A Siggraph 2014 a jövő hét folyamán indul el, így számos érdekes technológiai demóra és érdekességre számíthatunk majd. Nem kell azonban addig várnunk, hogy lássunk valami különlegességet, mert a Carnegie Mellon és az UC Berkeley egyetemek kutatói már most lerántották a leplet egy olyan technológiáról, amivel egy kétdimenziós fotón látható tárgyakat lehet egyszerűen, 3D-ben is szerkeszteni.
A végeredmény elég látványos lett, ahogy az az alábbi rövid kis videóból is kiderül:
A technika lényege egyébként annyi, hogy a kétdimenziós fotókon látható kétdimenziós tárgyakat publikusan elérhető háromdimenziós modellek geometriai adatainak felhasználásával forgatják el, illetve méretezik a térben, így az adott tárgy azon részei is láthatóvá válnak, amelyek a kétdimenziós fotón éppen nem látszanak. Az így kiemelt tárgy esetében a megvilágítással kapcsolatos információkat az eredeti kétdimenziós fotó adatai alapján becsülik meg. A szoftver még az eredetileg fotózott textúrát is ráhúzza az alap háromdimenziós modellre.
Íme a technológiát bemutató hosszabb videó:
Az ötlet összességében nagyon jó, viszont a jelek szerint olyan komplexebb tárgyakkal nem működik, amelyekről nem érhető el publikus háromdimenziós modell.
A megvalósításhoz szükséges alkalmazás innen tölthető le, sőt, a szoftver forráskódja is elérhető, igaz, nem Windowsra, csak Mac OS X-re.