Az LCD-kijelzők fogyasztásának mindössze negyedével működnek a frissen indult kaliforniai Prysm vállalat lézer-foszfor kijelzői (LPD-i). Emellett bármekkorák és bármilyen formájúak is lehetnek.
A nagymértékű energiamegtakarítás annak köszönhető, hogy a kijelzőkben nincs tranzisztor-réteg (ellentétben az LCD-kkel); ehelyett egy foszforcsík-mintázaton gyorsan végigszáguldó, bizonyos időközönként ki- és bekapcsolódó lézer jeleníti meg a képet. Magát a lézert forgó "szkennelő-tükrök" irányítják.
Az első generációs LPD-képernyők persze jóval drágábbak lesznek, mint akár az LCD, akár a LED-kijelzők, ám a Prysm állítja, hogy megérik a pénzüket, mivel hosszú távon igen jelentős megtakarítást biztosítanak az alacsony fogyasztásuknak, valamint annak köszönhetően, hogy lámpákat sem használnak, amik tönkremehetnének és cserére szorulhatnának.
Felhívták továbbá arra is a figyelmet, hogy az LPD-k jóval nagyobb felbontásra képesek, nem homályosulnak el rajtuk a gyorsan mozgó jelenetek sem, és a TFT-knél jóval szélesebb szögből nézhetőek. Ráadásul amint rendesen beindul a gyártás, úgy az árak is lecsökkenhetnek annyira, hogy már akár számítógépekben és okostelefonokban is érdemes legyen használni őket.