A Xiaomi meglehetősen remekbe szabott okostelefonokkal rukkolt elő január közepén a Mi Note és a Mi Note Pro személyében. Ezek az újdonságok már minden ízben kiválóan sikerültek, legyen szó a teljesítményről, az összeszerelés minőségéről vagy egyszerűen a puszta megjelenésükről.
Most a gyártó rátett még egy lapáttal az eddigiekre, és lerántotta a leplet a Natural Bamboo Edition jelzővel illetett Mi Note-ról. Ez az okostelefon alapesetben – a fém keretet leszámítva – üvegbe van burkolva, de ettől függetlenül nem egy törékeny eszközre kell gondolni. Az előlapját és a hátoldalát egyaránt Gorilla Glass 3 védőüveggel fedték le, sőt mi több, az előlapon a technológia 2.5D-s változatát alkalmazták (ez lekerekített széleket használ), a hátoldalán meg már egy a szélein valóban hajlított, a Xiaomi által „3D-snek” titulált variánst használtak. A hagyományos Mi Note-nál a Natural Bamboo Edition esetében a hátlapot cserélték le a vállalat dizájnerei, és ahogy azt a neve rögtön elárulja, bambuszt alkalmaztak a 3D Gorilla Glass 3 üveg helyett. A Xiaomi válogatott minőségű alapanyaggal dolgozott ilyen tekintetben is, és a lehető legjobb eredmény elérése érdekében nagyon finoman munkálták meg a bambuszt. A közlemény szerint 19 lépéses procedúrából áll az új hátlap elkészítése, és ezzel a Mi Note még kellemesebb tapintású, valamint elegánsabb lett. A bambuszréteg egyébként mindössze 0,9 milliméter vastag, és nagyon könnyű, így a Natural Bamboo Edition 5 grammot fogyott (156 g), az „üveges” Mi Note-hoz képest.
A bambuszt napjainkban egyre több területen használják, így az elektronikus kütyük kiegészítői esetén is – például tokok készülnek ebből –, és már az okostelefonok hátoldalát figyelembe véve sem új keletű „találmány” ez. A Xiaomi előtt a OnePlus is alkalmazta ezt a One modell esetében, de ahol először igazán nagy hangsúlyt kapott a bambusz, az a Motorola Moto X, annál a Moto Maker programban a bambusz az egyik opció.
A Xiaomi Mi Note friss variánsa másban nem tér el a januárban leleplezett készüléktől, tehát a vásárlók egy 5,7 hüvelykes kijelzővel ellátott készüléket kapnak majd kézhez, ami Full HD felbontással és IPS technológiával gondoskodik a tökéletes képminőségről. A mobilban egy Qualcomm Snapdragon 801 lapka kapta a főszerepet, ami a 2,5 GHz-es Krait magokkal és az Adreno 330 IGP-vel könnyedén fogja venni az elé gördülő akadályokat. A rendszermemóriája nem kevesebb mint 3 GB, a tárhely pedig 16 vagy 64 GB lehet. A Mi Note két hálózati kártyát is képes egyszerre kezelni, emellett pedig 4G LTE modemmel is szolgál. Az előlapján egy 4 megapixeles „UltraPixel” kamera van, így rosszabb fényviszonyoknál is lehet majd szelfizni és videótelefonálni vele, a főkamerája pedig a Sony 13 MPixeles IMX 214 szenzorára épül, és 4K-s videók rögzítésére képes. Operációs rendszer tekintetében itt a MIUI V6 van jelen, ami egyelőre az Android 4.4.4-re alapoz, de hamarosan már frissülni fog. Az izmos óriás egy 3000 mAh-s telepre lett bízva, mellyel nagyjából a kategóriájának megfelelő átlagos produkcióra lehet képes.
A Xiaomi Mi Note Natural Bamboo Edition egy igazán különleges okostelefon hatását kelti, és a legjobb az egészben, hogy a vállalat nem számol fel felárat a bambuszból készített hátoldalért cserébe. Akárcsak az alap Mi Note, ez is 370 dollárért lesz megvásárolható 16 GB-tal. Egyelőre csak Kínán belül forgalmazzák majd hivatalosan, és március 24-étől lehet hozzájutni. Ez a változat csak fehérben lesz már elérhető, a fekete Mi Note-nál marad az 3D Gorilla Glass 3 üveg hátlap.