Az ARM nevét hallva a többségnek elsőre a PDA-k, az okostelefonok és egyéb hordozható készülékek, illetve SoC megoldások (Tegra, Tegra2) jutnak eszébe. A gyártó rövidesen a szerverprocesszorok piacára is beléphet, ugyanis az általa biztosított licenceknek köszönhetően hamarosan elkészülhetnek az ARM alapú adatközpontok és szerverek is.
Hogy honnan származnak az információk? Meglehetősen biztos forrásból: magától Warren East-től, az ARM elnök-vezérigazgatójától. Mr. East örömmel számolt be az Eee Times kollégáinak a cég legfrissebb terveiről, amelyek értelmében az ARM a nem is oly távoli jövőben beléphet a szerverek piacára. A témával kapcsolatban már nagyon régóta keringenek különböző pletykák. Az első híresztelések akkor röppentek fel, amikor a Google felvásárolta az Agniluxot, aki energiatakarékos ARM alapú processzorok fejlesztésével foglalkozik. A második jel a Microsoft egyik álláshirdetése volt, amelyben a cég olyan szoftverfejlesztő mérnököt keres, aki segít a Bing szerverek ARM architektúrára történő átültetésében.Az ARM alacsony fogyasztás mellett üzemelő, viszonylag alacsony teljesítménnyel rendelkező processzorairól ismert, de a legfrissebb fejlesztéseknek köszönhetően akár négymagos, 2 GHz-es órajelen üzemelő processzort is készíthetnek a gyártók a Cortex A9-es processzormagok felhasználásával, amelyhez nagysebességű kommunikációs interfészeket kapcsolva már rendelkezésre is állhat az ütőképes, alacsony fogyasztású szerverprocesszor. Napjainkban a teljesítmény mellett nagyon nagy jelentőséggel bír az energiatakarékos működés is, ebből a szempontból pedig piacvezetőnek tekinthetőek az ARM megoldásai. Többprocesszoros, több fürtből álló rendszerek segítségével az adatközpontok számára megfelelő számítási teljesítményt lehet majd biztosítani, mindezt alacsony energiafelhasználás mellett.
Az ARM alapú szervereket jelenleg is fejlesztik, de hogy pontosan melyek azok a vállalatok, akik egy éven belül ARM alapú megoldásokkal rukkolnak elő, az egyelőre rejtély.