Hosszú idő után végre kezdenek megjelenni az iPad riválisai a tábla konfigurációk piacán. A nevesebb gyártók közül néhányan már bemutatták saját megoldásaikat a témában, de az elkövetkező hónapok folyamán természetesen további újdonságok is megjelennek majd, amelyek megpróbálják megnehezíteni az Apple iPad és a többi konkurens tábla PC helyzetét.
Érdekesség, hogy az új tábla konfigurációk megjelenésével az Atom alapú megoldásokból nem lett több. Ezen a helyzeten a nem is oly távoli jövőben változtathat az a tény, hogy az Intel nemrég hivatalosan is útjára indította következő generációs tábla PC platformját, az Oak Trail-t, amelyről március végén már írtunk. Az új platform legalább 35-féle tábla PC és úgynevezett hibrid konfigurációban kaphat majd helyet, amelyeknél a különböző egyéb operációs rendszerek mellett a jelek szerint  a Honeycomb is fontos szerephez jut. A DigiTimes munkatársai ipari forrásokra hivatkozva arról számoltak be, hogy az Intel és a Google szakemberei már hat hónapja együttműködnek a "PRC Plus" névre keresztelt projekt keretén belül, amelynek lényege az Atom processzorok és az Android 3.0-s operációs rendszer kombinálása.
Az Atom processzorok kínálnak némi előnyt az ARM alapú megoldásokkal szemben, viszont beépített videó vezérlőjük 3D teljesítmény tekintetében közel sem annyira ütőképes, mint azoké a SoC egységeké, amelyek kifejezetten játékra lettek optimalizálva.
Az Atom alapú megoldások egyik legfőbb előnyeként az x86-os támogatás jelenlétét hozták fel az elmúlt idők során, amely lehetővé teszi a Windows operációs rendszerek futtatását. A Moorestown platform esetében - a PCI busz hiánya miatt - nem lehetett igénybe venni a Windows támogatást, de a helyzet az utód, az Oak Trail megjelenésével végre megváltozott. Úgy tűnik, hogy az Intel ennek ellenére mégsem a Windows operációs rendszer alkalmazásában látja a legnagyobb lehetőséget, ez pedig anyagi okokkal magyarázható. Az Android operációs rendszer alkalmazásával a gyártók megspórolhatják a Windows licenc költségét, plusz a friss információk szerint 10 dolláros "támogatást" is kaphatnak az Inteltől - ami inkább kedvezménynek fogható fel. Utóbbival természetesen csak akkor élhetnek a gyártók, ha az adott tábla PC Atom processzorra alapoz. Ezzel az "akcióval" szeretné az Intel elérni, hogy az ARM alapú megoldások helyett a notebook piac élvonalában helyet foglaló gyártók inkább az Atom processzorokat részesítsék előnyben.
Amennyiben a DigiTimes ipari forrásainak értesülései helyesek, akkor a nem is oly távoli jövőben egyre több Atom alapú konfigurációval találkozhatunk, amelyeken Android operációs rendszer fut majd. Érdekes lesz látni, hogy ár tekintetében hogyan tudják majd felvenni a versenyt az újdonságok ARM alapú riválisaikkal szemben úgy, hogy eközben versenyképes üzemidőt és teljesítményt is kínálnak.