Az Intel és az Nvidia között az elmúlt hónapok, illetve évek folyamán szinte megállás nélkül folyt a harc: hol az egyik, hol pedig a másik fél indított riválisa ellen pert, de megegyezniük mindezidáig nem sikerült. Most végre úgy tűnik, hogy a cégek elásták a csatabárdot, ugyanis hivatalos közleményben jelentették be, hogy új, hosszútávra –  egészen pontosan hat évre – szóló keresztlicenc-megállapodást kötöttek egymással, ami kölcsönösen különböző előnyökkel jár a két vállalat számára.
A közlemény elég sejtelmesre és semmitmondóra sikeredett, ami nem is meglepő, hiszen a keresztlicenc-megállapodás részletei csak a két félre tartoznak és tulajdonképpen üzleti titoknak is minősülnek (ettől függetlenül későbbre még ígértek több információt). Az biztos, hogy a keresztlicenc-megállapodás értelmében mind az Nvidia, mind pedig az Intel hozzáfér a másik fél különböző licenceihez, illetve technológiáihoz, de fontos leszögezni, hogy azért korlátozásokat is tartalmaz a megállapodás. Az Intel kiemelte, hogy ugyan elérhetővé tette az Nvidia számára egyes technológiáit, ám az x86-os licenc és néhány egyéb technológia kivételt jelent, vagyis az Nvidia nem fejleszthet saját x86-os processzort. Ez tulajdonképpen nem is akkora baj, hiszen már tudjuk, hogy az Nvidia megtalálta a megoldást a problémára és inkább az ARM felé kezdett el kacsintgatni, és belefogott az ARM architektúráira alapozó processzorok fejlesztésébe.
Visszatérve a megállapodáshoz, ennek keretein belül az Nvidia minden olyan licenchez hozzáfér, amelyhez a 2004-ben kötött keresztlicenc-megállapodás keretein belül már hozzáférést kapott. Ez utóbbi megállapodás idén március 31-én jár le, tehát a friss keresztlicenc-szerződés a korábbi megállapotás meghosszabbításának is tekinthető. Érdekes újítás, hogy az Nvidia az Intel számára elérhetővé tette GPU-val kapcsolatos technológiáit és szabadalmait, ami a későbbiekben valószínűleg jótékonyan hat majd a már egyébként is sokat erősödött integrált HD Graphics-okra.
A megállapodás részeként az Intel az elkövetkező öt év folyamán összesen1,5 milliárd dollárt fizet az Nvidiának a licencekhez való hozzáférés érdekében, mintegy bánatpénzként. Ez az összeg nagyjából annyi, mint az Nvidia két negyedéves bevétele, azaz egyáltalán nem elhanyagolható tétel. Az Nvidia első emberének nyilatkozata alapján úgy tűnik, hogy az Nvidia a jövőben nem kíván az Intel beépített memóriavezérlővel ellátott processzoraihoz lapkakészleteket fejleszteni, ez pedig valószínűleg azért van így, mert a munkához szükséges licenceket nem kapta meg a megállapodás keretén belül.
Az Intel közleménye szerint a megállapodás azért fontos, mert segítségével mindkét gyártó nagyobb hangsúlyt fektethet a fejlesztésekkel kapcsolatos munkára, illetve az új, innovatív termékek készítésére, ugyanis a haladást most már nem akadályozza majd a licencekkel kapcsolatos pereskedés.