Shop menü

JÖN A FREE TO PLAY AGE OF CONAN

Ingyenesen is játszhatóvá válik a Age of Conan, de Xbox 360-as változat már nem lesz belőle.
Tibor Kovács
Tibor Kovács
Jön a Free to play Age of Conan

Az Age of Conan MMORPG-t üzemeltető Funcom bejelentette, hogy az előfizetős verzió mellett jön az ingyenesen játszható is. A játék valamikor a nyár folyamán tér át az új üzleti modellre, amikoris rengeteg új tartalmat beépítenek, és megváltoztatják a játék nevég is, Age of Conan: Unrated-re.

Craig Morrison a játék producere elmondta, hogy a váltással szeretnék maximálisan kihasználni azt a potenciális lehetőséget, amit a hamarosan debütáló új Conan mozifilm gerjeszt. „Most van itt a lehetőség számunkra, hogy lépjünk, hiszen a licenc új lehetőséget kap, hála az ősszel érkező mozifilmnek. Úgy érezzük, hogy ez a legjobb pillanat amikor válthatunk, és most tudjuk megfogni a legtöbb új játékost, és bevonni őket abba a gyönyörű világba, amit teremtettünk.”

Az ingyen játszó játékosoknak akkor kell fizetni, ha extra cuccokat akarnak használni (italok, tekercsek, prémium helyszínek, új petek, hátasok, zsákok, stb.), illetve csak 4 karakterosztállyal játszhatnak, de elérhetik a maximális szintet anélkül, hogy a pénztárcájukba kellene nyúlniuk. Tartalomból az alapjátékot kapják majd meg, de annak minden térképén végigmehetnek korlátozás nélkül. A jelenlegi játékosok automatikusan prémium játékos kategóriába kerülnek át és semmi változást nem fognak tapasztalni. A prémium és az ingyenes játékosok ugyanazokon a szervereken fognak játszani, nem lesz megkülönböztetés ebből a szempontból.

A producer kiemelte, hogy a jelenlegi szerver technológiájuk lehetővé teszi, hogy egy időben lényegesen több játékos lehessen online egy szerveren, mint amikor az Age of Conan elindult. Ezért a Funcom szerver összevonásokat is tervez a nyári változtatással egyidőben, hogy többen tudjanak együtt játszani.

A Free to play és a Prémium accountok közötti lényeges különbségek megtekinthetők a hivatalos weblapon.

A változtatásokkal együtt két új egyedül is játszható, történet alapú dungeon-t is kapnak a level 40 és 80 közötti játékosok. A The Breach és a Forgotten City névre keresztelt pályák érdekessége, hogy a nehézségük alkalmazkodik majd a bennük játszó játékos szintjéhez.

Ősszel a Conan mozifilm érkezésével egy időben pedig várható a Savage Coast of Turan nevű kalandcsomag, amelynek történései a mozifilm eseményeihez köthetőek.

Sajnos Craig Morrison egy szomorú bejelentést is tett, 3 év után a Funcom végleg felhagyott az Age of Conan Xbox 360-as verziójának fejlesztésével. Eredetileg még 2006-ban jelentették be, hogy készül az MMO a Microsoft konzoljára is, és a PC-s megjelenés után még 4 különböző alkalommal megerősítették, hogy nem adták fel a konzolport készítését, de most már biztos, hogy nem lesz belőle semmi.

Morrison elmondta, hogy annak idején nem gondolták volna, hogy egy MMO elindítása konzolon ennyi problémát okozna. Egyébként ugyanezzel a problémával küszködik Xbox Live-on a Cryptic Studios a Champions Online-nal, és a Square se tudta leboxolni a Microsofttal, hogy mehessen a Final Fantasy. A probléma nem a hardverben van, hanem a Microsoft zárt Live rendszerében, amit a cég nem nagyon akar megváltoztatni a külsős MMO stúdiók kedvéért.

Az Age of Conan Xbox 360-as verziójának törlésével egyidőben bejelentették, hogy a The Secret World MMO-juk is csak akkor kap konzolos verziót ha PC-n átütő sikereket könyvelhet el.

 

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére