Mára el is készült az AGESA (AMD Generic Encapsulated System Architecture) 1.0.0.6-os kiadása, ami tartalmaz minden beígért újítást. Az 1.0.0.6 komoly előrelépést a Socket AM4-es processzorfoglalattal szerelt alaplapok esetében, hiszen eddig csak a külső órajel-generátorral ellátott deszkáknál lehetett 32-es szorzó fölé merészkedni, már ami a memória-szorzót illeti, a többségnél 32 volt a plafon, ami 3200 MHz-es effektív memória-órajelet eredményez – ha a BCLK 100 MHz-en marad. A frissítésnek köszönhetően most már 40 a maximálisan beállítható szorzó, így a DDR4-es memóriamodulok akár 4000 MHz-es effektív órajelen is üzemelhetnek, valamint minden esetben van lehetőség a Command Rate változtatására is – ennek értéke ugye 1T vagy 2T lehet. Ez különösen jól jöhet olyan memóriacsomagoknál, ahol a Command Rate módosítására is szükség van, erre pedig remek példa a G.Skill DDR4-3866 MHz-es csomagja, ami 38,66-os szorzót és 2T Command Rate-et igényel a stabil működéshez. Márpedig ezeket az értékeket a jelenlegi 1.0.0.4-es AGESA mikro-kód „hiányosságai” miatt nem lehetett beállítani, csak néhány, jellemzően felsőkategóriás alaplapnál. Alternatív módon persze a BCLK módosítása is szóba jöhet, de mivel ahhoz igazodik például a PCI Express busz órajele is, így megváltoztatásával könnyedén instabil rendszer lehet a végeredmény.
Persze az AMD kiemeli, a DDR4-2667 MHz feletti memória-órajel értékek már nincsenek összhangban a JEDEC szabványokban lefektetett sebességekkel, így a magasabb órajelek tuningnak számítanak, a stabil működésre nincs garancia. Apropó garancia. A gyártó szerint a magasabb órajelek beállításából eredő károkért és hibákért a felhasználót terheli a felelősség, így ezekben az esetekben érvénytelenné válik a gyártói jótállás – még akkor is, ha a RYZEN MASTER alkalmazáson keresztül módosította a felhasználó a beállításokat. Ez persze nem új keletű dolog, de érdemes ismét megemlíteni.
A memória-tuninggal kapcsolatos extra lehetőségek mellett más újításokat is tartogat az új mikrokód. Például a PCI Express Access Control Service kibővített támogatásának hála a RYZEN rendszeren futó virtuális gépek esetében jobban lehet majd menedzselni az IOMMU logikai konténerben helyet foglaló PCIe alapú eszközöket. Ez főleg azoknak jöhet jól, akik virtuális gépen szeretnének 3D-s játékokat futtatni, ekkor ugyanis egy két videokártyás rendszerben a fő operációs rendszer és a virtuális gép is dedikált videokártyához juthat. Például egy Linuxon futó Windows VM könnyedén hozzáférhet a hozzárendelt videokártya minden erőforrásához, a játékok pedig közel olyan sebességgel futhatnak rajta, mint ha normál operációs rendszerként működne, nem virtualizált környezetben.
Az AGESA 1.0.0.6-os kiadását tartalmazó alaplap firmware-ek várhatóan június közepe és vége között kezdenek majd megjelenni az egyes alaplapgyártók kínálatában, így érdemes lesz sűrűn ránézni az adott alaplaphoz tartozó gyártói oldalra.