Shop menü

GALAXY S4 ACTIVE - A SPORTOLÓK CSÚCSGÉPE

A Samsung a legújabb zászlóshajójának speciális környezeti hatásokkal szemben ellenálló változatát is elkészítette.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Galaxy S4 Active - a sportolók csúcsgépe

Ahogy arra számítani lehetett, elkészült az első strapatelefonnak szánt Galaxy S. A szériának meglehetősen sok idő kellett, hogy kineveljenek belőle egy ilyen masinát, de a sikert szinte már borítékolni is lehet. Olyannyira hiánypótló eszközről van szó, hogy valószínűleg a Galaxy S4 "jelzőtől" megfosztva is nagy lenne iránta az érdeklődés.

Galéria megnyitása

Az Active külseje a "lehetőségeihez" mérten meglehetősen zord lett, de a Samsung azokra is gondolt, akik esetleg nem ijesztő készülékre pályáznak: a gépből narancssárga és világoskék kivitel is készül a teljesen fekete mellett. A fejlesztők gondos munkájának köszönhetően az újdonság könnyedén teljesíti az IP67 minősítéshez szükséges feltételeket, ami annyit tesz, hogy a por sehogy nem tud beleférkőzni, és a víz is csak nagyobb nyomással tud benne kárt tenni. Mélytengeri búvárkodásunk során tehát jobb, ha a parton hagyjuk, ám ezt leszámítva bárhová elkísérhet minket az I9295 típusjelzéssel illetett modell. Hogy az újonnan szerzett képességét pedig a lehető legjobban ki tudjuk használni, a fényképezési funkciók között feltűnt az Aqua mód. Ezt aktiválva a 8 megapixeles főkamera a víz alá merülést követően még jobb minőséget fog produkálni mind fotózás, mind pedig videózás közben.

Galéria megnyitása

Az ellenálló külső mögött viszont túl sok extrát nem találunk, éppen ellenkezőleg, ugyanis a Galaxy S4 után a Galaxy S4 Active tulajdonságain kicsit visszább faragtak. Pánikra viszont semmi ok, nem veszélyes a különbség. A sportosított SGS4 alapjául az I9505 szolgál, vagyis itt a Qualcomm szívvel lesz dolgunk. Az eredeti variánshoz képest a kijelző változott, itt már nem Super AMOLED panellel van dolgunk, hanem egy IPS technológiát használó TFT-vel. Ezt leszámítva az 5 hüvelykes képátló és az 1920 x 1080 pixeles felbontás nem változott. Továbbá a másik említésre méltó negatívum a kamera, amiről már volt is szó. Az S4 esetében egy 13 megapixeles modul uralja a hátlapunkat, míg itt egy mindössze 8 megapixelessel kell beérnünk. Végül meg kell említeni, hogy itt nincs túl sok választási lehetőségünk a tárhelyet tekintve, mivel csak 16 GB-os verziót kapunk belőle - microSD hely viszont ezúttal is van, akár 64 GB-tal is megtoldhatjuk.

Az strapás okostelefonban tehát egy 1,9 GHz-es órajelen munkálkodó Snapdragon 600 chip kapott helyet. Ez egy Adreno 320 grafikus egységet és négy Krait 300 processzormagot foglal magában. A rendszer sebessége ennek, s a 2 GB-nyi memóriának köszönhetően biztosan problémamentes lesz. Az Android 4.2 Jelly Bean, akár több programot is akadásoktól mentesen futtathat párhuzamosan. A kapcsolati lehetőségek terén sincs módosítás, az LTE hálózati modemen túl infraportot, kétsávos 802.11 b/g/n/ac Wi-Fi-t, NFC chipet és Bluetooth modult is felfedezhetünk benne. Egyedül az FM rádió hiánya lehet fájó egyeseknek. Az Active akkumulátora sem másabb, mint a hagyományos testvéréé, 2600 mAh leadására képes, így várhatóan a Galaxy S4 által produkált kellemes üzemidő sem fog elmaradni, bár itt még egy kicsit kövérebbet is szívesen fogadtunk volna.

Galéria megnyitása

A masszívabb felépítéssel persze egy kicsit komolyabb fizikai jellemző is együtt jár: a 136,6 x 69,8 x 7,9 milliméteres térfogat 139,7 x 71,3 x 9,1-re nőtt és a telefon 151 grammot nyom. A három árnyalatban forgalomba kerülő Galaxy S4 Active árát egyelőre nem hozták nyilvánosságra, és a megjelenés időpontja sem ismert. Valamint arról sem esett szó, hogy hol kerülhet forgalomba, de egy európai országban (Svédországban) már biztos nem kell majd hiányolni.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére