Shop menü

A CRIMSON RELIVE DRIVER NEM SZERETI A BIOS MODDINGOT

Az újra bekapcsolt BIOS aláírás-ellenőrzés jóvoltából a módosított BIOS-t használó Polaris kártyákon nem működik a ReLive driver, de erre már van megoldás.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
A Crimson ReLive driver nem szereti a BIOS moddingot

Az AMD Crimson ReLive Edition nevű eszközillesztő szoftvere néhány napja mutatkozott be, az újításairól pedig mi is beszámoltunk. A driverrel kapcsolatban felmerült néhány bug, amelyek közül néhányat már meg is cáfoltak az AMD hivatalos fórumán, de kisebb problémákra és rendellenességekre azért lehet számítani, amelyekre a későbbiekben érkezhetnek javítások.

Meglepetést okozhat a driver azoknak is, akik módosított BIOS-t használnak Polaris alapú videokártyájukon, ugyanis a WHQL aláírással rendelkező Crimson ReLive Edition driver ellenőrzi a BIOS aláírás meglétét (checksum) majd. Amennyiben az adott BIOS nem minősül gyárinak, úgy a driver nem töltődik be, azaz ekkor a 3D-s gyorsítás nélküli VGA móddal kell beérni, a Radeon Settings pedig ugyancsak elérhetetlen lesz, így a megszokott szolgáltatások is inaktívak maradnak. Ezért azok, akik a magasabb feszültségek és órajelek, illetve az egyedi ventilátor-beállítások miatt egyedi BIOS-t használnak, három utat választhatnak: maradnak a Crimson Edition 16.11.5-ös változatánál, trükkel telepítik a Crimson ReLive drivert, vagy gyári BIOS alkalmazása mellett normál módon telepítik az új eszközillesztő szoftvert.

Galéria megnyitása

A trükkös telepítésben az Overclock.net egyik felhasználója, asder00 segíthet, aki módosított kernellel rendelkező Crimson ReLive 16.12.1-es driverrel siet „bajba jutott” sorstársai segítségére. A módosított, lordkag munkájára épülő szoftverben nincs BIOS hash ellenőrzés, alkalmazása pedig meglehetősen egyszerű, így a Crimson ReLive Edition hamar működésre bírható módosított BIOSt használó Polaris videokártyák esetében is. Persze a folyamatot mindenki saját felelősségére végezze, a hibákból eredő károkért sem a készítő, sem az információ megosztói nem vállalják a felelősséget.

Íme:

•Először is le kell tölteni a módosított kernel drivert, méghozzá innen.

•Utána le kell tölteni a Pixel Clock Patchert, ami itt található (ez az aláírás-ellenőrzés megkerüléséhez kell).

•Fel kell keresni az AMD driver kitömörítési könyvtárát, ami rendszerint a C meghajtón, az AMD mapán belül található, majd ezen belül meg kell keresni a B309333-as könyvtárat.

•Ki kell csomagolni a módosított kernel drivert a B309333 könyvtárba, az ott található fájlokat pedig felül kell írni

•A szokásos módon törölni kell a meglévő AMD drivert, a folyamat végén azonban nem szabad normál módon újraindítani a rendszer

• Normál helyett "trükkös" újraindításra lesz szükség, ahol extra beállítási lehetőségek is vannak. Ehhez le kell nyomni a SHIFT gombot, majd az újraindításra kattintani, ezután a Torubleshoot > Advanced Options > Startup Settings potot választva újraindítható a rendszer.

•Újraindítás után számos opciót tartalmazó lista jelenik meg. Itt az F7 billentyű lenyomása után a "Disable driver signature enforcement" opciót kell választani, így az aláírás-ellenőrzés elmarad.

•Ezt a körülményes indítást csak egyszer kell elvégezni, hogy telepíthető legyen a módosított kernel, a következő újraindítás már normál módon fog történni.

•Ezután a drivert a megszokott módon, a setup.exe futtatásával lehet telepíteni, ami a C meghajtó AMD nevű könyvtárában található.

•Amikor a telepítés végén újraindítást kér a rendszer, azt nem szabad elvégezni.

•A telepítés végén futtatni kell az atikmdag-patcher.exe appot, ami az aláírás-ellenőrzés megkerülését biztosítja, így a fentebb részletezett rendszerindításra a későbbiekben már nem lesz szükség.

•Az elinduló programban a "YES" gombot választva megtörténik a patchelés.

•Amint végez a szoftver, újraindítható a rendszer, majd a továbbiakban már normál módon használható.

A fenti leírást egyelőre csak a Windows 10 64-bites kiadásán tesztelték, amellyel tökéletesen működik. Az egész egyébként csak a Polaris alapú videokártyákra vonatkozik, a többi modellnél módosított BIOS esetén sincs szükség ilyesmire.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére