Shop menü

A MICROSOFT JAVÍTANA A WINDOWS 8 HASZNÁLHATÓSÁGÁN

A vállalat ezzel kvázi nyíltan elismeri: a Windows 8 koncepciója nem jött be, az operációs rendszer megmentése érdekében át kell gondolni a felhasználók és a piac által megfogalmazott kritikákat.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
A Microsoft javítana a Windows 8 használhatóságán

A Windows 8 érkezését nagy várakozás övezte, de siker helyett egyelőre kudarc lett a csempés koncepcióból

A Microsoft Windows 8-as operációs rendszerét mindenki hatalmas érdeklődéssel várta, ugyanis az új operációs rendszer eleinte rendkívül vonzó megoldásnak tűnt, ám ahogy lehetőség nyílt a kipróbálására, szépen lassan elolvadt a cukormáz és kiderült, hogy melyek azok a gyenge pontok, amelyek kényelmetlenné teszik az operációs rendszer használatát a klasszikus, érintőkijelző nélküli asztali számítógépeken.

Az egységesített csempés felület alapvetően jó elgondolás volt, ám a megvalósításba már hiba csúszott, ugyanis a friss operációs rendszer felhasználói kezelőfelülete meglehetősen logikátlanra, nehezen irányíthatóra sikeredett, így az asztali számítógépek piacán nem aratott osztatlan sikert. Táblák, illetve érintőkijelzővel ellátott konfigurációk esetében már más a helyzet: ezeken a konfigurációkon valóban remekül használható a Windows 8, igaz, így is kell némi ismerkedés ahhoz, hogy minden funkciót kiismerjünk, illetve elérjünk (ám ez szinte minden rendszerrel így volt kezdetben, úgyhogy bőven elnézhető).

A Windows 8-at a csempés felhasználói kezelőfelület és a Start gomb, illetve Start menü hiánya miatt már rengeteg kritika érte, valamint amiatt is, hogy gyárilag nincs lehetőség arra, hogy az operációs rendszer egyből az asztalra bootoljon. Az említett problémák miatt a felhasználók rengeteg kritikát megfogalmaztak már, és úgy tűnik, hogy a kritikák jó része jogos volt, ugyanis a Microsoft a legfrissebb hírek szerint átalakításokat eszközöl a Windows 8 esetében annak érdekében, hogy az operációs rendszer használhatóságát javítsa.

Átalakul a Windows 8, de még nem tudható, milyen lesz a végeredmény

Erre szükség is van, ugyanis a Windows 8 aktuális állapotában nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ez gyakorlatilag kudarcként is felfogható. Ezt a tényt Tami Reller, a Microsoft Windows divíziójának marketingért és üzleti döntésekért felelős vezetője is elismerte.

A Microsoft a Windows 8 sikerének érdekében átgondolja az operációs rendszerrel szemben megfogalmazott kritikákat és változtatásokat eszközöl annak érdekében, hogy az operációs rendszer következő verziója a jelenleginél használhatóbb legyen. Itt már felmerült a Start gomb visszahozásának lehetősége, ám az még nem világos, hogy a gombnak pontosan milyen funkciója lesz: egyesek reménykednek benne, hogy a Start menüt hozza majd elő, de a pletykák nem erről, hanem arról szólnak, hogy a Start gomb segítségével a csempés felhasználói kezelőfelületre lehet majd átlépni (ez azt jelentené, hogy minden marad a mostani állapotban, csak kapunk egy ikont az üres felület helyett). Újítás lehet az is, hogy az új Windows 8 segítségével rögtön az asztalra is bootolhat majd a rendszer - ehhez nem lesz szükség trükkökre, elég lesz bepipálni a beépített opciót.

Nagy szükség van a megfizethető, kisméretű érintőkijelzővel ellátott konfigurációkra is - ezek is jönnek

A Windows 8 használhatóságának javítása mellett egyéb területen is lesznek változások. A Microsoft jelenleg azon fáradozik, hogy ösztönözze a PC gyártókat, készítsenek olcsóbb, érintőkijelzővel ellátott noteszgépeket és táblákat, amelyek még szélesebb felhasználói kör számára érhetőek el, mint a napjainkban forgalomban lévő termékek. Az erőfeszítések jóvoltából a kisebb (7-9 colos) érintőkijelzős készülékek ára hamar 400 dollárra eshet és egészen 300 dollárig csökkenhet. Ezzel javulhat a Windows 8 pozíciója, ugyanis az érintőkijelzős készülékeken már most is sokkal használhatóbb, mint az asztali gépeken.

Tami Reller arról is beszélt, hogy a Windows 8 októberi rajtját egy kissé elszúrták, ugyanis a viszonteladói hálózatok alkalmazottainak nem megfelelő kiképzése, illetve a Windows 8-as konfigurációk magas ára egyaránt rontotta az új operációs rendszer esélyeit.

Steve Ballmer-t újra elkezdik támadni?

A Windows 8 kudarcának elismerésével Steve Ballmer, a Microsoft vezetője igen kedvezőtlen helyzetbe került, hiszen a helyzet újabb lehetőséget ad arra, hogy ismét gőzerővel kritizálják munkásságát. A vállalat vezetőjének viszont az elemzők szerint mindaddig nincs félnivalója, amíg a Microsoft elnöke, Bill Gates támogatja őt.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére