Bejelentkezés &
Regisztráció

Jelenleg nincs belépve.

Kosár

A kosár jelenleg üres

TERMÉKEINK

iPon FÓRUM

2017. November 13 15:20
Kezdő Spammer
Remélem ott már közelebb lesz a fél-1 millióhoz a kártyák ára, ez a 200-300 elég gyér...
2017. November 13 15:28
iPon Senior
Én ma olyan hírt (illetve pletykát) olvastam, hogy az Ampere a következő generációs consumer VGA neve lesz, a Volta meg megmarad a komoly munkákra használható VGA-k elnevezésére. A forrásról azt írják, hogy többnyire jók az értesülései.
Szerkesztve: 2017-11-13 15:29:52
2017. November 13 16:42
Haladó Fórumozó
Nem tökmindegy ?
200-300e froncsi felet porfogó a boltokban.
Túlnyomórészt csak a pénzeszsákok és a magamutogatók veszik ( bányapatkányok most nem számítanak ) , az átlag magyar inkább a 100.000 froncsi felső határ körül keresgél 1060ból az erősebb vagy az 1070ből az olcsóbb

Tegye fel a kezét akinek van feles 180.000+ pénze 1db alkatrészre.
Fuuujjjj  4-5 éve ennyiért komplett gépet kapott az ember.
Szerkesztve: 2017-11-13 16:43:25
2017. November 13 16:49
iPon Addict
És '86-ban ennyiért kaptam két kispolszkit is !
2017. November 13 17:10
Haladó Fórumozó
2014ben 160e ft volt az  i5-4690 , 8GB ram , 120GB SSD , 1TB HDD , NVidia 750Ti 2GB , alaplap és táp

Ez még ma is egy jó  gamer gép , kapott egy 1050Ti OC 4GB azóta.

A másik amit nem értek hogy minek 11GB ram arra az 1080TI-re ???
GTA5 pl HIGH felső határán 2,5G ramot eszik. Akkor miért a 11GB ram rá főleg hogy pont az a kurva drága anyag benne (GDDR5x).
Nem lenne akkor egy 1080as 6GB rammal bomba siker ?? fél vagy 2/3 árba, az emberek ölnék egymást érte mint márkazombik az aple store előtt.
2017. November 13 17:11
Haladó Fórumozó
Múltkor láttam számlát használt kipolák eladva 10.000Ft + ÁFA !!

PLUSZ ÁFA   fuuu azta ez már túlárazott.
2017. November 13 18:26
iPon Senior
Aki spórolni akar és kell a kakaó vesz használtan egy gyárilag szétOCzott gtx-et 70000froncsiért.
Ennyi erővel azok is kretének,akik középmezőnyből vesznek újat 100-110ért,pedig tudjuk,hogy 50-60ezret ért...

A GtaV meg pont az a játék,ami annyit kér,amennyid van. Nálam ultrán a 980 4GB-ból 3,8-at befoglal(többi rendszeré),de kollégám 6GB-os 980Ti-nál ugyanazok a beállítások mellett már közel 5-öt kajál.A felbontás növelésével,meg teljesen elszalad a memória használat.
Szerkesztve: 2017-11-13 18:29:31
2017. November 13 19:00
iPon Senior
Csabi már válaszolt,de megerősítem: a GTA V nálam is majdnem megzabálta a 980 4 giga memóriáját,mindezt FHD-n.
Am nem akarom elhinni hogy a memória az ami ennyire drágítaná. Meg miért olcsósítani? így is megveszik. Aki meg meg tudja venni nem hiszem hogy azon sír hogy miért ilyen drága.
2017. November 14 07:51
Kezdő Fórumozó
AMD  R.I.P
2017. November 14 07:59
Kezdő Spammer
A minerek nem csúcskártyákat vesznek, mivel a miner szoftwerek amúgy sem tudják kihasználni a legújabb kártyák teljesítményét(nincsenek rá optimalizálva), és jelenleg a bányászáshoz elég 4gb vram, tehát fölösleges a jóval drágábbat venni, úgysincs kihasználva.

Levy_Szh:
Az sima ram használat, de annak köze sincs a vram-hoz, ami a videokártyán van.
Amúgy azért kell a sok, mert a legújabb kártyákat több kijelzős használatra tervezték, és minden kijelzőhöz kell legyen vram mennyiség is. (vr sisak is 2 kijelzőnek számít pl.)
2017. November 14 08:54
iPon Senior
Ez így nem teljesen igaz. Amit írtál az éppen ellentétes az állításoddal.  Azt írtad, hogy "a miner szoftwerek amúgy sem tudják kihasználni a legújabb kártyák teljesítményét(nincsenek rá optimalizálva)" Ha a kártya gyártói írtak a minerezéshez szoftvert, márpedig mind az NV, mind az AMD adott ki ilyen szoftvert, akkor az optimalizálva is van.  Az más kérdés, hogy a kártyák fizikai felépítése nem a bányászathoz van tervezve és ezért nem optimálisak a bányászathoz. Egyébként nem lepne meg ha valamelyik kártya generációnál valamelyik gyártó készítene direkt bányászathoz tervezett kártyát.

A memória kapacitásnál nem csak a több monitoros kiépítés szól a több memória mellet, sőt, ez csak a kisebb ok. A képek folyamatos megjelenítése az amely a több memóriát igényli. Amennyiben több a memória mennyiség, úgy kevesebbszer kell a memória tárat üríteni a grafikus vezérlőnek ha megtelik a tár. Ez óhatatlanul is a kép megakadását okozza. Minél kevesebb a memória ez annál gyakrabban következik be. Ráadásul a mai programok egyre inkább memória igényesek, így ez elég gyakran előfordul.
2017. November 14 09:41
Haladó Fórumozó
Nincs igazad. Sajnos a 8 giga is baromi kevés.  Én csak full HD -n játszok és nem is érdekel a 4K, de a gtx 1080 is gyenge sok játékhoz. Pl.  a rise of tomb raider van mikor 8050 mb vramot használ, a COD szintén 8 gb korül mozog és még sorolhatnám. Van amelyiknél felveszem a grafikát és írja hogy 12 gb vram ra van szüksége.   Egyébként a rise of tomb raider 40-70 fps között megy gtx 1080 nal amit egy I7 6700K val hajtok 4.8 Ghz en valamint 16 gb ram mal.   Tehát még a full hd hez sem igazán elegek a mai csúcskártyák ha max grafikán akarunk játszani.  Ezért gondolkodom az SLI -n.

---

Asus Hero VIII Z170. Intel I7 6700k @ 5.0 Ghz.  Corsair DDR4 2666 ram 8Gb. Msi GTX980. Corsair SSD 128Gb. Thermaltake V51 ház
2017. November 14 09:46
Kezdő Spammer
Nem, miner szoftwert nem fejlesztenek videokártya gyártó cégek, főleg nem gamer kártyákhoz.
Amúgy csak a te kedvedért rágoogleztem, de nincs nvidia által kiadott miner szoftwer se etherhez, se bitcoinhoz(amit amúgy sem érné meg GPUn bányászni).
2017. November 14 10:27
iPon Senior
Persze,hogy nem elég, ezért szoktam meglepődni,amikor vki azt írja,hogy gtx770-el 4K-ban tolja simán,de FHD-ra is épp,hogy elég egy teljes értékű,új,csonkolatlan gpu...
2017. November 14 10:46
iPon Best
De az megvan ugye, hogy az SLI-tól több videomemóriád nem lesz. Egy erős kártya mindig nyerő két gyengébbhez képest.
2017. November 14 13:52
iPon Senior
De hisz már eddig is RIP volt, nem? Akkor most RIP RIP lesz? Vagy ripsz ropsz.

12. firebird182: A GTX 1060 3GB tulajok írták, hogy a 3GB ellenére alig van játék, amiben hátrányt okoz a 3GB. Van játék, ahol a minimum fps jóval kevesebb, mint kéne (pl. RotTR), van játék, ami nem engedi a maximum részletességet (Doom Nightmare részletesség), csak 6 GB-os kártyánál, és van játék, ami automatikusan visszaveszi a részletességet, ha nincs elég VRAM-od (GoW4). De nehogy kitaláljuk már, hogy 8GB VRAM kevés a FHD játékokhoz.... És aki ezt elolvassa, még el is hiszi véletlen neked. Arról nem beszélve, amit Terror írt.

Sőt, FHD-hoz vegyél 1080Ti-t. Az a megfelelő kártya rá. A GTX 1060 szintű kártyák meg jók 480P-re.
Szerkesztve: 2017-11-14 14:01:51
2017. November 14 14:38
iPon Insane
Az AMD-nek van bányászatra optimalizált drivere. [LINK]
Ezen kívül kézzel is szoktak állítgatni rajta, TDP limitet, feszültséget, órajeleket.
Amúgy meg az erősebb vason jobban megy a bányászás külön optimalizáció nélkül is, úgyhogy simán megérheti. Plusz számold bele azt is, hogy ugyanazt a tejesítményt kevesebb kártyával éred el, tehát kevesebb körítés kell hozzá, ami kevesebb pénz, macera és négyzetméter. Meg azt is, hogy 1-2-3 év múlva mennyiért tudod eladni az adott kártyát.
2017. November 14 14:48
Kezdő Spammer
Még jó, hogy én miner SZOFTVERT írtam nem drivert...
Teccik érteni? Nem? A miner szoftwer, az ami a számítást végzi, mely az algoritmust tartalmazza, melynek az eredménye a block, ha sikeres lesz.

De amúgy jó, hogy megpróbálsz okoskodni olyanról, amiről lövésed sincs. Ez a többi részére is igaz. Lehet, hogy az jobb kártyák nyers számítási teljesítménye jobb, de a teljesítmény/ár illetve teljesítmény/fogyasztás gyérebb mint a gyengébb kártyáknak.

Nem véletlen nem GTX1080-ból volt hiány, minimális a teljesítmény különbsége a budget verziókhoz képest, a memóriát meg úgyse használja ki, viszont jóval drágább, és egy miner kártyánál a megtérülési idő egy kritikus érték.
2017. November 14 15:54
iPon Insane
A szoftvert architektúrára kell optimalizálni, nem egyes GPU-kra.
A megtérülésbe meg be lehet számítani az eladhatóságot is, és akkor simán változhat a kép. Egy 1080 ti 2-3 év múlva is egy jó gamer kártya lesz.
2017. November 14 17:03
iPon Insane
Ezt nemi ketkedessel fogadom miutan par hete nem tudtad, miert lenyeges, hogy milyen VRAM van a miner kartyan.
Egyebkent meg az 1080 kartya ZCash-ra jo nem Eth-re. Az Eth szuk keresztmetszete a memoria csatolo atviteli teljesitmenye es a latency.
2017. November 14 20:01
iPon Senior
Attól függ,hogy ultrán akarod tolni,vagy erős kompromisszumokkal...
Azért viccesnek tartom a sok high-end vga 4K marketingjét,de mikor  megjelennek a tesztek,a legtöbb játékban 20-30fps-t produkálnak.
2017. November 14 20:38
iPon Senior
GTX 1080 kimaxolva 45 fps a csodálatos grafikájú RotTR-ben 4K-n. Egy olyan típusú játékhoz a 45 fps tökéletes. Aztán a fél perccel későbbi táblázatban látszik, hogy High-ra levéve FXAA-val átlag 59 fps-t hoz. Ugyan nem tudom, az FXAA mennyi teljesítményt vesz el ebben a játékban, de ha csak 1-2 fps-t is jelent, már megéri levenni, mert 4K-n mi az istennek kéne élsimítás? Nem a trágya optimalizáltságú Mafia 3-ból kell kiindulni, ahol 20-nál csak picivel tud többet. Még az AC: Originsben is hozza a 30 fölötti fps-t, minimumban is max grafika mellett, amiben gondolom megint van élsimítás. Az meg csak nem számít hatalmas áldozatnak, hogy Ultra/Very High-ról Very High/High-ra veszed le, mivel szemmel gyakorlatilag semmit nem fogsz látni, fps-ben meg simán hozzáad 10+-t a legtöbb játékban. Mindenesetre tesztekben a 1080-at a Mafia 3-at kivéve egyetlen játékban sem láttam még 30 fps alatt a 1080-at 4K max beállításokkal.
Szerkesztve: 2017-11-14 20:46:05
2017. November 14 20:45
iPon Senior
Úgy általában írtam,PH-s tesztek,sok játékra vonatkozóan.(a 30 vagy 35fps tök8 ugyanolyan szar)
Szerkesztve: 2017-11-14 20:46:38
2017. November 14 20:52
iPon Senior
Gyorsan átfutottam a PH-s 1080 tesztet, egy tesztelt játék sem volt átlag 37 fps alatt úgy, hogy mindent maxra tekertek. Persze lehet mondani, hogy de a minimumok beesnek 22-23-ra, de egyrészt ez az eset ritka, másrészt ezt úgy teszi, hogy Divisionben be van kapcsolva az SMAA, GTA5-ben 4X MSAA-n tesztelik. Minek? Mi értelme? Utóbbiban kikapcsolod azt a totál parasztvakító élsimítást (4K-n), garantálom, hogy 10-15 fps-sel többet kapsz.

Azért azt csak elismered, hogy a 30 fps körüli érték (AC Origins) ezerszer jobb, mintha 23-24 átlag fps-ed lenne (Mafia3). De ezért mondtam, ha valakinek annyira zavaró a 30 fps, engedjen el egy részletességi szintet (azt azért ne nevezzük már erős kompromisszumnak), garantálom, hogy minimum 40 lesz AC Originsben. Akinek meg az kevés, vegyen 1080Ti-t.
Szerkesztve: 2017-11-14 20:59:11
2017. November 14 21:39
iPon Senior
Nem azért eszik meg 10 GB VRAM-ot egy olyan faék játék mint a HOTS mert annyi kell neki vagy mert a 10 GB ne lenne elég, hanem mert annyit tud megenni, ilyen rohadt egyszerű.
2017. November 14 21:54
PRO Fórumozó
A 11GB Az időtállóság miatt is kell. Ahogy nő a játékokban a textúrák felbontása, úgy fog nőni a VRAM igény is. A VRAM 80%-a a textúrákra megy el. A másik indok pedig hogy nem csak "gémerek" veszik az ilyen kártyákat. Amikor 8 meg 16k-s textúrákat kell kirenderelned meg "kisütnöd", az aztán zabálja a VRAMot.
A Substance Painter pl nem is hajlandó 3GB VRAM alatt 4k-s textúrát renderelni neked.
Tegnap, 19:21
iPon Senior
Azt láttad,hogy pár játék még 1080Ti-n is 13-35fps között van? azt ha kikapcsolom az élsimítást akkor lesz meg a 23-45fps,ami nem hiszem,hogy gyors folyamatos lenne...