A Rune fejlesztője, a Human Head elárult pár részletet terveiről a 2000-es fantasy akció-RPG folytatásával kapcsolatban. Ted Halsted, a stúdió egyik alapítója elmondta, hogy modernizálni szeretnék az eredeti harcrendszert, és kihangsúlyozta a multiplayer fontosságát is. Megígérte, hogy a Rune megmarad külsőnézetes akciójátéknak, és rengeteg közelharc lesz benne. A harcrendszer továbbfejlesztése azt jelenti, hogy az akció pörgősebb lesz, ugyanakkor sokkal több taktikai opció áll majd rendelkezésünkre. Nem csak magán a multiplayeren lesz nagy hangsúly, hanem annak klán részén is, harcos törzsek csatáznak majd egymással a játék világában.
Halsted arról nem nyilatkozott, hogy mikor és milyen platformokon fog megjelenni a játék, de azt elárulta, hogy a múltban egyszer már közel álltak egy folytatáshoz. "Nem nevezhetem meg a résztvevő cégeket, de a 2000-es évek elejétől közepéig szerződésben álltunk egy kiadóval a Rune 2-vel kapcsolatban. Miután ezt a kiadót felvásárolta egy másik, a producerük új főnöke ránézett a játékra, és azt mondta, hogy mindennek mennie kell a kukába, amiben kardok, vagy varázslatok szerepelnek, mert ez a műfaj már halott, és felbontotta a szerződést."
Halsted arról sem beszélt, hogy ezúttal lesz-e kiadójuk, ezért esetleg szóba jöhet, hogy más módon fogják finanszírozni a játékot, pl. a Kickstarter segítségével. A Human Head másik jelenlegi projektjével, a Prey 2-vel kapcsolatban elég nagy a bizonytalanság, a kiadó, a Bethesda nemrég jelentette be, hogy bizonytalan időre befagyasztották a fejlesztést, miután a két cég vitába keveredett a szerződéssel kapcsolatban.