A Windows 8 Release Preview kiadásának megjelenésekor Microsoft arról is beszámolt, hogy mindazoknak, akik előtelepített Windows 7 operációs rendszerrel ellátott PC-t vásárolnak 2012. június másodika és 2013 január harmincegyedike között, kedvezményes frissítési lehetőséget biztosít, így a vásárlók igen jó áron juthatnak legális Windows 8-as operációs rendszerhez.
Hogy milyen feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy a kedvezményes frissítés lehetőségével élhessünk? Először is 2012. június másodika és 2013. január harmincegyedike között olyan konfigurációt kell vásárolni, amelyen előtelepített Windows 7 operációs rendszer teljesít szolgálatot – a Windows 7 Starter kivételével minden Windows 7 kiadás részt vesz az akcióban. A frissítés igényléséhez egy regisztrációra is szükség van, így a későbbiekben, a Windows 8 megjelenése után Windows 8 Pro operációs rendszerre frissíthetik a promócióban résztvevő felhasználók korábbi, az adott konfigurációhoz kapott Windows 7 kiadásukat.
A promóció jóvoltából a frissítés 14,99 euróba, azaz – 300 forintos euró árfolyammal számolva – nagyjából 4500 forintba kerül majd. A felhasználóknak a regisztrációhoz a Windows frissítési ajánlat weboldalát kell felkeresniük, amely itt található. A Microsoft hivatalos közleménye szerint az ajánlattal 2013. február 28-ig élhetnek a vásárlók.