Bejelentkezés &
Regisztráció

Jelenleg nincs belépve.

Kosár

A kosár jelenleg üres

TERMÉKEINK

iPon FÓRUM

2017. November 14 09:40
PRO Fórumozó
Mondjuk ehhez gondolom rendelkezésre állt minden téren az az alany is, akivel előzetesen regisztrálták a faceID-t. Gondolom ha egy olyan emberről kellene ilyen "másolatot" készíteni, aki nincs ott, esetleg nem pózol órákat, már nem menne a dolog...
2017. November 14 09:43
Kezdő Spammer
rip Iphone, túlárazták és szar is, ezt megfogja sínyleni a márka ,de meg is érdemli.
Már amúgy arról is van hír, hogy jövőre jön az új X seria, szal aki most megvette azok kb. fél millióért letesztelhették annak a telonak a betáját...
2017. November 14 10:19
Látogató
Á egy fénylép elég róla. Ha ügyes a  maszk készítő. De igen mimikát izom mozgást kellene figyelni. Azt is ki lehetne játszani , de már tuti nem érné meg.
2017. November 14 10:51
iPon Insane
Gyanítom nem kell komolyabb technika az alany arcának rögzítésére, mint az iphone saját kamerája/technológiája, és időben se kell több, mint amikor regisztrálod az arcodat a telefonba.
2017. November 14 11:11
iPon Insane
A júzerek önként és dalolva feltöltött Fércbúk képeinél több nem is kell...

---

Szigorúan magánvélemény, én szóltam!
2017. November 14 12:03
iPon Insane
Ez egy annyira egyszeru maszk hogy profiknak 1.5 oraba kerult megcsinalni. Minden Verpsita ezt 5 perc alatt a budin ulve is kiszarja. Ja, nem.

Igazan nem ertem hogy 10-15 evnyi seggnyalo media utan minek ez a lejaratas az Apple ellen. Most legalabb probalnak ujitani. Minden mas ceg ugyanugy pofara esik ezekkel az ujitasokkal. ...es nem befolyasolja az eladasokat.
2017. November 14 12:54
Kezdő Spammer
Nyilván az a "segnyaló" média megvett fizetett tartalom volt, még ha azt nem is írják ki a cikk mögé az oly becsületes és párttalan szerkesztők.

Aztán miután már nem jön a pénz, mert az apple elégé felfuttatta a márkát, nyilván jönnek a lehúzós cikkek, hisz clikbait tartalomnak jó, fizetni meg úgyse fizet már értük az apple....
2017. November 14 14:02
PRO Fórumozó
Pont ezt nem tudjuk, hogy hány szögből és milyen fényképet kellene készíteni pl. a te arcodról, hogy el lehessen készíteni róla egy ilyen maszkot, amivel aztán át tudják verni a FaceID-t. Úgy könnyű, hogy a tulajdonos a saját arcáról csinál másolatot, nade az nem is biztonsági kockázat.

Az látszik, hogy a szemek helyére akár egy 2D fénykép is elég. Viszont az orrhoz lehet, hogy már pl. formát kellett venniük, mint ahogy a keretet is 3D nyomtatták, azaz sima fénykép egy szögből nem elég hozzá.

Szóval itt is érdemes gondolkodni, bár indulatokat kelteni jó ez is. Azt látjuk, hogy az iPhone léte is már képes erre, egyeseknek szerintem fizikai fájdalmat okoz.

2017. November 14 14:10
Haladó Fórumozó
"Azt látjuk, hogy az iPhone léte is már képes erre, egyeseknek szerintem fizikai fájdalmat okoz."

Igen, inkább ez itt a baj...
2017. November 14 15:22
iPon Senior
Lehet, hogy nem befolyásolja az eladásokat (szerintem de), az viszont sokatmondó volt, amikor lehozták az Iphone 8 megjelenésénél, hogy valamelyik kínai telefonos üzlet előtt nyitásnál 1 vagy 2 ember várakozott, közben meg ki tudja mennyi biztonsági őrt állítottak csatasorba. Ahogy szépen terjednek az olcsóbb jó hw-rel szerelt telefonok, az emberek kezdenek felébredni.

Egyébként ettől még a telefont értékelhetik jóra a tesztoldalak. De ha ilyen jellegű problémák derülnek ki, akkor azokat hallgassák el a tech oldalak? Nem értelek.

8. Bihus: Ne haragudj, csak amit eddig lehet tudni az Iphone X-ről: puklisodó telefonház az aksi miatt, csíkozódó és beégő kijelző, hangszóró probléma, most ez. És ez egy közel 400e Ft-os telefon. Szerinted egy ilyen drága készülék iránt érdeklődő ember nem jogosan háborodik fel ilyeneken?
Szerkesztve: 2017-11-14 15:28:28
2017. November 14 15:46
Látogató
Te aztán mindent tudsz, a  kommentedből  látszik, hogy te vagy itt az atya úr isten, szellemi szintem meg egy marék fing szintjén állsz.
2017. November 14 17:28
iPon Addict
Hiába tűnik primitívnek a sima jelszavas/pin kódos feloldás, akkor is az marad a leghatásosabb.  Máskülönben a FaceID-t már nemcsak maszkkal verték át, elég volt hozzá egy sima testvér is aki még csak nem is iker.  Az optikán alapuló megoldásokat mindig át lehet verni így vagy úgy.  Majd még arra leszek kíváncsi hogy fél év múlva amikor kipofásodik egykét felhasználó mert felszed 10 kilót, vajon sikerül e a művelet. Mert gondolom nem olyan komplex tanuló algoritmust használtak a telefonban ami azért lépést tart a napi arc geometriai változásával, és ehhez mérten engedélyez néhány százalékos eltérést.
2017. November 14 17:48
iPon Insane
Szerkesztve: 2017-11-14 17:48:43
2017. November 14 18:38
PRO Fórumozó
Múltkor már elmagyaráztuk, de úgy látom, nyilvánvalóan azóta sem sikerült megérteni, hogyan működnek ezek az azonosítások.

Belépsz a telefonodba sima pinkóddal, aztán beregisztrálod a touch-id-t, vagy faceid-t. Azaz ha felszedsz 10 kilót, vagy pl. elvágod az ujjad, a legrosszabb, ami történhet, hogy kóddal kell belépned, és újraregisztrálnod.
2017. November 14 20:04
iPon Insane
+1

2017. November 14 20:42
iPon Senior
Baromság ezt hibaként felhozni,de lehet,hogy ezek után mindenki szobrász lesz és a párjának az arcát kopizni fogja,amég az alszik,csak azért,hogy az üzeneteit átnézze
2017. November 15 00:18
iPon Addict
Akkor azt is elmagyarázhatod hogy ebben a formában mi benne a mámor, a "kényelmi" mivoltától függetlenül. Mintha zárat cserélnék az ajtón, de azért mellé akasztanám a pótkulcsot, nehogy véletlenül ne tudjak bejutni. Magyarul elég a sima pinkód ismerete ugyanúgy mint 20 éve hogy kényem kedvem szerint használjam a telefont.
Szerkesztve: 2017-11-15 00:21:12
2017. November 15 10:14
PRO Fórumozó
Nem tudom, mit kell magyarázni rajta, az egyikkel be kell ütnöd egy kódot minden egyes alkalommal, a másikkal meg csak ránézel a telefonra.
2017. November 15 10:26
Haladó Fórumozó
Ugye ezt az értetlenkedést most csak tetteted?

Amúgy meg miért fáj a iPhone itt bárkinek is? FIGYELEM! NEM kötelező megvenni. Még ha olyan panaszkodna, akinél ezek a hibák előjöttek...
2017. November 15 11:58
Kezdő Fórumozó
De a facebook profilodhoz azért hozzálőtték az arcképedet, köszönik.

---

https://www.youtube.com/watch?v=B5oO0PT_-Ao
2017. November 15 13:00
iPon Senior
Szerintem nem nehéz összedobni egy programot ami pár fénykép alapján 3D nyomtatóval kidob egy maszkot, legfeljebb finomhangolással a méreteket lehet finomhangolni, és pár nyomat után csak meglesz ami kinyitja a telefont.

---

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D
2017. November 15 17:09
PRO Fórumozó
Felőlem  azt raknak bele amit akarnak. A jelszót a legnehezebb élőben törni, ha kell. De azt meg mindenki tudja, hogy az akksi aljára kell írni, ha elfelejtenéd. Jahh bocs, az akksi nem kivehető. És ha lefagyasztod az os-t? Najó iphonenál ez elég ritka, mert tiszta os, nagyon kevés de ellenőrzött 3rd party progikkal.

Én azt mondom telefonnal telefonálni, fényképezővel fényképezni, minden mást rendes számítógéppel(vagy laptoppal) kell csinálni, nem egy agyonbutított thin/netbook vacakkal, ami örül ha a wint be bírja tölteni.

---

Zukkyyunn~~!