Shop menü

ITT AZ UNIVERZÁLIS VIRTU ÉS VIRTUÁLIS VSYNC TÁMOGATÁS

A LucidLogix Virtu névre keresztelt GPU virtualizációs szoftvere bizonyára már sokak számára ismerős, ha máshonnan nem, akkor korábbi híreinkből, amelyekben már részletesebb információval is szolgáltunk a technológia működésével kapcsolatban. Aki esetleg lemaradt volna, itt pótolhatja a hiányosságot.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Itt az univerzális Virtu és Virtuális VSync támogatás

A LucidLogix Virtu névre keresztelt GPU virtualizációs szoftvere bizonyára már sokak számára ismerős, ha máshonnan nem, akkor korábbi híreinkből, amelyekben már részletesebb információval is szolgáltunk a technológia működésével kapcsolatban. Aki esetleg lemaradt volna, itt pótolhatja a hiányosságot.

A neves vállalat és a GPU virtualizációs szoftvere most éppen azért került a hírek középpontjába, mert a LucidLogix illetékesei bejelentették, hogy a szoftver az OEM partnerek számára mostantól nem csak asztali, hanem mobil Intel platformra is elérhető, sőt, immáron az AMD Llano APU egységei is bekerültek a támogatott eszközök listájába. Ez utóbbi termékekhez akkor jöhet jól a Virtu, ha a Llano APU mellé egy GeForce videó vezérlőt pakolunk, ellenkező esetben - azaz Radeon HD sorozatú videó vezérlő használatakor - jobban járunk, ha a Virtu-t nem alkalmazzuk, ugyanis a Catalyst segítségével hatékonyabb energiafelhasználást érhetünk el, nem beszélve a Hybrid Crossfire módban rejlő lehetőségekről.

Galéria megnyitása

A Computex alkalmával a fentiekből kifolyólag nem is Radeon HD, hanem egy GeForce GTX 260-as videokártya segítségével demonstrálták, hogy miként működik együtt a Llano APU, a GeForce GTX 260-as videóvezérlő és a Virtu szoftver. Összességében a technológiától ugyanazt várhatjuk, mint Inteles megfelelőjétől, ami mostantól Intel notebookoknál is elérhető lesz, ha az adott gyártó megveszi a licencet. A Virtu licencelésében egyébként a korábbiakhoz képest nem lesz változás: a szoftvert a vállalat továbbra is csak OEM partnerek és PC-, illetve notebook gyártók számára értékesíti, átlagfelhasználóknak külön nem. Az új, több platformot is támogató Virtu-val Virtu Universal néven találkozhatunk majd.

A Virtu Universal mellett LucidLogix szoftvermérnökei elkészültek a Virtual Vsycn funkcióval is, amely lehetővé teszi, hogy az adott kijelző által támogatott képfrissítési rátánál magasabb FPS értékeket is elérhessünk, mindezt úgy, hogy a zavaró tearing effekttől sem kell tartani. A bemutató alkalmával a Virtu Vsync technológiával is ellátott tesztkonfiguráción a Devil May Cry 4 benchmark segítségével szemléltették az eljárásban rejlő lehetőségeket. A játék a VSync esetében megszokott 60 FPS-es limit helyett 100 képkocka/másodperces sebességgel futott egy 60 Hz-es képfrissítési ráta mellett üzemelő kijelzőn és ezalatt nem látszott semmilyen rendellenesség. A program valószínűleg úgy működik, hogy nem várakoztatja a videókártyát a monitor miatt soha, de nem is küld neki több képet mint kéne. Így maximálizálható a teljesítmény (a v-sync egy kicsit csökkent az elérhető maximumon), az egyetlen gond csak az, hogy iGPU módban kell ehhez használni, ami alapból csökkent a teljesítményen egy kicsit. Így az egésznek nem biztos, hogy sok értelme van.

A Virtu Universal hamarosan elérhető lesz a különböző alaplapok, notebookok és komplett asztali számítógépek esetében.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére