Bejelentkezés &
Regisztráció

Jelenleg nincs belépve.

Kosár

A kosár jelenleg üres

TERMÉKEINK

iPon FÓRUM

2017. Október 12 14:55
PRO Fórumozó
A soforok biztos nagyon orulnek majd a munkanelkulisegnek.
Remeljuk parat felgyujtanak majd csak ugy "poenbol".
2017. Október 12 15:05
PRO Fórumozó
Sajnos, nem sajnos, ez a jövő. Még messze vagyunk attól, hogy ez legyen a mindennapos, de előbb utóbb elfog terjedni szép számmal. Úgy ahogy a nagyobb gyárakban is a robotok kezdik felváltani az emberi munka kisebb-nagyobb részét.

---

ASRock Z97 Extreme4 ----- Intel I5-4690K @4.6 GHz ----- 4x4 GB Corsair Vengeance Pro 2400 MHz ----- MSI R9 290 GAMING 4G ----- FSP Raider 550 táp ----- Monitor: Acer XF240H (144 Hz + Free-sync)
2017. Október 12 15:10
PRO Fórumozó
Mondjuk ha egy önvezető teherautó csinál hülyeséget, az pont sokkal nagyobb kárt tud okozni, mint egy személyautó, és itt mindegy, hogy nem benne ülnek, ha letarol egy normál személyautót és kinyír egy családot, ugyanúgy perelni fogják...
2017. Október 12 15:33
Látogató
2020-ra már az önvezető (jihadista) teherautók fognak ezek szerint kulturálisan gazdagítani a nyugati városokban...
2017. Október 12 15:41
iPon Insane
Nem tudom pontosan mit értesz nagyobb kár alatt, de humán sofőrökkel nem megy olyan nagy ritkaságszámba hogy egész buszmegállót tarolnak le az ott várakozókkal együtt, vagy épp babakocsit toló embert a zebrán meg ilyesmik. 
Sima halálos baleset meg kb mindennapos.

Persze jó lenne legalább ilyen technikáknál nem igyekeznének a derék gyártók néhány fillér haszonért mindenből a legsilányabb még épp elfogadható szintet hozni.
2017. Október 12 15:47
Haladó Fórumozó
Kit? A gyártót? Az üzemeltetőt / tulajdonost? A jog megint le lesz maradva egy utcahosszal a technológia mögött, és sokan lesznek akik ezt majd kihasználják.

@Praston: olyannyira ez, hogy már tanulmányokban is foglalkoznak a társadalmi, sőt, "élettani" hatásaival (például szervdonor hiány a csökkenő közúti balesetek miatt)

Az "e'vesziiiik a munkátt!" témához pedig annyit, hogy tudtommal Európa szerte kisebb-nagyobb munkaerőhiány van (idehaza mérnökökből is...) szóval ez a folyamat - részben - épp hogy megoldhatja ezt, persze csak ha az érintettek hajlandóak és / vagy tudnak szakmát, pályát váltani.
2017. Október 12 15:56
iPon Insane
Valaki tegnap 20 évezett....

Sutykó: náluk sokkal nagyobb a munkaerő hiány, mint náluk. Ott kb. megváltás.
Nálunk is az lenne karácsonykor, gondolj a postára, a terhelt futárokra.
Szerkesztve: 2017-10-12 15:59:38
2017. Október 12 16:17
PRO Fórumozó
Azt értem alatta, hogy míg egy személyautó 1-2 tonna, egy teherautó 3-40 tonna.

@Mosdatlan_falusi:
Egy ilyen postás balesetnél egyértelműen a gyártót perelik először, max. abban az esetben lehet másra kenni a felelősséget, ha nem megfelelően használták az autót, túlterhelték, nem vitték szervizbe, ilyesmi. De nem is ez a lényeg.
2017. Október 12 16:30
PRO Fórumozó
A csomag hogyan jut el az autobol a cimzetthez? Tesznek bele egy katapultot is, ami a cimhez erve kihajitja a teton levo lyukon kereszul az alairando papirokkal egyutt?
Esetleg tesznek az onvezeto autoba egy androidot is, aki kiszall, megfogja a csomagot, odamegy az ajtohoz, bekopog, alairatja az atveteli papirokat, aztan visszaszall a robotsofor melle?

Altalaban a szallitmanyozasban a sofor az autovezetesnel kicsit tobb dolgot is csinal. Atadas/atvetel szallito dokumentacio alairasa, a felrakas/lerakas szakszerusegenek ellenorzese, a rakomany biztonsagaert is fele bizonyos szinten. Plombak, pecsetek epsegere is figyel. Ut es hatar ellenorzesnel prezentalja a menetlevelelket, jelen van a rakomany atvizsgalasanal stb.

Ha, teszem azt, berakodas kozben feldobok egy zsacsko drogot a platora, a financ meg kiszurja, akkor kit fog felelossegre vonni? A robotsofort? Elkepzelem, ahogy kitepi az NVIDIA dobozt, eloallitja, aztan bevagja a racsok moge.
Szerkesztve: 2017-10-12 16:31:26
2017. Október 12 17:09
PRO Fórumozó
Most is központokba viszik először a cuccot. Munkatárs bepakol, kitölti a papírt, másik központban másik munkatárs lepakol, kitölti a papírt. De amúgy internet is van már, meg minden.

Ha repülőn találnak a feladott csomagodban valamit, akkor sem a repülőt büntetik meg
Szerkesztve: 2017-10-12 17:10:17
2017. Október 12 17:43
iPon Insane
s_otto: Jelen, tartom.
2017. Október 12 17:45
iPon Insane
Bihus: rendeltél már valaha csomagot?
2017. Október 12 17:55
iPon Insane
Ez a volvo kamion már teljesen magától elment Fort Collins-ból Denver-en keresztül Colorado Springs-be, 120 mérföldet. A hátul ülő ember diagnosztikai feladatokat és kiértékelést látott el. A hír szerint.

https://www.youtube.com/watch?v=Qb0Kzb3haK8 1:26-tól

https://www.youtube.com/watch?v=bK76W1kH4jA

Ide már csak a jog kell, a szabályozás, és az hogy ne üljön be senki még hátra sem. Ennyi.
Szerkesztve: 2017-10-12 18:02:29
2017. Október 12 18:29
PRO Fórumozó
"Ide már csak a jog kell, a szabályozás, és az hogy ne üljön be senki még hátra sem. Ennyi." Én azért betuszkolnék hátra pár embert innen abba a kamionba a biztonság kedvéért. ;)

---

ASRock Z97 Extreme4 ----- Intel I5-4690K @4.6 GHz ----- 4x4 GB Corsair Vengeance Pro 2400 MHz ----- MSI R9 290 GAMING 4G ----- FSP Raider 550 táp ----- Monitor: Acer XF240H (144 Hz + Free-sync)
2017. Október 13 01:05
iPon Insane
Már régen meg kéne szüntetni a címre való kivitelt. Akkor jönnek amikor a legtöbben dolgoznak, aztán vissza a postára, elmennem oda, felvenni stb. Ehelyett több pickup pointot létrehozni, oda kiviszik, aztán 0-24-ben átvehető amikor neked jó. Ezt kéne automatizálni. Mint pl UK-ban, kiválasztottam a helyet, megkaptam a kódot, odamentem amikor megjött, beütöttem a kódot és kinyilt az ajtó. Csomag felvesz azt hazamentem.
2017. Október 13 02:54
PRO Fórumozó
Igazából én egy kicsit szarkasztikusan értettem. :D Innen alatt az ipon-ról gondoltam embereket, mert van egy pár agyhalott akikért nem hullatnék könnyet. :D

---

2017. Október 13 10:25
PRO Fórumozó
Igen, kb. havi szinten szoktam külföldről rendelni, miért?
2017. Október 13 10:33
Látogató
Vagy csak egyszerűen rendeléskor kitöltetni egy formot, ahol bejelölheti egy naptárban, hogy a hét melyik napján melyik órákban van otthon az illető, és akkor vinni...

Az igazán vicc amúgy az, hogy Magyarországon házhoz szállítással rendelni, a szomszéd városból (20km) 900ft kiszállítási díj.
Kínából (8569km) 0ft kiszállítási díj.
Szerkesztve: 2017-10-13 10:40:43
2017. Október 13 21:41
iPon Addict
Ezért szeretem a pikk pakk pontot... Oda viheti a droidkocsi, kipakolja a melós, majd én meg érte megyek.
2017. Október 13 23:34
iPon Insane
Tehát már csak néhány tyúklépés, és működni fog. Hogyne.
2017. Október 13 23:36
iPon Insane
Bihus: Pendra kérdése úgy szólt, hogy "A csomag hogyan jut el az autobol a cimzetthez?" Erre az a válaszod, hogy Internet is van, meg minden? Csak ezért kérdeztem..
2017. Október 14 08:53
iPon Insane
Nem értem ezután mit folytatsz. Ez a kamion tök egyedül letudta a távot. Onnan hátulról már beavatkozni sem tudott volna vészhelyzetben a kísérő. Legközelebb mondjuk holnap, már be sem ül. Ahogy a törvények lehetővé teszik.
2017. Október 15 01:32
iPon Senior
A német postát nem lehet otthonihoz hasonlítani,mivel otthon a póstást is megszúrják,itt meg leteszik az ajtó elé az 1200€-s felniket és senki nem megy a közelébe sem,de persze a vw transporterek felét már rég felváltották a képen látható elektromos kocsik, amiket nem neveznék kimondottan teherautónak.
Természetesen itt is ugyanaz a szabály,hogy nem tehetik le a csomagodat,kivéve,ha te írásban nem engeded,illetve megadod nekik,hogy a kertben az erkélyajtó elé tegye,mivel az országot elárasztotta a sok sivatagi-cigány, így már semmi nem a régi...