Shop menü

CES 2012: 7-ES SOROZATÚ GIGABYTE ÉS MSI ALAPLAPOK

A CES-en már sikerült lencsevégre kapni néhány olyan alaplapot, amelyek az Intel tavasszal megjelenő, hetes sorozatú lapkakészletei köré épülnek. Ezek a deszkák LGA-1155-ös CPU foglalattal érkeznek, amik a jelenleg is forgalomban lévő Sandy Bridge, és a majd tavasszal megjelenő Ivy Bridge modelleket is fogadják. Az alábbiakban a Gigabyte és az MSI hetes sorozatú alaplapjait vesszük szemügyre.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
CES 2012: 7-es sorozatú Gigabyte és MSI alaplapok

A CES-en már sikerült lencsevégre kapni néhány olyan alaplapot, amelyek az Intel tavasszal megjelenő, hetes sorozatú lapkakészletei köré épülnek. Ezek a deszkák LGA-1155-ös CPU foglalattal érkeznek, amik a jelenleg is forgalomban lévő Sandy Bridge, és a majd tavasszal megjelenő Ivy Bridge modelleket is fogadják. Az alábbiakban a Gigabyte és az MSI hetes sorozatú alaplapjait vesszük szemügyre.

A Gigabyte standja

A most bemutatott alaplapok között az abszolút felsőkategóriát a G1.Sniper 3-as és a G1.Sniper M3-as modell képviseli. A kettő közül előbbi, azaz a G1.Sniper 3-as példány jobban felszerelt, azaz ő Killer NIC 2201-es hálózati vezérlőt is tartalmaz, plusz egy Intel-féle Gigabites Ethernet vezérlő is jelen lesz rajta. A Killer NIC ezúttal a Qualcomm-tól érkezik, ugyanis a cég nagyjából négy hónappal ezelőtt felvásárolta a Bigfoot Networks-öt. Az új alaplapok közül a G1.Sniper 3 ATX, míg a G1.Sniper M3 már micro-ATX formátum köré épül.

A Gigabyte ugyan hivatalosan nem árulta el, de az sejthető, hogy mindkét alaplap a Z77-es lapkakészlet köré épül majd. Az alaplapok mindkét esetben Creative audió vezérlőt használnak.

A képzeletbeli ranglétrán lefelé haladva belebotlunk a GA-Z77X-UD5H és a GA-Z77X-UD3H modellekbe, amelyek mindketten kétutas SLI és kétutas Crossfire támogatással rendelkeznek.

 

A friss deszkák – ahogy az típusjelzéseikből is kiderül – Z77 Express lapkakészletre épülnek. Az új alaplapok kínálnak majd mSATA bővítőhelyet is, amellyel könnyedén és helytakarékosan kiaknázhatjuk az Intel Smart Response technológiájában rejlő lehetőségeket – ehhez csak egy megfelelően gyors mSATA SSD meghajtót kell majd a bővítőhelyhez csatlakoztatunk.

A standon egy B75-ös lapkakészlet köré épülő megoldás is jelen volt, amely az üzleti felhasználókat veszi célba speciális rendszermenedzsment-szolgáltatásaival. Az újdonság a B75M-D3H nevet kapta.

Z77 Express lapkakészlettel ellátott MSI alaplapok

Az MSI ezúttal két darab, hetes sorozatú lapkakészletre épülő alaplapot mutatott be, amelyeken még nem a végleges, hanem csak ideiglenes hűtőbordák találhatóak, de ez megszokott dolog, sok alaplapgyártó jár el így annak érdekében, hogy a nagy show-k alkalmával azért meg tudja mutatni „félkész” alaplapjait a nagyérdeműnek.

Galéria megnyitása

Hűtés ide vagy oda, foglalkozzunk inkább a lényeggel, azaz az alaplapok várható specifikációival. A két újdonság közül a Z77A-GD80-as modell a játékosokat és a tuning szerelmeseit veszi majd célba. Ennél az alaplapnál a processzor 14 fázisú VRM áramkörrel gazdálkodhat, amely minőségi komponensekből épül fel. Az alaplapon három darab PCI Express x16-os slotot láthatunk, amelyek közül kettő az adott processzor beépített PCIe hubjához, míg a harmadik a Z77-es PCH-hoz kapcsolódik. Előbbi kettő PCI Express 3.0-s, míg utóbbi PCI Express 2.0-s szabványra épül. Rajtuk kívül négy darab PCI Express 2.0 x1-es slot is található az alaplapon. A SATA portok között – a fotó alapján – négy darab SATA 6 Gbps-os és négy darab SATA 3 Gbps-os példány találunk, de szokatlan módon van közöttük egy USB 3.0-s kivezetés is, amely a SATA portokhoz hasonló elrendezésben foglal helyet.

Az újdonságokon az USB 3.0-s portok mellett egy Thunderbolt port is jelen van, de a kínálatból az eSATA port, a Gigabites Ethernet vezérlő, valamint a nyolccsatornás HD audió vezérlő sem hiányzik. Videó kimenetekből hármat kapunk: egy HDMI, egy DVI és egy D-Sub port áll rendelkezésre.

Galéria megnyitása

A Z77A-GD65-ös alaplap már kedvezőbb árcédulával érkezhet majd, mint jól felszerelt GD80-as társa. Ez a modell kilenc fázisú tápellátást kínál az adott LGA-1155-ös processzor számára. A bővítőhelyek között ugyanazt találjuk, mint a GD80-as példánynál: két darab PCI Express 3.0 x16-os slotot, egy PCI Express 2.0 x16-os slotot, valamint négy darab PCI Express 2.0 x1-es foglalatot. A PCI Express 3.0 x16-os slotok kétkártyás módban x8-x8 sávszélesség mellett üzemelnek, míg PCI Express 2.0 x16-os társuk – amely a Z77-es PCH-hoz kapcsolódik – csak x4-es sávszélességet kínál.

SATA és egyéb portok tekintetében ez a modell hasonlít majd GD80-as társához, ám a Thunderbolt port az információk szerint már hiányozni fog róla.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére