Az Nvidia leggyorsabb videokártyája kedden mutatkozott be a nagyközönség előtt, ám akkoriban a vállalat partnerei még nem mutathatták be saját megoldásaikat a témában. Azóta szerencsére megtört a jég, így most szemügyre is vesszük, ki milyen GeForce GTX Titan videokártyával próbál szerencsét a piacon.
Összességében elmondható, hogy az új videokártyák többsége az Nvidia referencia dizájnjára alapoz: néhány kivételtől eltekintve minden GeForce GTX Titan modell ugyanúgy néz ki, sőt, a többség referencia órajeleket is használ, így ebben a tekintetben abszolút nincs különbség köztük - szerencsére azért akadnak kivételek is. Egyes gyártók némi extra tartalmat mellékelve próbálják vonzóbbá tenni terméküket, míg mások még extrát sem adnak az új csúcskártyához. Szerencsére a fentiek nem mindenkire igazak: az EVGA megoldásai például remekül kiemelkednek a szürke kínálatból - rövidesen az is kiderül, miért.
Következzenek hát az új videokártyák, méghozzá szokás szerint az adott gyártó neve szerinti ABC sorrendben. Azoknál a termékeknél, amelyeknél van valami említésre méltó extra tartalom, illetve tulajdonság, úgy azt természetesen megemlítjük.
ASUS
Az ASUS GeForce Titan videokártyája mellé egyetlen extra jár, ami nem más, mint a nagysikerű GPU Tweak alkalmazás, amellyel könnyedén tuningolhatjuk az újdonságot, ha már az általa kínált hatalmas teljesítmény sem lenne elég.
EVGA
TitanAz EVGA jelenleg az egyetlen olyan gyártó, aki nem csak referencia felépítéssel érkező, referencia órajeleken ketyegő GeForce GTX Titan videokártyát kínál.
Titan SC és Titan SC SignatureA vállalat nem kevesebb, mint ötféle GeForec GTX Titánnal rohanja le a piacot: ezek között van kicsit és nagyon tuningolt modell, de egy alapmodell, egy picit tuningolt folyadékhűtéses kiadás, illetve egy komolyabban tuningolt, ugyancsak folyadékhűtéssel ellátott változat is. Sajnos a gyártó hivatalos weboldalán található információkból nem derül ki, hogy az egyes tuningolt modellek pontosan milyen órajeleken üzemelnek, de remélhetőleg már erre az információra sem kell sokat várni.
Titan SC HydroCopper és Titan SC HydroCopper SignatureAz biztos, hogy mind az öt modellhez jár az EVGA tuningszoftvere, ami EVGA Precision névre hallgat.
Gainward és Galaxy
E két gyártó megoldásai semmi különlegességet nem vonultatnak fel és még extrák sem járnak hozzájuk.
Gigabyte
A Gigabyte megoldása felépítés és órajelek tekintetében tökéletesen megegyezik az Nvidia referencia videokártyájának paramétereivel, azaz ezen a téren semmi extrára sem számíthatunk tőle.
A termékhez a gyártó azért mellékel némi extrát tartalmat: ilyen extra az Aivia sorozatból érkező, kifejezetten gamereknek szánt egérpad, illetve egy csomag kártya, amellyel memóriajátékot játszhatunk. Ezeken kívül természetesen tuningszoftver is szerepel a kínálatban, ami nem más, mint az OC Guru II.
Inno3D
Az Inno3D sajnos nem kínál semmilyen extrát friss csúcskártyájához.
MSI
Az MSI GeForce GTX Titan videokártyája mellé extraként az Afterburner névre keresztelt szoftver jár, amellyel hatékonyan emelhetjük a GPU- és memória órajeleket.
Palit
A Palit újdonsága mentes minden extrától: az új videokártya referencia felépítéssel és referencia órajelekkel érkezik.
Zotac
A Zotac újdonsága szintén remekül illeszkedik a sorba, hiszen ez a GeForce GTX Titan videokártya is referencia felépítéssel és referencia órajelekkel érkezik.
A vállalat illetékesei a ZOTAC Boost Premium szoftvercsomag segítségével próbálnak némi előnyt kovácsolni maguknak. Ebben a szoftvercsomagban jelen van a Nero Kvikmedia alkalmazás, amellyel csoportosíthatjuk, szerkeszthetjük és megoszthatjuk digitális tartalmainkat, de mellette XBMC-t is kapunk, ami igazi multimédiás központtá varázsolja az adott PC-t. A kínálatból a Unigine Heaven benchmark sem hiányzik, sőt, Assassin's Creed 3-Game Pack is lapul a csomagban. Utóbbinak köszönhetően megkapjuk az Assassin's Creed, az Assassin's Creed II és az Assassin's Creed: Revelations teljes verziós kiadását is, hogy legyen mivel kipróbálni friss szerzeményünket.
Árazás
Az egyelőre nem derült ki, hogy az Nvidia egyes partnerei pontosan milyen ajánlott végfelhasználói árat állapítottak meg egyes GeForce GTX Titan videokártyáik esetében, az viszont már tudható, hogy az Nvidia a GeForce GTX Titan ajánlott végfelhasználói árát 999 dollárban határozta meg.