Shop menü

VÁLTOZIK A WINDOWS MEGJELENÉSI STRATÉGIÁJA?

Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Változik a Windows megjelenési stratégiája?

Talán még sokan emlékszenek rá, hogy milyen sok idő telt el a Windows XP és a Windows Vista megjelenése között, valamint arra is, hogy Steve Ballmer akkoriban megígérte, hogy többé ilyen nem fordul elő. Úgy tűnik, hogy az ígéretet tényleg tett követte, hiszen azóta az új Windows kiadások megjelenése között nagyjából három év telik el. A jelek szerint a jövőben újabb változás várható: még kevesebbet kell majd várni az új kiadások érkezésére.

Ez persze nem jelenti azt, hogy évente új Windows jönne, inkább arról van szó, hogy a Microsoft stratégiát vált. A stratégiaváltás első lehetséges gyümölcsét Blue néven emlegetik a források – ezzel kapcsolatban még nincs tisztázva, hogy egyszerű szervizcsomagról, vagy új szolgáltatásokat felvonultató kiegészítő csomagról van-e szó. Jelenleg úgy tűnik, hogy a cég a nagy Windows kiadások helyett a jövőben inkább az Apple-éhez hasonló gyakorlatot folytat majd, azaz részkiadásokat dob piacra – ilyen részkiadás lehet a Blue is.

Az Apple a 2001 márciusában megjelent Mac OS X 10.0 óta nyolc főbb részkiadást készített a Maces operációs rendszerből, az egyes kiadások között pedig nagyjából 17 hónap telt el. Minden egyes részkiadás esetében érkeztek fontos, meghatározó szerepet betöltő újítások vagy néhány friss alkalmazás. Ezalatt az időtartam alatt a Windows kiadásokból összesen három érkezett – Windows XP, Windows Vista és Windows 7 – a negyedikre, a Windows 8 megjelenésére azonban még várni kell néhány hónapot. Érdekesség, hogy az elmúlt hetek folyamán már napvilágot látott olyan nyilatkozat Microsoft illetékesektől, amely a fenti gyakorlat bevezetésére enged következtetni – hogy mit hoz a jövő, azt majd idővel meglátjuk.

A Blue kódnévre keresztelt csomag várhatóan a következő év nyarán debütálhat – amennyiben ez tényleg így van, úgy rövidesen hivatalos forrásból is elkezdenek szivárogni az információk vele kapcsolatban. A Blue kódnevet korábban már mind az Azure fejlesztőcsapat, mind pedig az MSN fejlesztőcsapat használta.

Kíváncsian várjuk, mi van a rejtélyes kódnév mögött.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére