Mi most a játéktesztekkel kapcsolatos puskaporunkat egyelőre nem szeretnénk ellőni – inkább megvárjuk a következő hét folyamán esedékes hivatalos rajtot, amikor is igyekszünk majd részletes képet adni a Trinity APU egység teljesítményével kapcsolatban, legyen szó processzortesztekről vagy éppen játéktesztekről. Meg még sok egyébről.
Most inkább koncentráljunk a száraz tényekre, azaz a Trinity APU egységek nyers tulajdonságaira. A termékek belsejében Piledriver alapú kétmagos modulok lapulnak, amelyekből modelltől függően egy vagy kettő áll rendelkezésre. Egy-egy ilyen modulban két integer és egy lebegőpontos egység lapul, amelyek 2 MB-nyi másodszintű gyorsítótáron osztoznak. Rajtuk kívül PCI Express vezérlő és egy DDR3-1866 MHz-es memóriatámogatást kínáló kétcsatornás memóriavezérlő is jelen van a lapkán. Egycsatornás módban akár DDR3-2133 MHz-es memóriatámogatás kiaknázására is van hivatalos lehetőség.
A 32 nm-es csíkszélességgel készülő újdonságok Radeon HD 7000-es sorozatú videó vezérlőt is tartalmaznak, amely modelltől függően eltérő mennyiségű stream processzort tartalmaz. Az új integrált videó vezérlők előző generációs társaiknál jobb teljesítményt kínálnak, sőt, a konkurencia megoldásainál is ütőképesebbek, de hogy pontosan mennyivel lettek jobbak, arról néhány nap múlva rántjuk le a leplet. A lenti táblázatból azonban már most is kiderül, hogy az egyes modellekhez milyen videó vezérlő társul. Fontos adalék persze az is, hogy továbbra is van lehetőség a Dual Graphics technológia használatára, ehhez csak Radeon HD 6400-as, Radeon HD 6500-as vagy Radeon HD 6600-as sorozatú videokártyát kell társítani az adott APU egységhez és máris profitálhatunk az IGP és a GPU együttes teljesítményének előnyéből.A Trinity APU egységek esetében persze nem csak teljesítménynövekedésre, de optimálisabb energiagazdálkodásra is számíthatunk. Most pedig nézzük, milyen asztali modellek rajtoltak el ma, ha csak formálisan is:
Az újdonságok között hat darab integrált videó vezérlővel is ellátott Trinity APU, valamint három darab Athlon
processzor lapul – utóbbiak letiltott IGP-vel érkeznek, azaz mindenképpen kell melléjük kerítenünk valamilyen
videokártyát is, ha használni szeretnénk őket.
Az újdonságok az A55-ös és A75-ös mellett immár A85X típusú FCH-val szerelt alaplapokban is helyet kaphatnak, amelyek természetesen mindannyian Socket FM2-es processzorfoglalattal várják őket.
A friss APU egységekkel és a friss Athlon sorozatú központi egységekkel készített komplett tesztek napokon belül zöld utat kapnak, így már nem kell sokat várni arra, hogy kiderüljön: vajon mekkora előrelépés lesz asztali a Llano-hoz képest a Trinity és mire megy az Intel hasonló árkategóriában lévő Core i sorozatú processzoraival szemben?