Az Android M esetében a fogyasztást sem hanyagolták el a mérnökök. A rendszer két legérdekesebb funkciója az App Standby és a „Doze”, magyarul szundikáló. Ez utóbbi egy olyan mélyalvó állapot, amibe akkor lép az okostelefon, mikor nemhogy nem nyomkodja a felhasználó, hanem sokáig meg sem moccan. Ilyenkor a háttérben a rendszer jelentősen korlátozza a meghatározott időközönként lezajló szinkronizációkat. Az App Standby pedig képes teljesen leállítani olyan alkalmazásokat, amiket a felhasználó általában nem is használ.
Mivel az Android M már kipróbálható néhány eszközön, a ComputerBase máris kapott a lehetőségen, és a fejlesztői előzetessel elvégzett néhány mérést. A német szaklapnak nem kellett csalódni, a tesztelésre használt Nexus 5 valóban sokkal jobb fogyasztást mutatott az Android M-mel, mint a Lollipop rendszerrel. A Google kétszer hosszabb üzemidőt jósolt emellett, lássuk, valóban tudja-e ezt produkálni a tesztkészülék.
Az Android 5.1.1-gyel nyolc órát követően 4 százalékkal csökkent a töltöttségi szint, 24 óra után 12 %-ot vesztett a tartalékából, két nap elteltével pedig 24 százalékkal volt alacsonyabb a töltöttségi szint, mint az induláskor. Ugyanezekben az időpontokban az Android M-mel egészen látványosan jobb eredményt sikerült elérni a Nexus 5-tel. Az első 8 órát 1,5 százalék elégetésével vészelte át, egy nappal később is csak 4,5 %-kal csökkent az energiaszint, és a mérés végéig mindössze 9 százalékot merült a referencia okostelefon. A számok egyenletes csökkenést mutatnak, az új operációs rendszerrel mélyálomban csaknem egyharmada (37,5 %) energiával beérte a Nexus 5. A projekt végén a Lollipoppal 200 órás készenléti időt tudtak elérni a ComputerBase munkatársai, az Andoid M-mel meg 533 órán át ment a Nexus 5 egy feltöltéssel, ami egészen lenyűgöző.
Ez a javulás már nagyon kellett egyébként, miután sokan tapasztalták, hogy az Android 4.4-et leváltó Android 5.0 rossz hatással volt az üzemidőre. Az Android M ráadásul még több változtatáson is átesett a fogyasztáscsökkentést szem előtt tartva, szóval nemcsak a fenti esetben lehet előrelépésre számítani.