Shop menü

INTERJÚT ADOTT A WARCRAFT FILM RENDEZŐJE

"Egy Warcraft film semmiképpen sem szólhat arról, hogy a jóságos emberek küzdenek az alávaló orkok ellen."
Gera Krisztián
Gera Krisztián
Interjút adott a Warcraft film rendezője

A tervek szerint 2016. március 11-én mozikba kerülő Warcraft film rendezője, és egyik forgatókönyvírója, Duncan Jones interjút adott egy kínai mozifilmekkel foglalkozó weboldalnak, a Mtimenak, amiben megosztott pár érdekességet a népszerű franchise első mozgóképváltozatáról.

„Az első perctől kezdve, ahogy elkezdtem tárgyalni a Blizzarddal, az volt a terv, hogy a filmet az emberek és az orkok első találkozásával indítjuk. Az első kapcsolatfelvétel! Szerintem ez igen bölcs koncepció egy megannyi, magyarázatra szoruló újdonságot tartalmazó világ esetében, különösen hogy a nézők java része jó eséllyel semmit sem tud majd a Warcraft világáról.

Fontos volt, hogy pár karakter számára szintén az újdonság erejével hasson a világ, és hogy a nézők az ő szemükön keresztül lássák kibontakozni az eseményeket.

Ugyanakkor, egy Warcraft film semmiképpen sem szólhat arról, hogy a jóságos emberek küzdenek az alávaló orkok ellen, hanem arról kell szólnia, hogy mindkét oldal hősei azon vannak, hogy elkerüljék a háborút, miközben a gonosztevők azon mesterkednek, hogy ne legyen más választásuk, mint a harc.

Peter Jackson nagyszerű munkát végzett Tolkien univerzumának bemutatásával a Gyűrűk Ura első részénél. Az én feladatom az első filmnél az, hogy karaktereket, helyszíneket és kultúrákat hozzak létre, miközben elmesélek egy olyan történetet, amit a lehető legszélesebb közönség élvez majd.

Ha jól végzem a dolgomat, a nézők remélhetőleg még többet akarnak tudni, és látni. Egyértelmű, hogy jóval többet lehetne még mesélni. Imádnám, ha részese lehetnék a Warcraft világát egyedivé tevő háttérismeretek és legendák kibővítésének, de ez attól függ, hogy ti, a nézők, mit gondoltok majd a filmről!” – nyilatkozta a rendező.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére