Ez a nap is eljött, mi magyarok is betörtünk az MMO piacra. A Microsystem Gaming Solutions névre hallgató magyar fejlesztői csapat 4 éve dolgozik az első hazai MMO-n, a Perpetuum Online-on, egy mechás, robotos sci-fi szerepjátékon. Mára eljutottak odáig, hogy elindíthatták a zárt PVP bétát.
A kerettörténet izgalmas és részletes:
"A nem túl távoli jövőben egy különös természeti jelenség kitárja az univerzum kapuit. Energiát, információt és elemi méretű eszközöket tudunk a tér bármely pontjára eljuttatni.
Az újonnan felfedezett régiók közül a legérdekesebb egy Földszerű bolygó, ahol az emberiség egy, a töretlen fejlődéséhez szükséges energiaforrást fedez fel. Ez a bolygó - a játék színtere - azonban nem lakatlan. Lakói egy szintetikus életforma képviselői. Fejlett technológiájuk elsajátításra, gazdag erőforrásaik pedig kiaknázásra várnak.
Az, hogy a játékos a bolygó kolonizációjára indított Perpetuum Projekt melyik részében vesz részt, teljes mértékben rajta múlik. Harcolhat a fronton új területek megszerzéséért, fejlesztheti a már megszállt területek infrastruktúráját, kereskedhet, vagy akár irányíthatja a saját maga által alapított, saját célokat kitűző vállalatát."
A Nia (a fent említett bolygó) felszíne formálható, érdekesség, hogy a rajta lévő növényzet fejlődik. A karakterfejlődés idő alapú, így akkor is kapjuk a tapasztalati pontokat mikor nem vagyunk a játékban (ennek hátránya, hogy később az új játékosoknak behozhatatlan hátrányunk keletkezhet a régiekkel szemben (mint az EVE-ben)). A nyersanyagrendszer is igencsak realisztikusra sikeredett, azok kinyerést követően meghatározott algoritmusok alapján újulnak meg a bolygófelszín alatt. A harc valós idejű, több mint 30 féle robot és több száz féle felszerelés van a játékban.
A nyersanyaggyűjtéstől a gyártásig mindent irányíthatunk és fejleszthetünk. Szociális hálózatot alakíthatunk ki és számos küldetés is vár minket a Szindikátus (a Föld irányítói, a 3 domináns óriásvállalt alapította ellenőrző szerv) különböző osztályain...
A játék egyelőre csak magyar nyelven elérhető, de az indulásnál már benne lesz az angol is. További információkért irány a hivatalos honlap, még a bétára is van lehetőség jelentkezni. Érdemes elolvasni a teljes történetet és ha már ott vagyunk, akkor lessük meg az első tízer videót is!