Shop menü

ÚJABB SZINTRE LÉP A ZENIMAX ÉS AZ OCULUS KÖZÖTTI PERESKEDÉS

A ZeniMax közvetlenül John Carmackot vádolja technológiák ellopásával, és a kiadó szerint Palmer Luckey egy nagy kamu.
Vaffler Dániel
Vaffler Dániel
Újabb szintre lép a ZeniMax és az Oculus közötti pereskedés

A ZeniMax és az Oculus közötti pereskedés még 2014 májusában kezdődött, amikor az id Software-t tulajdonló kiadó azt állította, hogy az Oculus közvetlenül a Carmack által ellopott programkódok segítségével fejlesztette tovább a virtuális valóságos szemüveget. Ezek az információk közvetlenül azután kerültek ki, hogy a Facebook felvásárolta az Oculus VR-t 2 milliárd dollárért.

Mostanra azonban már konkrétabb információk is napvilágot láttak az üggyel kapcsolatban, és ma már a ZeniMax sokkal több ponton vádolja az Oculus vezetőségét. Egészen konkrétan első körben konkrétan John Carmackra mondják, hogy illegálisan lopott el programkódokat és dokumentumokat az id Software-től, miután megszűnt a munkaviszonya, és hamarosan az Oculus technológiai igazgatójaként tevékenykedett tovább. "Miután már csatlakozott az Oculushoz, Carmack visszatért a ZeniMax épületébe, és engedély nélkül vitt magával egy olyan eszközt, amit a ZeniMax szakemberei fejlesztettek ki ahhoz, hogy VR-os tartalmakon tudjanak dolgozni" - szól a szöveg.

De ez még semmi. A vád szerint Palmer Luckey, az Oculus alapítója és John Carmack először a 2012-es E3-on találkozott egymással a ZeniMax tárgyalójában. Carmack itt látta először az Oculus Riftet, ami akkor csak egy nagyon kezdetleges prototípus formájában létezett, és olyan alapvető dolgok hiányoztak belőle, mint a beépített mozgásérzékelők, vagy éppen a működéséhez szükséges szoftverek. Ezt követően Carmack kapott egy darabot ebből a prototípusból, amit aztán ő és a ZeniMax más alkalmazottjai fejlesztettek tovább: "Több hardveres komponens beépítésével és a speciális szoftver elkészítésével szó szerint átalakították a Riftet".

A ZeniMax szerint a Palmey Luckey-ról történetek egész egyszerűen hamisak. Habár a médiában rendszeresen az jelenik meg, hogy a fiatal informatikus a szülei pincéjében rakta össze a Riftet, és vált milliárdos feltalálóvá, ebből semmi nem igaz. A ZeniMax szerint Luckey nem rendelkezett sem a megfelelő szakértelemmel, sem pedig a megfelelő erőforrásokkal ahhoz, hogy egy ilyen projektbe belevágjon, és még a programozási képességei is nagyon alacsonyak voltak. Így a ZeniMax által készített programkódokat és játékokat kellett használnia ahhoz, hogy egyáltalán meg tudja mutatni, hogy a Rift működik.

Galéria megnyitása

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére