Shop menü

ÓRIÁSTABLET A POINT OF VIEW-TÓL

Az okostelefonok mellett a tabletek is egyre nagyobb méretet öltenek, a PoV ezúttal egy 13,3 colos megoldással rukkolt elő.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Óriástablet a Point of View-tól

A Mobii termékcsalád egyre több tagból áll, és ezúttal egy új családfő érkezéséről számolhatunk be. A Point of View szembe megy az árral, és ahelyett, hogy az egyre népszerűbb 7-8 colos szegmensbe vetné bele magát, inkább egy nagyra nőtt masinával szeretné magára szegezni a vásárlók figyelmét.

Galéria megnyitása

Az új Mobii 1325 egy 1280 x 800 pixeles felbontású megjelenítővel kitöltött előlapot kapott, mely a 13,3 hüvelykes képátló ellenére nélkülözi a széles betekintési szögekhez szükséges prémium paneleket, vagyis hagyományos, TN+film technológiával dolgozik. Az érzékelésével viszont nincs gond: 10 ujjunkat is képes követni egyszerre és kapacitív, így nem okoz csalódást a pontossága sem. A kulisszák mögött egy RockChip RK3066 SoC-pel találkozhatunk, ami szokásához híven 1,6 GHz-es órajelen vonultatja fel a Cortex-A9 magok párosát, melyek munkáját négy (MP4) Mali-400 grafikus egység könnyíti meg. A rendszermemória 1 GB-os méretet öltött, a tárhely alapján pedig két változatot különböztethetünk majd meg: lesz 8 és 16 GB-os is, amik egyaránt bővíthetőek microSD kártyával.

Galéria megnyitása

A kapcsolati képességek terén újat nem tud mutatni, sőt, eléggé szegényes a kínálat, ugyanis a 802.11 b/g/n szabványoknak megfelelő WLAN mellett, csak Bluetooth 4.0 modul van a repertoárban. A két kamera 2 megapixeles képek készítésére alkalmas, így a videóhívásoknál ugyan jól szerepel, ám fotózásra a legkevésbé sem alkalmas. A kereten a szabvány microUSB és a fejhallgató kimeneten felül találunk mini HDMI portunk is, ami viszont némi felüdülést jelent.

A Mobii 1325 tekintélyt parancsoló megjelenítője minden más fizikai paraméterre hatással van, és ezek már a legkevésbé sem vonzóak. A gépezet súlya nagyobb számmal írható le, mint a neve - 1350 grammot nyom -, és még csak nem is vékony a maga 12,5 milliméterével. Ebbe persze már egy 10000 mAh-s telep is belefért. De ez sovány vigasz, mert egy könnyen hordozható eszköznek kellene lennie tablet létére, ám a legkevésbé sem az. A Point of View legfrissebb terméke leginkább a nappali dísze lehet, és a szórakoztatási képességeivel hódíthat (multimédia, játékok) majd igazán. Ezt erősíti az is, hogy a dobozból a megszokott tartozékok mellett, egy dönthető állvány is előkerül, ami még kényelmesebb használatot biztosít.

Galéria megnyitása

Az Android 4.1 rendszert futtató Mobii 1325 frissítéséről sajnos nem esett szó, így nem tudni, hogy megkapja-e a Jelly Bean újabb variánsát. A kifejezetten európai piacokat célzó szerkezetet 299 euróért lehet majd megvásárolni, ha pedig 16 GB-nyi tárkapacitásra tartunk igényt, akkor 319 eurónak megfelelő fizetőeszközzel induljunk a boltba.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére