Shop menü

KINGSTON SSDNOW UV400: ÁRBAN BAJNOK, DE SEBESSÉGBEN IS?

A Kingston SSDNow UV400-as családjának tagjai nagyon jó áron, remek strapabírósággal érkeznek, de vajon a teljesítményük is jó? Kiderítjük!
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Kingston SSDNow UV400: árban bajnok, de sebességben is?

Bevezető

A Kingston még idén májusban mutatta be UV sorozatának legfrissebb képviselőit, az UV400-as modelleket, amelyek a költséghatékony megoldások táborát erősítik. A kifejezetten vonzó árcédulával érkező SSD meghajtók üde színfoltot képeznek a gyártó kínálatában, ugyanis a remek ár mellé ígéretes teljesítmény társul: nem elég, hogy a termékek papíron gyorsabbak, mint az SSDNow V300-as sorozat tagjai, de még olcsóbbak is azoknál – viszont a strapabíróság oltárán fel kell áldozni néhány TBW-t, mivel itt MLC helyett TLC NAND Flash memóriachipekre osztották a főszerepet. A termékek egyes konkurenseiknél esetenként még így is strapabíróbbak – de erről majd később.

Az újdonságok egyébként az ugyancsak TLC alapú, kifejezetten költséghatékonynak mondható UV300-as modellek utódjaként érkeznek, de már nem Phison PS-3110-S10-es vezérlőt alkalmaznak, formátumuk azonban változatlan – 2,5 hüvelykesek, méghozzá 7 milliméteres magassággal.

Galéria megnyitása
A 240 GB-os és a 480 GB-os modell. Első ránézésre egyformák, mint két tojás

A költséghatékonyság szó hallatán óhatatlanul felmerül a kérdés: pontosan milyen kompromisszumokkal jár a rendkívül könnyen emészthető ár? Jelen esetben mindössze annyiról van szó, hogy az új SSD meghajtók esetében meg kell barátkozni a 2,5 hüvelykes formátummal, a 7 milliméteres magassággal, a SATA 6 Gbps-os port nyújtotta limittel, illetve a négycsatornás SSD vezérlővel és a TLC NAND Flash típusú memóriachipekkel. Ez még nem jelenti azt, hogy rossz az adott termék – a megcélzott szegmensben, vagyis a belépőszintű megoldások piacán mindenképpen visszautasíthatatlan ajánlatnak tűnik az SSDNow UV400-as sorozat.

Ezt az alábbi táblázat is alátámasztja:

Galéria megnyitása

Az új SSD meghajtók 15 nm-es csíkszélességgel legyártott, TLC NAND Flash típusú Toshiba memóriachipeket használnak, amelyek nem háromdimenziós, hanem hagyományos, planáris technológiával készülnek. Jó hír, hogy az SSD meghajtó fedélzetén némi DDR3L alapú gyorsítótár is helyet kap, amelynek kapacitása a 480 GB-os modellnél 1 GB, a 240 GB-os példány esetében pedig valószínűleg 512 MB – azért csak valószínűleg, mert a termék szétszedésére nem volt lehetőség, a gyártó pedig nem szolgált bővebb információval. A teljesítmény javítását egyébként némi SLC alapú gyorsítótár is segíti, amely tulajdonképpen a rendelkezésre álló nyers tárhelyről kerül lefoglalásra, azaz a TLC NAND Flash cellákat SLC módon, cellánként egy bit tárolására használja a vezérlő. Ez "kisebb", maximum néhány gigabájtos fájlokkal való műveletek esetén segíti az írási teljesítmény növelését.

Az új SSD meghajtók 3 év jótállással kerülnek az üzletek polcaira, valamint papíron strapabíróság terén is elég vonzóak. A legnagyobb előnyt mégis kedvező árcédulájuk adja: az agresszív árazás nagyon sokat javít a termékek piaci esélyein, ahogy az majd a következő oldalon, a mezőny tagjait tartalmazó összehasonlító táblázatból is kiderül.

Az UV400-as sorozat rövid áttekintése után ismerkedjünk meg az új meghajtókkal, valamint a teljes mezőnnyel és a tesztkonfigurációval is. Vágjunk bele!

Az SSD-k és a tesztrendszer

Az UV400-as SSD meghajtók

A Kingston SSDNow családjának UV400-as tagjai elegáns fémházzal kerülnek forgalomba, magasságuk pedig csak 7 mm, így akár ultrabookokban is elférnek. Ahogy az lenni szokott, minden méretből kétféle változat létezik: önálló meghajtó, illetve komplett bővítőkészlettel ellátott csomag. Utóbbihoz a meghajtón kívül jár SATA adat- és tápkábel, USB 3.0-s külső ház, csavarhúzó, valamint a szokásos 2,5 milliméteres öntapadós hézagoló lap is.

Ha csak az önálló meghajtót kérjük, akkor extra kiegészítőt nem kapunk, de ez a legtöbb esetben abszolút nem lesz probléma.

A konfiguráció összetétele

A tesztekhez jól bevált platformunkat használtuk, a különböző szoftvereket pedig naprakész állapotra hoztuk, így minden a lehető legfrissebb volt. Az SSD meghajtók esetében természetesen firmware frissítést is eszközöltünk, ahol erre szükség volt, így mindegyik terméken az elérhető legfrissebb szoftver dolgozott. Abban az esetben, amikor volt frissebb firmware, de a gyártói megjegyzés csak bizonyos firmware változatokról ajánlotta a frissítést, kihagytuk ezt a lépést.

• Alaplap: Gigabyte Z97-D3H rev 1.1

• Processzor: Core i3-4160

• Rendszermemória: 2 x 4 GB Kingston HyperX Fury DDR3-1866 MHz

• Adattárolás:

- ADATA SX930 240 GB (Firmware: 6.3SE)

- Corsair Force LS 240 GB (Firmware: SAFC01.7)

- Corsair Neutron XT 240 GB (Firmware: SAFC02.2)

– Intel 540s 240 GB (Firmware: LSBG200)

– HyperX Fury 240 GB (Firmware: 608ABBF0)

– HyperX Savage 240 GB (Firmware: SAFM00.U)

– Kingston KC400 256 GB (Firmware: SAFM00.W)

– Kingston SSDNow V300 (Firmware: 603ABBF0)

– Kingston SSDNow UV400 (Firmware: 0C3FD6SD)

– Plextor M6 Pro 256 GB (Firmware: 1.05)

– Samsung 850 EVO 250 GB (Firmware: EMT02B6Q)

– Samsung 850 Pro 256 GB (Firmware: EXM02B6Q)

– SanDisk X300 256 GB (Firmware: X3540000)

– SanDisk Z400s 256 GB (Firmware: Z23330000)

– Toshiba Q300 Pro 256 GB (Firmware: JYRA0101)

– HyperX Savage 480 GB (Firmware: SAFM00.Y)

– Kingston SSDNow V300 480 GB (Firmware: 603ABBF0)

– Kingston SSDNow UV400 480 GB (Firmware: 0C3FD6SD)

– Samsung 850 EVO 500 GB (Firmware: EMT02B6Q)

– SanDisk SSD Plus 480 GB (Firmware: Z32040RL)

- Western Digital Caviar Black 500 GB (SATA 6 Gbps; 7200 RPM, rendszermeghajtó)

• Tápegység: Cooler Master V850

• Számítógépház: Cooler Master Test Bench

• Processzorhűtő: Gyári Intel CPU hűtő

• Operációs rendszer: Windows 8.1 Pro x64

A tesztek alkalmával az SSD-k másodlagos meghajtóként foglaltak helyet a rendszerben, kivéve a PCMark, a boot és a leállítás tesztek esetében, mert akkor önálló meghajtóként dolgoztak – ekkor az alaplap platformvezérlő hubjára más meghajtó egyáltalán nem is csatlakozott.

240 GB-os eredmények – I.

ATTO Disk BenchMark v3.05

Első körben a már jól bevált ATTO Disk Benchmark legfrissebb kiadásával próbáljuk felmérni, hogyan teljesít az UV400-as sorozat 240 GB-os tagja a korábban tesztelt meghajtókhoz képest. A tesztek ugyanazon a tesztrendszeren készültek, így az eredmények tökéletesen összehasonlíthatóak maradtak. A korábbi megateszt eredményeit felhasználva az alábbi diagramok születtek. A Kingston SSDNow UV400 a Samsung 750 EVO helyére került, ugyanis korábbi mezőnyből talán ennek a modellnek a hiánya okozza a legkisebb problémát.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A QD4-es, azaz 4-es szintű lekérdezési mélység mellett futó tesztek alkalmával meglepően jól szerepelt az UV400-as sorozat 240 GB-os tagja, hiszen végig a mezőny első felében, illetve első harmadában foglalt helyet, ami ára alapján abszolút elismerésre méltó teljesítmény.

A következő körben már a QD10-es eredményeket vesszük szemügyre. Hogy a komolyabb terhelés alkalmával változik-e a kép? Az alábbiakból kiderül.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A kép jelentősebb mértékben nem változott, már ami az UV400 szereplését illeti: a termék továbbra is a mezőny első felében foglalt helyet, így összességében elégedettek lehetünk vele, mert ugyan nem tartozik a leggyorsabb meghajtók közé, viszont a sereghajtóktól is kellően messze van.

AS SSD Benchmark

A következő tesztprogram szintén egy régi ismerős, amely eddig állandó szereplője volt SSD tesztjeinknek. Ez egy teszt erejéig még a továbbiakban is így marad, de utána megválunk tőle.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az írási késleltetés vizsgálatakor az UV400-as modell jól teljesített, hiszen a középmezőnyben végzett, az olvasási késleltetés azonban még a korábbi sereghajtókhoz képest is csapnivaló.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Általánosságban ezúttal is a mezőny első felében foglalt helyet az UV400-as meghajtó, viszont folyamatos olvasási sebesség terén remekelt: egyenesen az első helyre katapultált.

Az egyszerű sebességtesztek után most néhány fájlmásolás-szimuláció kapja a főszerepet, amelyek eltérő terhelésformákkal próbálják meghatározni, melyik SSD mire képes.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az ISO teszt esetében csak a mezőny első felének végére futott be az UV400, viszont a kis és nagy fájlokkal, illetve kis fájlokkal dolgozó Program és Game tesztekben már előkelőbb pozíciót szerzett, mivel a második, illetve a harmadik helyen végzett. Ez persze csak egyetlen teszt – még folytatjuk a vizsgálódást.

240 GB-os eredmények – II.

Fájlmásolással kapcsolatos tesztek

A szokásos fájlmásolásos teszt első fordulójában a RAMDISK meghajtóról másolunk különböző tartalmakat az SSD-re, vagyis a meghajtó írási teljesítménye jut főszerephez.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Nagy fájl esetén nem szerepel rosszul az UV400, ám vegyes terhelésnél, illetve sok kis fájlt tartalmazó könyvtár másolásakor már az utolsó előtti helyre esik vissza, ami egy kissé lehangolónak tűnik az előző oldalon látottak alapján.

A második felvonás már a meghajtón belül történő adatmozgatás teljesítményét vizsgálja.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Ebben a tesztben csúnyán elvérzik tesztünk egyik főszereplője, a 240 GB-os SSDnow UV400, ugyanis mindhárom tesztben a sor végén kullog.

Az utolsó felvonásban az olvasási teljesítmény kerül előtérbe, mivel az SSD meghajtóról másolunk tartalmakat a szupergyors RAMDISK-re, így kiderül, melyik SSD a leggyorsabb.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az olvasási sebesség sajnos nem alakult valami fényesen, hiszen az UV400-as meghajtó a leglassabbak közé tartozott. A tesztek alkalmával esetenként még az SSDNow V300-as modellt sem tudta maga mögé utasítani, pedig papíron jobb nála.

IOMeter

Egy ideje az IOMeter névre hallgató tesztprogramot is bevetjük, hogy színesíthessük a képet, illetve kiderítsük, kliens jellegű terhelésformák esetén melyik SSD mire képes.

Először 1 MB-os terheléssel dolgozunk, amit QD4-es és QD32-es beállítással egyaránt lefuttatunk, méghozzá úgy, hogy kombinált terhelés érje az SSD-t – ez 30%-nyi írási- és 70%-nyi olvasási feladatot jelent.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az 1 MB-os tesztekben mind sebesség, mind késleltetés, mind pedig teljesítmény (IOPS) terén masszívan utolsó lett az SSDNow UV400, ami ugye a szintetikus tesztekben nem szerepelt ennyire rosszul – sőt, teljesítménye egyenesen bíztató volt.

A fenti tesztet 4 KB-os terhelés mellett is elvégeztük, természetesen ugyanúgy kliens szintű munkafolyamatot szimulálva. A mérések után az alábbi eredményeket kaptuk.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A 4 KB-os tesztek alkalmával már jobban szerepelt au UV400-as modell, így a mezőny második felében, de nem az utolsó helyen tanyázott. Sőt, esetenként az SSDNow V300-as meghajtót is maga mögé tudta utasítani.

240 GB-os eredmények – III.

PCMark 08

A FutureMark népszerű tesztprogramjában ezúttal is csak az adattároló tesztet futtattuk le, ami 100 percnyi munka után adott eredményeket. Ezek közül kettőt emelünk ki: az egyik a pontszámot, a másik pedig az adattároló rendszer adatátviteli sávszélességét szemlélteti.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A tesztprogram szerint mind pontszám, mind pedig adatátviteli sávszélesség terén gyengébben muzsikált az SSDNow UV400, mint az SSDNow V300; a teljes mezőnyt tekintve mindketten az utolsó harmadban találtak maguknak helyet.

Windows indítás és leállítás

A 240 GB-os meghajtók esetében utoljára azt vizsgáltuk, mennyi idő alatt indul el a rendszer a bekapcsoló gomb megnyomásától számítva úgy, hogy a Windows mellett a Photoshopot, illetve egy nagyméretű dokumentumot is be kell töltenie.

Galéria megnyitása

Ebben a tesztben nyolcadik lett az SSDNow UV400, méghozzá úgy, hogy az SSDNow V300-as példányt is megelőzte.

Galéria megnyitása

Leállítás terén picivel jobb volt a helyzet, ugyanis az UV400 a hatodik helyre futott be, természetesen most is megelőzve az SSDNow V300-at.

Hőmérsékletek

Azt is megvizsgáltuk, hogy mennyire melegszenek az SSD meghajtók üresjáratban, illetve extrém terhelés során, ehhez pedig a S.M.A.R.T. adatokat hívtuk segítségül. A kiolvasásban nagy segítséget nyújtott a magyar fejlesztésű HD Sentinel alkalmazás, amely precízen mutatja, illetve rögzíti is a hőfokok alakulását. Az alábbi eredményeket kaptuk:

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az SSDNow UV400-as modell sem üresjáratban, sem terhelés hatására nem melegszik vészesen, ami jó hír.

Ezzel a 240 GB-os meghajtók tesztjének végére értünk, a következő három oldal a 480 GB-os meghajtóké. Ezekből viszont összesen csak ötöt próbálunk ki – az UV400-as modellt is beleértve –, ennél szélesebb körben majd csak később, egy külön teszt keretén belül vizsgáljuk a kínálatot.

480 GB-os eredmények – I.

ATTO Disk Benchmark v3.05

A 240 GB-os meghajtó után nézzük, mire képes 480 GB-os társa. Ezúttal négy másik modellel hasonlítjuk össze az UV400-as sorozat második legnagyobb tagjának teljesítményét.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A 480 GB-os UV400-as meghajtó a QD4-es tesztekben nem szerepelt rosszul: itt is a középmezőnyt vette célba, SSDNow V300-as sorozatú társát pedig minden tesztben legyőzte. Lássuk, QD10-es módban is hasonlóan alakul-e a sorrend!

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A QD10-es teszt hasonlóan szép képet festett a termékről, mind a QD4-es. Örömteli, hogy az UV400-as modell még a Samsung népszerű 850 EVO SSD meghajtóját is maga mögé tudja utasítani egyes tesztekben, de hogy ez a későbbiekben, a további mérések alkalmával is így lesz-e, az rövidesen kiderül.

AS SSD Benchmark

Természetesen ez a tesztprogram sem maradhat ki a sorból. Nézzük is, milyen eredményeket mutatott.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az olvasási késleltetési idő a jelek szerint nem csak a 240 GB-os, hanem a 480 GB-os UV400-as SSD-nél is gyenge, írási késleltetési idő terén azonban nincs baj.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A tesztek alapján árához képest abszolút nem szerepel rosszul a 480 GB-os UV400-as SSD, viszont az SSDNow V300-as modell meglepően lassúnak tűnik, pedig az egységet nem hátráltatta túlmelegedésből fakadó teljesítménycsökkenés.

Az általános mérések után a másolás-teszteké a főszerep.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az UV400-as család 480 GB-os tagja ebben az esetben sem szerepel rosszul, sőt, a Game teszt alkalmával egyenesen az első helyet szerzi meg, ami remek ár/teljesítmény arányt jelent.

480 GB-os eredmények – II.

Fájlmásolással kapcsolatos tesztek

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az SSD meghajtó írási teljesítményét vizsgáló körben két tesztben jól vizsgázott az SSDNow UV400, viszont a kis fájlok másolását végző teszt alkalmával gyengén teljesített, így a legutolsó lett.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

A meghajtón belül zajló másolási feladatok alkalmával a harmadik helyet negyedik helyre cserélte az UV400, kis fájlokkal való munka alkalmával pedig ismét utolsó lett.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az olvasási feladatok kis fájlok esetén ezúttal jól mentek, mint ahogy a nagy fájllal is jól teljesített a termék, viszont a vegyes másolási feladatban már nem remekelt. Eddig eléggé felemás a kép.

IOMeter

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az 1 MB-os terheléssel folyó teszt a jelek szerint nagyon nem tetszik az SSDNow UV400-as modellnek, hiszen rendre utolsó lett. Itt alighanem komoly szerepet játszik az a tény, hogy az olvasási késleltetés meglehetősen alacsony, a teszt pedig 70%-ban olvasási feladatokkal dolgozik.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

4K-s terhelés alkalmával sokat javult a helyzet: itt már jellemzően a középmezőnyt uralta az SSDNow UV400, az SSDNow V300-hoz képest azonban csak QD4-es módban volt jobb, QD32 alatt már lassabb volt nála. A 850 EVO "lenyomására" hangyányi esélye sem volt.

480 GB-os eredmények – III.

PCMark 08

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

PCMark 08 alatt ezúttal is az SSDNow V300 mögött végzett az SSDNow UV400-as modell, de legalább a SanDisk SSD Plus elé ért be, így nem lett utolsó. Ebben az esetben az SSDNow V300 és az SSDNow UV400 között picivel nagyobb lett a különbség, már ami az adatátviteli sávszélességet illeti.

Windows indítás és leállítás

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Rendszerindítás és rendszer leállítás terén stabilan a középmezőnyben foglalt helyet az UV400-as SSD, körülötte azonban volt némi mozgolódás. A Samsung 850 EVO mindkét tesztben remekül teljesített – és a PCMark 08 tesztet is magabiztosan nyerte.

Hőmérsékletek

A S.M.A.R.T adatok alapján most is ellenőriztük, milyen üresjárati, illetve terhelés közbeni hőfokok mutatkoztak az egyes SSD meghajtóknál. Ezúttal egyiküknél meglepően magas hőfokot mértünk, ahogy az a második diagramon is látszik.

Galéria megnyitása
Galéria megnyitása

Az SSDNow UV400-as modell a hűvösebb SSD meghajtók táborát erősítette, a SanDisk SSD Plus azonban elég komolyan melegedett az IOMeter teszt alkalmával, hiszen 73 Celsius fokos üzemi hőmérsékletet ért el, ami már veszélyesen magas. Ezzel magyarázható, hogy az IOMeter tesztekben gyengén teljesített, hiszen a melegedés hatására csökkent a teljesítmény. Hiába, a műanyagból készített ház nem jó partner, ha hűtésről van szó.

Verdikt

Verdikt

A Kingston SSDNow UV400-as sorozatának általunk tesztelt két tagja, azaz a 240 GB-os és a 480 GB-os modellek belépőszintű meghajtóként remekül teljesítettek a megmérettetések során, igaz, előfordultak csúnya mélypontok is, ezekért viszont kárpótolhat a baráti ár. Ha azt nézzük, hogy mennyire agresszív árazással érkeznek az UV400-asok, nem lehet kérdés, hogy érdemes-e megvásárolni őket, költséghatékony meghajtóknak nagyon jók, ha pedig merevlemez helyére kerülnek, akkor így is óriási lesz az előrelépés. Tulajdonképpen ezért is érkeztek ezek a meghajtók, hogy olcsóbb alternatívát képezzenek a merevlemezről SSD-re váltó felhasználók számára – nem az a céljuk, hogy földbe döngöljék a riválisaikat, legalábbis sebesség terén biztosan nem, árazás terén viszont abszolút.

Más a helyzet viszont akkor, ha sebesség terén többre vágyunk egy belépőszintű, mozgóalkatrészeket nem tartalmazó rendszermeghajtónál, vagy éppen korábbi SSDNow V300-as sorozatú SSD meghajtónkat szeretnénk lecserélni. Ekkor általánosságban jobb választás lehet a HyperX Savage – vagy éppen a HyperX Fury. A Samsung 850 EVO sajnos már nagyobb lépés árban – de teljesítményben is. Strapabíróság terén azonban nem kell szégyenkeznie sem a 240 GB-os, sem a 480 GB-os modellnek: előbbi 100 TBW, utóbbi 200 TBW írásmennyiséget visel el élettartama során. A HyperX Savage esetében ezek az értékek 316 és 416 TBW magasságában tanyáznak, míg a 850 EVO esetében 75 TBW és 150 TBW áll rendelkezésre (bár ezek elég óvatos becslések lehetnek a Samsung részéről).

Galéria megnyitása

Az SSDNow UV400-as család legkisebb, 120 GB-os adattároló kapacitást és 50 TBW-t nyújtó tagja jelenleg alig 13 000 forintba kerül, de nem igazán éri meg azt választani, hiszen 19 000 forintért már kétszer több adattároló kapacitást is kaphatunk, ráadásul gyorsabban, strapabíróbban – ugyanis ennyibe kerül a 240 GB-os modell. Aki inkább 480 GB-nyi tárhelyre vágyik, 35 000 forintért juthat hozzá az UV400-as sorozat megfelelő tagjához. Ezek az összegek persze csak az önálló meghajtót tartalmazó csomagokat takarják, aki viszont külső házzal, kábelekkel, csavarokkal, hézagoló lappal és csavarhúzóval is felszerelt kiadásokra vágyik, adattároló kapacitástól függően 5000-8000 forintos felárral kell számolnia.

A főként merevlemezek kiváltására szolgáló, kifejezetten ár-érzékeny felhasználóknak szánt SSDNow UV400-as család tagjaira 3 év jótállást vállal a gyártó. Átlagfelhasználóknak, korábbi merevlemez kiváltására egyértelműen ajánlott vétel, de ha tudunk többet áldozni SSD-re, akkor természetesen van miből válogatni.

Hasznos hivatkozások:

•Kingston SSDNow UV400 120 GB – Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Kingston SSDNow UV400 240 GB – Gyártói weboldal | iPon Webshop

•Kingston SSDNow UV400 480 GB – Gyártói weboldal | iPon Webshop

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére