Bizonyára, ha nem is túl sokan, de vannak olyanok, akik eljátszottak a gondolattal, hogy régi GeForce videokártyájukat lecserélik egy Radeon HD 5850-es újdonságra, amelyet grafikára kívánnak használni, ám a GeForce-tól sem akarnak megszabadulni, hiszen azt be lehet fogni PhysX számításra is. Igen ám, de az Nvidia cseppet sem titkolt módon letiltotta a GeForce - Radeon videokártya párosok használatát, azaz ha a rendszerben van a GeForce mellett egy Radeon VGA, akkor a hardveres PhysX támogatás megszűnik létezni.
Az Nvidia illetékesei szerint a technológia csak akkor használható, ha a grafikai számításokat is Nvidia videokártya végzi. Ennek okára elég érdekes magyarázatot adtak: A gyártó nagy hangsúlyt fektet a PhysX és a felhasználói élmény tökéletesítésére, ennek érdekében pedig komoly mérnöki és fejlesztési munkákat folytat. A cég különböző okok miatt - egészen pontosan üzleti, minőségbiztosítási és fejlesztéssel kapcsolatos okok miatt - nem engedélyezi a PhysX technológia használatát, ha a rendszerben a videó megjelenítésért nem Nvidia videokártya felel.
Ez a limitáció a GeForce 186-os driverektől felfelé érvényes, azaz minden ennél újabb drivernél használhatatlanok a GeForce + Radeon videokártya párosokkal szerelt gépek, legalábbis hardveres PhysX szempontjából. Ez a megkötés főként a Windows 7 felhasználókat érinti, mivel ez az az operációsrendszer, amely több videokártya és a hozzájuk tartozó különböző meghajtóprogramok egyidejű használatát engedélyezi. A Windows Vista esetében erre nem volt lehetőség a WDDM 1.0 miatt, de a Windows 7 esetében a WDDM (Windows Display Driver Model) 1.1 már lehetővé teszi az effajta felhasználást is, ám mint látjuk, ennek sok értelme egyelőre nincs.A külföldi kollégák az Nvidia GeForce részlegének vezérigazgatóját is megkérdezték a témával kapcsolatban, aki egy percig sem tagadta a tiltás létezését. A szakember szerint erre kompatibilitásbeli okok miatt van szükség, ugyanis az Nvidia-nak nem áll módjában a konkurencia kártyáit hitelesíteni, illetve támogatást nyújtani hozzájuk. Ez így már érthetőbb, legalábbis üzletileg, bár ha elkezd terjedni a Havok és az OpenCL akkor elég komoly bajba kerülhet a PhysX. Az ilyenfajta bezárás pedig nem biztos, hogy jót tesz neki. Persze igazából mi már azzal is beérnénk ha egy normális szoftveres drivert írnának hozzá, ami képes kihasználni a több magban rejlő lehetőségeket, mert egyelőre nevetséges amikor az Nvidia azt mutogatja mennyivel gyorsabb a PhysX egy GF-en, egy négymagos processzor helyett, amikor azon a processzoron egy szálon fut a feldolgozás és van rá egy fogadásunk, hogy az sincs éppen túloptimalizálva.