezz be!
s_otto
s_otto
2016. nov. 6. 8:27
#23

2:15-től érdekes.

[LINK]

Amazon: 87% vásárolt nVidia kártyát. Nagyjából ez is azt mutatja, mint a Steam, meg a német bolt adatai.

kekegsm
kekegsm
2016. nov. 4. 20:12
#22

Mondjuk az érdekes, hogy külföldi oldalakon (hexus.net, techpowerup) a GTX1060 3G simán agyonveri az RX470 4GB-t...

"A fejlesztők ha látják, hogy felszabadul valahol egy kis erőforrás akkor egyből rávetik magukat és kitöltik azt a rést valami mással "-> Ha a játékfejlesztőkről beszélsz, azok sajnos mostanában rohadt lusták, és slendriánul írják meg a programokat. Ezért vannak 40-50-60 gigás játékok, meg ezért kell 6-8 giga memória egy játéknak. Szarnak bele, hogy optimalizálják, csak kiadni, leakasztani a nagy zsét és kész...

rini
rini
2016. nov. 2. 9:06
#21

Ez mindig is játék függő kérdés volt elsősorban. A Mantle/DX12 egyik fő húzóereje, reklámja is arról szólt leginkább, hogy a kisebb cpu-val is jobb eredményeket felmutatni mert nem annyira terhelik ezek az API-ik a processzort, hanem inkább a GPU-k erejére támaszkodnak. Ez bizonyos feltételek mellet igaz is de a gond ezzel csak az, hogy egyre több játékprogram igényli az erősebb, többmagos vagy éppen magasabb órajelű processzorokat. Szóval amit az egyik oldalon adtak azt a másik oldalon szépen el is veszik.

Törölt felhasználó
Törölt felhasználó
2016. nov. 2. 22:08

Ez pontosan így van. A másik pedig az, hogy az egyre növekvő grafikai részletesség igényli az erősebb DX12-es kártyákat. Olyan kártya alá pedig nem illendő régi architektúrás processzorra épülő rendszert tenni, mert a sávszélességek hamar szűk keresztmetszetet eredményeznének amúgy is. Szóval szép remények ezek a DX12-vel, de valójában a technológiai váltást nem lehet elkerülni így sem. Talán a jövő APU-jainak fog kedvezni az, amit most szoftver fronton fejlesztenek.

MZperX75
MZperX75
2016. nov. 1. 12:29
#20

Köszi a tesztet!

A PH-s teszt kiverte a biztosítékot nálam 6magos I7-el , a Ipon teszt ehhez már közelebb van amit várok egy középkategóriás kártya teszténél,bár én még mindig egy jóval gyengébb CPU-val ,vagy APU-val is tesztelném ezeket a GPU-k at például egy mondjuk I3-al régebbi I5-el,meg valami FX-6300-al ,FX4350 vagy APU A10 7850-el,ami ezekhez a kártyákhoz talán jobban illik.

Kíváncsi lennék processzor limites környezetben DX11-DX12 viszonyára...stb

Vajon milyen CPU kell egy Rx470-eshez ,vagy GTX1050Ti-hez egészséges meghajtásához?

thestock
thestock
2016. nov. 2. 18:47

Ilyen "ehhez a kártyához jó-e ez a proci" teszt engem is érdekelne...mondjuk az A10-es APU szvsz nem a gámer kártyák alá illő CPU :)

rini
rini
2016. okt. 30. 19:32
#19

Jó az amit írtál. Annyi viszont biztos, hogy 950-et már nem vennék. Akkor már inkább egy RX460-at vagy várnék kicsit az 1050 vagy 1050Ti-re. Az utóbbiak biztos drágábbak de szerintem jelentősen erősebbek is. Karácsonyra talán beesnek az áraik és lehet értelmes áron venni őket. Én nem kapkodnám el az biztos.

DeyLath
DeyLath
2016. okt. 30. 14:51
#18

Reménykedtem benne, hogy lentebb lesz az ára, mert ismerős most vesz gépet és ez lejebb nyomhatta volna a régebbi kártyák árait.

Szerintetek milyen GPUt éri meg venni, 50k plafonnal ( itt iponon ) egy i3-6100 3.70GHz proci és BE QUIET! Pure Power L8 400W mellé? Eddig egy 950 volt kinézve, habár nem tudom melyik gyártótól lenne érdemes. Esetleg mennyit érdemes várni, hogy az 1050 lejebb tolja az árakat ( ha megtörténik egyáltalán )

rini
rini
2016. okt. 28. 15:38
#17

Gondolom nem is azoknak tervezték kiadni akik 950/60 teljesítményű kártyákkal rendelkeznek. Akik viszont most váltanának 750 körüli teljesítményről, azoknak pedig nagyon is jó lehet. Az más kérdés, hogy az ára most még magasan van a 470 vagy 1060 3 G-hez viszonyítva. A 470 és az 1060 sem itt kezdte 4 hónappal ezelőtt hanem 80-nál. Szóval ennek is kell egy bizonyos idő, hogy beálljon a neki megfelelő helyre és akkor rendben lesz.

rini
rini
2016. nov. 5. 10:17

Persze. De egy 270x-et és 960-at nem is hasonlíthatsz egy 970-hez. Másrészt én 960-ról sem váltanék 480, 1060 kártyákra. A 960 is szépen elviszi az 1080p felbontást minimális textura csökkentéssel. A 480 és 1060 ebben csak annyit változtat, hogy nincs szükség csökkentésre. Másrészt ne felejtsed el, hogy ilyen teljesítményű kártyáknak is megvan a saját vevőkörük. Ha nem így lenne akkor akár a 460-at is felesleges volt kiadni. Mégis veszik azt is az emberek. Egyszerűen rengeteg embernek ez a 970-es szint nem alternatíva mert nincs pénze, tudja, hogy neki mire van szüksége, nincs meg a feltétele azok használatához és még lehetne sorolni.

Azért azt is megjegyezném, hogy olyanok is vannak szép számmal akik éppen inkább visszafelé fejlesztenek mert rájöttek arra, hogy nekik ez is elég. Szóval lecserélte a 290/390-es kártyáját egy 260/X vagy 950/60 szintűre.

purple99
purple99
2016. okt. 28. 15:32
#16

Megjelenés előtt úgy gondoltam, a 1050ti azonos shader számmal esetleg minimálisan lesz gyorsabb egy alaposan megtuningolt 950-nél és ez beigazolódott a tesztek alapján. Nem éri meg váltani. 960ról meg pláne nem. A kezdő ára is egy vicc. Ennyiért rx470-est is lehet már kapni, ami teljesítményben egy egészen más kategória.

B_Real
B_Real
2016. nov. 3. 12:26

Az RX 470 kb. 40+ %-kal gyorsabb átlagban a 1050Ti-nél, csak hogy tisztában legyél vele. :)

tomchee
tomchee
2016. okt. 28. 13:44
#15

Akit a 1050 érdekel az:

DX11: RX460 +10%

DX12: RX460 -20-25%

krisz111
krisz111
2016. okt. 28. 8:02
#14

Low profilba jöhetne már valami új ami Nvidia. Linuxos kis vasamba várandós egy :)

Patryx
Patryx
2016. okt. 28. 0:31
#13

Szerintem még egy GTX 960 STRIX 4GB mindig nagyon stabil FULLHD hoz...

Terror
Terror
2016. okt. 27. 21:55
#12

Mindkét gyártónál bazinagy különbség van két egymás melletti kártya között, RX 460-470, 1050Ti-1060. Valamiért nem érdekli a gyártókat ez a teljesítményszint.

thestock
thestock
2016. okt. 28. 16:18

Igen,de most azt hittem mégis érdekli őket. Úgy tudtam volna elképzelni hogy az 1050Ti kitölti majd az 1050-1060 közötti űrt, de ezek szerint a Ti verzió is "gagyi"... Ez tavaly az AMD-nek sem ment. Kihozták a 380x-et hogy legyen valami a 380/gtx 960 és a gtx 970 között... hiába.

thestock
thestock
2016. okt. 27. 18:51
#11

Köszönjük a gyors tesztet!

Többet vártam ettől a cucctól. Azt hittem jobban megközelíti az 1060-at,vagy legalább határozottan veri a 960-at...

B_Real
B_Real
2016. okt. 27. 17:19
#10

Igen, ezt láttam, itt viszont valami gáz lehet. Egyik oka, hogy 25-én jelent meg a kártya (20-tól jelzi a grafikon), a másik, hogy végig piros csíkkal van jelezve, ami - múltkor valaki kijavított engem, az állítólag azt jelenti, hogy nincs készleten. A grafikon alapján pedig a megjelenés napjától a mai napig piros csíkkal mutatja.

Igen, ASUS már van itt is.

B_Real
B_Real
2016. okt. 27. 15:23
#9

Amúgy lehet tudni, hogy mikor kerül be az Ipon webshopra a kártyák? Kíváncsi lennék az itteni árakra is. Vizesekhez már bekerült az egyik legolcsóbb változat (Inno3d Mini), 60000 Ft.

gery84
gery84
2016. okt. 27. 16:28

Ez is elérhető volt 58k-ért [LINK]

B_Real
B_Real
2016. okt. 27. 14:22
#8

Szépen kérném az itteni admint, adminokat, hogy s_ottoval legyen szíves kezdjen valamit. Folyamatosan kiadja a nevemet, a lakhelyemet, amihez senkinek semmi köze.

gery84
gery84
2016. okt. 27. 13:39
#7

Köszönjük a tesztet Svindler!

Most kiderül mit tud a 3GB-os 1060-as, egyszóval ajánlatosabb egy RX470-es.

B_Real
B_Real
2016. okt. 27. 14:23

Azzal remélem tisztában vagy, hogy ilyen probléma a referencia 480-asakkal volt. Se az AIB 480-akkal, se a referencia-AIB 470-ekkel nem volt ilyen. Mindenkinek jobb lenne, ha hazugságokat nem terjesztenél.

s_otto
s_otto
2016. okt. 27. 13:20
#6
s_otto
s_otto
2016. okt. 27. 14:08

Tudok pár embert akik bevásároltak egy bizonyos orosházi születésű ember tanácsára.... , nem lennék a helyébe

Riddick77
Riddick77
2016. okt. 27. 11:31
#5

Ha,ez tényleg GTX 960 szintjén van csak,akkor furcsa az árazása is... :D

Ennek fényében ,lehet egy 4GB-os RX 470 lesz a befutó,neten láttam moddolják a BIOS-t,hogy kevesebbet fogyasszon egész 75-100W- ig lelehet vinni,és még úgy is megeszi ezt a karit. B)

rini
rini
2016. okt. 27. 10:06
#4

A teszt szerintem rendben volt. Örülök, hogy az 1060 3G is bekerült. Így van viszonyítási alap amely nem tűnik olyan fényesnek az 1050Ti számára a jelen pillanatban. Persze, jó kártya csak éppen ebben a szegmensben az ár a döntő. Még az is mondanám, hogy az 50-60-as közötti ársáv jó lenne számára csak az a baj, hogy a két másik kártya az 1060 3G és a 470 4G is nagyon közel került ehhez a sávhoz az elmúlt időszakban. A bevezető áraik még magasak de talán idővel beáll arra a szintre ahol a helye van. Ez pedig 50 környékén vagy inkább kicsivel alatta is lehet.

B_Real
B_Real
2016. okt. 27. 10:02
#3

Úgy, hogy ebben a tesztben nem a 6 GB-os, hanem a 3 GB-os 1060 szerepel, ami picivel van a 970 fölött teljesítményben. És pl. Tpowerup tesztben is Batman: AK-ban jobb az AMD, Deus Exet gondolom ismered, F1 2016 tesztet máshol még nem láttam, de akkor ezek szerint ott is, Gears of War kiegyenlített, Hitmant szintén ismerheted, Rise of the Tomb Raider szoros, ahogy a Division (ott is több helyen a 470-480 volt gyorsabb a 2 1060 párjához képest), ahogy a Witcher 3 is. TW: Warhammer pedig DX12 cím.

A kártyával kapcsolatban: Aki 60 fps mániás, annak ez a kártya már most is csak kompromisszumokkal tudja azt elérni. Például Guru3D tesztben BF1-ben is 58 fps elvileg DX12-ben, tehát DX11-ben pár plusz fps-t kap, de a minimum miatt (az nem volt a tesztben), valószínű még egy rendkívül jól optimalizált BF1 Ultra DX11-re sem elég. Mafia 3 26 fps, Deus Ex 34 fps,

Wines
Wines
2016. okt. 27. 14:04

"aki anno megszívta a 100k-s 970 el mert nem volt más, most 61 ért ugyanezt nyújta az rx470"

Én nem szívtam meg, 1,5 évig játszottam vele kitűnő minőségben a játékokkal. Aztán 1070 csere, de nem azért mert szar volt a 970, hanem mert gond nélkül megvehettem.

Tyrel
Tyrel
2016. okt. 27. 9:46
#2

Hm ez hogy sikerült hogy más tesztekben a 1060 még az RX480-at is elveri, itt meg még a 470-et se?

AMD helyében én csökkenteném egy 10-20$-al a 380 árát, szerintem simán beleférne és akkor az egész 1050 széria kuka ahogy van.

Meteoreso
Meteoreso
2016. okt. 27. 9:13
#1

Az 1050 TI az egyértelműen a 470 D-vel fog harcolni.

Tehát ha látunk majd mindkettőre árat akkor tudunk teljes képet alkotni.

De ahogy én látom ez esetben is elmegy a két gyártó egymás mellett.

AMD-nek Kína kell. Ez a kártya marad Amerikára meg max európára

Sajnos az EU árazása 1050TI-nek attól tartok nem fog nektek tetszeni (a teljesítményéhez képest)

Vissza az oldal tetejére