Rövidesen tehát - elvileg - a franciák is felkészülhetnek a kedves figyelmeztetésekre, amelyeket feltételezett kalózkodáson való tettenérés esetén kaphatnak majd ezek után, legfeljebb kétszeri alkalommal, mivel a harmadik "vétkezésért" már netelzárás jár.
Mivel az áprilisi szavazástól rengetegen távolmaradtak, a jelenlévők többsége pedig nemmel szavazott, így a mostani alkalomra Sárközy gondosan összegereblyézte a szükséges támogatást - bár még így is voltak a saját pártján belül is olyanok, akik a tervezet ellen szavaztak.
Ahogy az ilyenkor lenni is szokott, a tervezet támogatói természetesen azzal érvelnek, hogy ez szükséges a kalózok elleni hathatós harchoz, az ellenzők pedig rámutatnak a nyilvánvalóra, miszerint ez egyszerűen a nemzetközi jogterroristák érdekeit szolgálja, mindenki mást tökéletesen figyelmen kívül hagyva.
Az internet-szolgáltatók persze érthető módon vonakodnak a dologtól, elvégre mindennek leginkább ők innák meg a levét, tekintve, hogy ilyen alapon a legtöbb szélessáv-előfizetőt lekapcsolhatnák - de akkor ők maguk kikből fognak megélni...? Nem csoda hát - és valamelyest reménykeltő is -, hogy Angliában is igen akadozik ez a modell, az USA-ban pedig már több internet-szolgáltató kötött egyfajta magánegyezményt a RIAA-val, hogy elkerülhesse az öngyilkossággal is felérő tömeges előfizető-lekapcsolást.