A Garmin viselhető kiegészítőinél általában a sportosságon van a hangsúly, ezúttal azonban a luxus irányába billent át a mérleg nyelve. A legújabb Fenix modell három kivitelben lesz elérhető, és a legolcsóbb is csak éppen, hogy becsúszik ezer dollár alá.
A Fenix Chronos a Garmin saját Chroma kijelzőtechnológiáját alkalmazza. A panel 1,2 hüvelykes és a Chroma eljárásnak köszönhetően legalább olyan jól olvasható napsütésben, mint a hagyományos monokróm megjelenítők, ez azonban színes képet is ki tud rajzolni, ráadásul folyamatosan aktív. Sajnos nem egy Android Wear rendszerű készülékről beszélhetünk, ami azt jelenti, hogy nem lesz rá olyan sok alkalmazás és órafelület, de igazából a legszükségesebb dolgokat így sem kell majd nélkülözni. A Garmin saját szoftveres mindenre képes, amire úgy általában csak szükség lehet. Van néhány grafikus órafelület, amiket át lehet rendezni, a bejövő értesítéseket azonnal mutatni fogja a készülék és persze a fitneszes lehetőségek tárháza is szélesre nyílik előtte. Mint minden Garmin viselhető kiegészítő, ez is a Connect IQ alkalmazást fogja előnyben részesíteni, ami a Garmin házi fejlesztése, online pedig a Garmin Connect rendszerbe tölthetőek fel az adatok. Az órát Android vagy iOS operációs rendszerű okosórákkal lehet majd használni, és Bluetooth-on keresztül teremt kapcsolatot.
A Fenix Chronos alapvetően 316L jelölésű acélból készül, de lesz egy könnyített, titán kivitel is lesz belőle. Az alapmodell egy rozsdamentes acél házzal ellátott szerkezet, amire valódi bőr szíjat pakoltak a tervezői, ez a kivitel 94 grammos tömegű. Ugyanez az óra megvásárolható lesz 316L rozsdamentes acél szíjjal megtoldva is, ám ehhez már masszív férficsukló fog kelleni, ugyanis a súlya 184 gramm – ez csaknem a duplája a bőrös variánsnak. A Garmin viszont alkotott egy olyan modellt is, amelynél a tömeg és az anyaghasználat is rendben van, ez a titánból faragott Fenix Chronos. A titán ház és a titán szíj kombinációja csak 103 gramm, vagyis majdnem annyira sikerült leszorítani az eszköz súlyát, mint az alapváltozatnak. Az előlapjukat minden esetben zafír kristályüveg oltalmazza, így hosszan tartó karcmentességre lehet számítani. És ha már a kivitelezésnél tartunk, a Garmin a csomagolásnak is megadta a módját: a Fenix Chronos kiviteltől függetlenül fadobozban érkezik.
Ezt az órát elsősorban öltönyös embereken lehet elképzelni, ám ennek ellenére minden megvan benne ahhoz, hogy a sportolók is tökéletesen örömüket leljék benne. Rendelkezik háromtengelyes mozgási szenzorral, magasságmérővel és barométerrel, továbbá még GPS is került bele, ami a hatékonyabb üzemelésért a GLONASS műholdakat is támogatja. Egy speciális, EXO antenna fedezhető fel benne, ami minden irányból jó vételt biztosít. Van a fedélzetén pulzusmérő is, méghozzá 3 LED-del az általánosan megszokott kettő helyett, és ez folyamatosan is mérheti a viselője pulzusát. A szerkezet úgy lett megtervezve, hogy akár 100 méteres mélységig is bírja a víz nyomását. Egy 180 mAh-s akkumulátor van a Fenix Chronosban; az üzemideje a gyári adat szerint 13 óra folyamatos GPS navigálás mellett, UltraTrac módban pedig 25 órát is elmegy úgy az óra egy töltéssel, hogy még mindig aktív benne a GPS vevő. Ha csak óraként kell helytállnia, akkor akár még egy hétnél is tovább fogja húzni.
A Garmin Fenix Chronos esetében hatványozottan igaz lesz, hogy a minőségnek ára van. A legolcsóbb a valódi bőrszíjjal ellátott, 316L rozsdamentes acél házú modell, ezért 900 dollárt kell majd kifizetni. Ha valaki a teljesen fém kivitelre esküszik, annak legalább 1000 dollárt kell leszurkolnia, és akkor az óraszerkezet tokjához hasonlóan a szíj is 316L acélból lesz. A maximalistáknak pedig ott a csúcskivitel, amit a Garmin már nem rozsdamentes acélból, hanem teljes egészében titánból készített, és így aránylag könnyű is a készülék, ezért viszont már 1500 dollárt kér a gyártó.