A WayteQ rendkívül sikeres lett a tabletek körében, és most a hazai forgalmazó ebből meríti az ambícióit egy új terület meghódításához is. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a vállalat nem most először próbálkozik okostelefonnal a pályafutása során. Két évvel korábban a WayteQ már áruba bocsátott egy készüléket, amit eredetileg a kínai ZTE gyártott. Ez a modell végül kudarcot vallott – nem is kapott utódot –, és mostanáig hanyagolták a mobilokat. A visszatérést egy egészen vonzóra sikeredett „phablet” méretű géppel képzelik el.
A Talk termékvonal első tagjának előlapját egy 5,5 hüvelykes, 5 pontos, kapacitív, multi-touch megjelenítő uralja. Az IPS technológiával dolgozó panel 720p-s felbontással kecsegteti a jövendőbeli vásárlóit. A készülék formavilága kicsit eltér a megszokottól, ami pozitívum rá nézve. A világos hátlap az alsó sávon átnyúlik az előlapra, így összességében az Oppo Find 5-re hajazó dizájnt kapunk a WayteQ-től. A nagyméretű kijelzőt alulról a három érintőgomb, felülről pedig a hangszóró, néhány szenzor és a kamera határolja. A videócsevegéseink során egy 1,3 megapixeles kamera lesz a segítségünkre. Ennek nem igazán érdemes ennél nagyobb szerepet osztani, ha fotózni szeretnénk, akkor a hátlapi megoldást kell használatba venni. A főkamera már 8 MPixeles fotók és 1080p-s videók rögzítésére nyújt lehetőséget, a munkáját pedig egy LED villanó is segíti a mindennapok során.
Az újdonság belsejébe tekintve egy MediaTek lapkát fedezhetünk fel. A 28 nm-es csíkszélességen előállított MT6589 SoC négy ARM Cortex-A7 magot és egy PowerVR SGX544 grafikus processzort foglal magában. A chip 1,2 GHz-es órajelen üzemel, az IGP pedig 286 MHz-es. A rendszermemória 1 GB-os méretet öltött, a tárhely pedig 4 GB, amiből 2,6 a szabadon felhasználható – természetesen van microSD hely a hátlap mögött, így ez csak első hallomást jelent gondot, egyébként bármikor bővíthető. Ez a konfiguráció jobbára problémamentesen fogja mozgásba lendíteni a Google operációs rendszerét, amelynek itt a 4.2.2-es kiadása került terítékre. Ez az Android (Jelly Bean) ugyan nem a legújabb már, de bőven rendben van, és remélhetőleg a jövőben frissebb verziók is érkeznek a telefonra. A kapcsolati képességei közül csak az NFC chip a hiánycikk: van benne Bluetooth 4.0 modul, GPS vevő, 802.11 b/g/n WLAN Miracast és Wi-Fi Direct támogatással és még FM rádió is. A mobil kommunikációs modem ugyan nem LTE-s, ám valószínűleg nem lesz panasz a sebességére, hiszen 42 Mbps-os le- és 11 Mbps-os feltöltésre képes. Dupla SIM befogadására is lehetőséget nyújt Talk 5H. A normál SIM és a micro SIM egyszerre csak Standby állapotban lehet aktív. Híváskor az egyik inaktívra vált, a mobilinternet pedig eleve csak az egyikkel használható. A szabvány microUSB 2.0 felület USB-OTG támogatást kapott.
A WayteQ újdonsága rendkívül súlyos példányra sikeredett, hiszen nem kevesebb mint 200 gramm a tömege. A készülékház 154,2 x 78,6 x 9,5 milliméter térfogatú, és hogy a fentieken felül mi fért még ebbe a keretbe bele? Egy 2500 mAh-s kapacitású akkumulátor mindenképpen ide sorolandó még. A lítium-ion telep cserélhető lesz, így ilyen téren nem lehet panaszunk rá, és az üzemideje is többé-kevésbé rendben van. A vállalat mérései alapján folyamatos telefonállással 10 órát bír, zenehallgatás közben pedig közel 40 órán át húzhatja az igát, videózáskor a leggyengébb: ilyenkor 4,8 óra áll a rendelkezésünkre. Mindezek fényében, vegyes használat mellett két napot biztosan ki fog bírni egy töltéssel, ami átlagosnak ígérkezik.
A WayteQ Talk 5H a forgalmazó honlapja alapján hamarosan kereskedelmi forgalomba kerülhet, de ennél közelebbi információval nem tudunk egyelőre szolgálni. Sem a megjelenési dátum, sem pedig az ajánlott fogyasztói ár nem derült ki.