A noteszgépek és a mobiltelefonok esetében a WiFi adapter bekapcsolásával minden esetben csökken a készülék akkumulátor üzemideje, ez nem újdonság, így logikus. Az már viszont új, hogy az RCA mérnökei egy meglehetősen érdekes WiFi alapú akkumulátortöltőt fejlesztettek ki, amely a környezetünkben található WiFi hullámokat használja fel az akkumulátor feltöltéséhez. A szerkezet az Airenergy Charger nevet kapta és rendelkezik egy beépített akkumulátorral is, amelyben a WiFi rádióhullámokból nyert energiát tárolja.
Az OhGizmo! munkatársai még a CES alkalmával vették szemügyre az újdonságot, amelyről néhány szót a vállalat egyik képviselője is mondott, ezt a lenti videóban találjuk. Az Airenergy Charger a rendezvényen egy BlackBerry Bold típusú okostelefon akkumulátorát próbálta meg feltölteni: az akció 90 percig tartott, ezalatt 30%-ról 100%-ra sikerült a szerkezetnek feltöltenie az energiaforrást. Ez mind szép és jó, de ne felejtsük el, hogy a CES-en annyi WiFi rádióhullám volt jelen, mint égen a csillag, így pedig nem nehéz begyűjteni az éterből a töltést.
                                 
A videón a  koncepció készülék első változata látható, amely a beépített akkumulátor mellett egy Micro USB csatlakozót is tartalmaz, amivel a tölteni kívánt készülékhez kapcsolhatjuk. Az újdonság ezen verziója a nyár folyamán kerül forgalomba, akkor 40 dollárért juthatunk majd hozzá.
A gyártó illetékese ennél sokkal jobb hírt is mondott. A szakember szerint a cégnél most azon dolgoznak, hogy akkumulátorba tudják integrálni a különleges WiFi rádióhullám-alapú töltőt, ami bizony komoly előny lenne, ugyanis WiFi hálózatok közelében töltődhetne a telefon minden egyéb külső eszköz használata nélkül. A tervek szerint a különleges akkumulátorok árszabását úgy igazítanák, hogy azok mindenképpen versenyképesek legyenek az egyszerű, hagyományos akkumulátorokkal.
Túl szép, hogy igaz legyen? Van benne valami. Az tény, hogy a technológia működik, de hogy a jövőben valóban elérhető lesz-e, és olyan környezetben is megfelelően hatékony lesz-e, ahol csak 1 darab WiFi hotspot érthető el, az már más kérdés.