Shop menü

35TB-OS MÁGNESSZALAG AZ IBM-TŐL

Új rekordot állított be az IBM területi adatsűrűség kategóriában, mágnesszalagon: az új fejlesztésű eszközeikkel nem kevesebb, mint 35TB-nyi adat rögzíthető egy, a szintén új fejlesztésű mágnesszalagukkal ellátott kazettára.
Németh Gábriel
Németh Gábriel
35TB-os mágnesszalag az IBM-től

Új rekordot állított be az IBM területi adatsűrűség kategóriában, mágnesszalagon: az új fejlesztésű eszközeikkel nem kevesebb, mint 35TB-nyi adat rögzíthető egy, a szintén új fejlesztésű mágnesszalagukkal ellátott kazettára.

Galéria megnyitása

Ami a konkrét sűrűségi értéket illeti, az új szalag egy négyzethüvelyknyi (6,45 négyzetcentiméter) felületén 29,5 milliárd bitet tudnak eltárolni, 39-szeresen felülmúlva így a mágnesszalagos megoldás eddigi legjobb lehetőségeit. Mindez három évi, a FujiFilmmel közösen folytatott kutatás eredménye, melynek során az író-olvasó fejek pozicionálásának vezérlési precizitását, valamint (beolvasás terén) az érzékelés pontosságát fejlesztették.

Immár több, mint 60 éves múltja ellenére a mágnesszalagos adattárolás mind a mai napig hasznos megoldás, köszönhetően egyrészt a rendkívüli olcsóságának (gigabájtonként számolva az árát, ötöd-/tizedannyiba kerül a mágnesszalagos biztonsági mentés, mint a merevlemezes), másrészt pedig a szintén rendkívüli energiahatékonyságának.

Egyelőre sajnos azt még nem lehet tudni, hogy az IBM ezen új alkotása mikor és mennyiért láthat majd napvilágot.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére