Erre a kérdésre kereste a választ egy finn szaklap abban a felmérésben, amiben egy sor okos és hagyományos készüléket tett ki a skandináv időjárás viszontagságainak, és a dermesztő hidegben folyamatosan tesztelték azokat, hogy miként reagálnak.
A MikroPC munkatársai az eredményeket egy infografikonban egyesítették, amelyben két kategóriára bontva rendszerezték a készülékeket. Az egyik a hibajelenségek keletkezését, a másik pedig a teljes leállást mutatja egy hőmérő társaságában, ha nincs a hibajelenségek listáján valamely készülék, akkor ott értelemszerűen a leállás pillanatáig tökéletesen működött minden.
A tesztben jól kirajzolódnak a különböző gyártók eszközei, kikapcsolás nélkül a Nokia butatelefonjai bírták legtovább, itt a -40 fokos zimankóig működtek a készülékek, bár hibákkal már -15 fok alatt küszködtek. Összességében azonban a Samsungok voltak a legjobbak, hiszen ezek mind működtek -25 fokig. A teszt egyértelműen leggyengébb láncszemei az Apple okostelefonjai, az iPhone 4 -10 fokig hibátlan volt ugyan, de -20 fokon fel is adta a küzdelmet, míg a 4S már -5 fok mellett problémázott, és -10 mellett már fel is adta a küzdelmet. A teszt során megvizsgálták azt is, hogy mennyire kellemes a hideg telefonok tapintása, a nagymenők között ismét az iPhone került a sor végére, míg a prímet ebben a számban a gumis bevonatú HTC Evo 3D vitte. A legtöbb problémáért az akkumulátorok voltak a felelősek, a legkevesebb gond pedig az AMOLED kijelzővel akadt, a folyadékkristály hiányából fakadóan, itt nem voltak gondok a lassulással.
A konklúzió teljesen egyértelmű, amennyiben lehet, ne használjuk a fagyos időben a készülékünket, de ha mégis, akkor érdemes beszerezni valamilyen védőtokot. Azt is fontos leszögezni, hogy ha a -20 fokról lépünk be a meleg lakásba, abban az esetben sem ajánlott azonnal a mobilhoz nyúlni, mivel könnyen kicsapódhat a pára, ami szintén káros lehet a készülék bármelyik alkotóelemére, és az ilyen típusú hibákra a gyártók sem vállalnak garanciát.