Az LG teljes gőzerővel kíván nekimenni a piacnak, és ennek érdekében nemcsak egy új okostelefonnal rukkoltak elő, hanem az egész mobilos hadszíntér arculatát megváltoztatták. "It’s All Possible." - az új jelmondattal és az átszabott arculattal együtt a G2 elképesztő sikereket érhet el, de egyelőre mindez csak feltételezés, és pontosan nem tudni, hogy mit hoz a jövő. Most nézzük, mivel is szeretné meghódítani az LG Mobile a világot.
Az LG legújabb zászlóshajója elképesztő helykihasználásról tesz tanúbizonyságot. A Gorilla Glass 3 üveg mögé bújtatott, és az előlapot uraló 5,2 hüvelykes megjelenítő körül szinte eltűnt a keret - ebben már a Galaxy S4 is tündökölt, de az LG még tovább ment. A panel TrueHD IPS+ technológiát használ, a felbontása pedig 1920 x 1080 képpontos, ahogy azt már megszokhattuk a csúcskategóriában. A házat kicsit jobban szemügyre véve egy érdekességet figyelhetünk meg: a hátlapra, rögtön a főkamera alá egy hármas kapcsoló került, ami részben a hangerő szabályzásáért felel, részben pedig a bekapcsolásért és a kijelző felnyitásáért (ez utóbbit megtehetjük a kijelző megkocogtatásával is), a keretről pedig értelemszerűen eltűntek ezek a gombok. Ez a legkevésbé sem nevezhető nagy horderejű újításnak, ám kétségtelen, hogy radikális a maga nemében.
Az óriás belsejébe tekintve a jelenlegi kínálat egyik legerősebb chipje köszön vissza egy Qualcomm Snapdragon 800 termékcsaládot erősítő megoldás (MSM8974) személyében. Ez a SoC egy Adreno 330 grafikus processzorral, valamint négy Krait 400 maggal van felvértezve, melyek 2,26 GHz-es órajelig meg sem állnak, ha minden erejükre szükség van - persze a bődületes erőtartalék miatt ilyen nem sűrűn lesz. A lapka 2 GB-nyi rendszermemória társaságát élvezi, az eszköz tárhelyét pedig 32 GB-os-ra szabták. Bővítésre nem lesz lehetőségünk, legfeljebb online alternatívák alkalmazásával.
Az operációs rendszert tekintve az Android 4.3 csak egy vágyálom, persze eléggé korai is még erről beszélni, ám az Android 4.2.2 miatt sem kell csalódottnak lennünk. Az LG fejlesztői gárdája ráadásul egy sor módfelett hasznos érdekességgel is megtöltötte a szoftveres oldalt, így bőven lesz mire rácsodálkoznunk addig, amíg frissítés formájában be nem fut a legfrissebb Jelly Bean variáns. Lesz Guest mód, ami korlátozásokkal teszi használhatóvá a mobilt, így bátran adhatjuk például a gyerekünk kezébe, nem tudja majd elnyomkodni úgy, hogy azzal ártana nekünk. A G2 alkalmazható lesz az előre telepített alkalmazásoknak hála távkapcsolóként, a Text Linkkel meg bármilyen szövegből tudunk átemelni pillanatok alatt, mondjuk egy naptárba bejegyzést. A hívások kezeléséről sem feledkeztek el a rengeteg lehetőség között, itt a fülhöz emeléssel való hívásfogadás jelenti az újdonságot.
A kamerákat sem hanyagolták el. Az előlapi egység HD videóhívások bonyolítását teszi lehetővé, méghozzá kiváló minőségben, a hátlapi kamera esetében pedig 13 megapixeles felbontásról és Full HD (1080p) videózásról beszélhetünk optikai képstabilizátorral. A főkamera érzékelője nagy fénybeeresztési képességgel bír, valamint LED villanó is társul mellé, így az éjszakai fotóink is kiemelkedőek lesznek. Az elkészült felvételeket HDTV-n is visszanézhetjük bárhol az MHL képes microUSB portnak köszönhetően. A készülék hangjai is kellemesnek ígérkeznek, hiszen felvételkor a több mikrofonos zajszűrő mechanizmus gondoskodik a tökéletességről, lejátszáskor meg a Dolby Mobile minősítést kivívó hangrendszeren a világ "füle" (24 bites, 192 kHz-es adatfolyammal is boldogul).
A G2 kapcsolati képességeinek lajstroma hosszú: van 150 Mbps-os sebességű LTE-A támogatás, kétsávos 802.11 b/g/n/ac szabványoknak megfelelő WLAN DLNA-val és Wi-Fi Directtel, Bluetooth 4.0 modul, GLONASS műholdakkal is szót értő GPS vevő, NFC chip és az FM rádió sem hiányzik a tarsolyából. Ez utóbbi hiányát az SGS4-nél sokan fájlalták, és a Samsung mindössze azzal indokolta a spórolást, hogy az online zenehallgatás sokkal népszerűbb - az ilyen apró ütőkártyák is az LG felé csábíthatják a vásárlókat.
A zászlóshajó bizony eléggé termetes, de ez együtt jár a gigantikus kijelzővel. A ház 138,5 x 70,9 x 8,9 milliméteres térfogattal bír, míg a mérlegre állva 143 grammot jegyezhetünk a neve mellé. A gép ébrentartásáról egy 3000 mAh-s kapacitású lítium-polimer telep gondoskodik, amivel biztosan bírni fogja az egész napos nyüstölést, hosszabb időszakokra viszont továbbra sem érdemes szem elől téveszteni a töltőt.
Az LG G2 megjelenésére várhatóan a következő hetekben fog sor kerülni. A vállalat tervei szerint nyolc hét alatt a világ 130 szolgáltatójának kínálatát céloznák meg. Az okostelefon két színben lesz kiválasztható, ez a kettő a fekete és a fehér. Sajnos az árral kapcsolatban egyelőre nem foglaltak állást.